Citroen Saxo 1,1 40kw,98 - kolísanie otáčok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Citroen Saxo 1,1 40kw,98 - kolísanie otáčok

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Zdravím,
potrebujem múdru radu:
- po naštartovaní mi kolíšu otáčky medzi 1500 až 2500, či už je motor studený alebo zohriaty
- druhý problém - naštartujem a zrazu začne samovoľne zatvárať otvárať centrál urobí to 5x, potom 10sekúnd nič, a zase 5x a takto to ide dookola, kým nevypnem motor

Dik za radu
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

-kolísanie otáčok má väčšinou na svedomí krokový motorček
skúsiť ho odpojiť či sa ustália
-ten centrál bude mať asi skrat niekde ;-(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Centrála je predpoklad že nevie vykonať povel ktorý môže pochádzať z vadného mikrospínača ale možností je tam viac.
Kolísanie je dôsledok nestáleho signálu z polohového potenciometru alebo vady krokového motorčeka ktorý nevie vykonať potrebný úkon.Pri odpojení krokového motorčeka sa otáčky ustália (je jedno na akých otáčkach) lebo zastanú pohyby klapky,to ale ešte neidentifikuje motorček ako jediného páchatela.Môže byť dobrý,len sa snaží vykonať nezmyselné úkoly.Osciloskopom sa dá z istotou vylúčiť a rozlíšiť čo je ako. Potenciometer a jeho šum sa dá oklamať kvapkou Diavy na dráhu bežca.
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

Na ten centrál som sa včera trošku pozrel a prišiel som asi na chybu.. Tým ako sa to otvára a zatvára samo, chodia hore dole aj cuplíky na dverách, iba jeden na strane spolujazdca je stále dole........ Neviete náhodou, ktorá poistka je na centrál? Skúsim ju vytiahnuť
juraj.krivonak
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 17.02.2011 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj.krivonak »

poistku chcem vytiahnuť, aby mi to necvakalo, aby som to otváral ručne ako na 120tke, kým to neurobím
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných