Citroen Jumpy - odlepený strešný tapacír

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

inteo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.05.2021 13:57
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumpy - odlepený strešný tapacír

Príspevok od používateľa inteo »

Ahojte,
mám problém s odlepeným tapacírom na Citroene Jumpy (94kw,r.v. 2014). Pri každej nerovnosti na vozovke tapacír búcha o konštrukciu strechy a nie je to práve najpríjemnejšie. Stalo sa Vám niečo podobné? Prípadne, ako ste riešili opravu svojpomocne?

Dik.
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

prevrtat strechu a zosrobovat, zhora zapatlat silikonom proti vode.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mamut to spravi bez vrtania do strechy.
inteo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.05.2021 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inteo »

Vďaka za odpovede. Nad lepidlom som uvažoval aj ja, len by ma zaujímalo, či Mamut nespraví nejaké fľaky po tapacíre.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vidiet to bude.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

O odlepenej látke strešného tapacíru som počul, ale o odlepenom strešnom tapacíre nie.
Strešný tapacír je tvrdšia akoby škrupina, ktorú by mali držať na mieste stropné madlá, interiérové osvetlenia, slnečné clony a možno nejaké klipsy. Ak je lokalizované miesto chyby, tak by som spravil kus voľna a vybral ten tapacír a vymenil zlomený klips alebo čo je vadné. Ak chcete prilepiť ku streche asi tak či onak budete musieť tapacír demontovať.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zmontujem lampu strešného osvetlenia tým otvorom zasuniem hadičku od nízkoexpaznej peny, alebo lepiacej na stavebné materialy. Podpením a z interieru vypodložím aby to po dobu schnutia bolo pritlačené k streche.
Asi tak
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

6abožrúti používajú od čias R19 podlepovanie a v tej dobe velmi kvalitné.Materiál ktorý bol na nerozoznanie aj v sole taký ako lepenie čelných skiel bol vedený ako v pásoch v rozostupoch 15-20 cm naprieč strechou a pri búračke bolo nutné to veľmi problematicky podrezať lámacím nožom takže to bolo peklo.
Ak sa mi vybavuje celé,nevbiem či to nebude tak ako v tých dobách,ak sa raz dalo dole už sa to nelepilo.No len ani nebúchalo,preto to ani nebolo nutné.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ešte jeden, snáď prínosný príspevok do tejto diskusie.
Mám mnohoročnú výbornú skúsenosť s lepiacim silikónom zn. Ramsauer 600. Vôbec nepochybujem že na prilepenie toho tapacíru na plech by to bolo výborné riešenie.
Naopak nie som presvedčený o dlhotrvajúcej priľnavosti toho spomínaného Mamutu, vyskúšal som ho, keď som ten Ramsauer 600 nemal doma a nepresvedčil ma, nemohol som sa na neho spoľahnúť, po čase sa odlupoval.
Tento Ramsauer 600 silikón je na rozdiel od ostatných na aminovom základe, neviem o inom verejne predávanom podobnom výrobku od iného výrobcu.
Problém je však s jeho dostupnosťou u nás, vyrába sa v Rakúsku, ale v Zgonc v Rakúsku ho prestali predávať pred 2 rokmi, predajcov som našiel až v Nemecku, ale poštovné odtiaľ je vždy cez 12 euro. 300 ml kartuša stojí od 10 euro viac. Ja ho teda v súčasnosti kupujem v jednom obchode vo Wien, nechajú si ho extra pre mňa poslať od výrobcu, ale tí si naposledy pred rokom účtovali 13,5 eura za kartušu, uvidím čo bude teraz, lebo už mám doma poslednú a budem musieť zase zopár kúpiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných