Citroen Jumper 2,2 HDI 120 koni - prepálený piest/valec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hrabobo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.03.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumper 2,2 HDI 120 koni - prepálený piest/valec

Príspevok od používateľa hrabobo »

Dobrý deň.

Potreboval by som poradiť či na tomto motore sa dajú meniť jednotlivé valce.Auto má najazdených cca 700000 km čo je pomerne dosť a prepálilo mi piest na 3 valci.Dlhodobo som mal problém čo nikto mi dodnes nevie vysvetliť praskala mi kovová trubka čo ide na trysku( 2 valec).Teraz potrebujem radu ako mám postupovať pri oprave.Mechanik mi vraví nech kúpim motor a vymením kus za kus.Zdá sa mi to nie moc rozumné lebo tieto motory sa vyrábali do roku 2010 a pochybujem o ich najazdených km.Ak budem meniť jeden valec vraj je to zlé riešenie nakoľko bude mať väčší tlak na valec a zasa sa odpáli(poškodí kľuka).Samozrejme budem dávať nové trysky....Poprosím Vás o radu aký má byť postup pri tejto oprave. ĎAKUJEM :2f93:
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Dobre ti radí mechanik... Dá sa to aj opraviť , ale výmena je najlepšie a najlacnejšie riešenie. A že kúpiš motor s viac ako 700000 km , čo mal tvoj je málo pravdepodobné.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Momentalne riesime podobnu situaciu, s 2,0TDCI Galaxy 103kw 950 000km.
Rozhodnutie pouzity motor a nove vstreky+cerpadlo sa nam tiez javi ako najrozumnejsie riesienie.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Krásne km , to by si mali prečítať všetci , ktorý zadávajú do vyhľadávania autá s max 150 000 km...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Najrozumnejsia varianta je opravit ten poskodeny valec.Nebude mat ziaden iny objem valca.My robime bezne a bez reklamacie.Nedavno sme riesily A6 2,5tdi s prepalenym piestom na jednom valci.Ten jeden sa prevrtal,nalisovala sa sucha vlozka,a ta sa vrtala na povodny rozmer.Ostatne valce boli len "zadrsnene",a prekruzkovane.Druhy motor je macka vo vreci.Ak chces pomozem ti,urcite nebude draha zalezitost.Napis mi SS.Ak chces/te/,mam aj fotky z opravy.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

jurigad napísal:Krásne km , to by si mali prečítať všetci , ktorý zadávajú do vyhľadávania autá s max 150 000 km...
Fu tak take nemame :) Ale mozem ti ukazat take co ma 1 500 000. Ked sa tak zamyslim vacsina nasich zakaznikov co ma auta vo veku 5-7 rokov maju kolo 500.

Dnes nie je az taky problem zohnat motor v dobrom stave. No ale je to kazdeho osobna vec ako sa rozhodne. nedovolim si povedat ci jedno alebo druhe je lepsie. Kazda varianta ma svoje pre aj proti.
hrabobo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.03.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrabobo »

Takze ked povimienam vsetky valce a dam nove trysky mal by som menit aj novu kluku.Mechanik tvrdi ze je uz zabehnuta na stary motor.Je to pravda?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Aj kluka sa da zbrusit,preco by si mal kupovat novu kluku?Ak su ostatne valce ok,nemas ich vymnenit,ale ano,je to lepsie.Do pouziteho motora by som si nesiel.Montovali sme asi 5-6 pouzitych,od vtedy nic.Skoncili sme s mackami vo vreci.Bud riadne spravit,alebo nejako.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Avelmak pre info, blok vlozkujete priamo u vas?Raz som si tym presiel, ale ta firma uz urcite neexistuje - preslo skoro 20rokov...ma zaujima kto to dnes este robi, aby som pripadne vedel odporucit, na druhej strane by som si to 2xrozmyslel pokial sa jedna o bezny typ motora...uplne lacno ta GO nevysla :), zase mozem potvrdit, ze motor bol kvazi jak novy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

tie motory odchadzali casto. Je priam vyhra ze vam vydrzal 700000km. Najst dobry a pouzity bude vcelku aj dost problem
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

2.2 HDi Puma je sam o sebe odolný - až na vstreky čo prepália piest . Okrem tejto závady by to bol super motor .
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

Puma 2.2 hdi

Príspevok od používateľa mc »

Stále sa vyrába a montuje do Jumperov, Boxerov a Tranzitov
naposledy so vstrekovaním Bosch.
Neviem však, aká varianta je pre Euro 6 ?
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

2.2 HDi 81-kw , 96-kw a 110-kw majú vstreky Continental

staršie 2.2 HDI 88-kw majú vstreky Denso - to sú tie čo prepaľujú piesty :-(
sarkysro
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.01.2012 20:25
Zdieľať na Facebook

motor 2.2 hdi

Príspevok od používateľa sarkysro »

Mam na predaj kompletny motor so spojkou ,turbom a so vstrekovacmi naj. Cca 30 tis. Garantovane komplet cena 1200 eur rok vyroby 2006
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bajo-samotne vlozky my nelisujeme,nemame na to vybavenie.Holy blok posielame do Hun.Ak chces mozem ti poslat zopar fotiek z oprav.Budes prekvapeny.Fotky mam pred a po oprave bloku.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných