Citroen grand picasso C4 1.6. HDI 80 KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mmanno
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.12.2014 23:14
Zdieľať na Facebook

Citroen grand picasso C4 1.6. HDI 80 KW

Príspevok od používateľa mmanno »

kto vie poradit, stale my vipisovalo chyba ERG ventilu, a ked som ho vymenil , tak zavada pokračuje a ešte aj začala svietiť kontrolka ESP a prestala fungovať elektronicka brzda
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ved mas francuzske auto ...

nechces byt presnejsi ?
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednu vec si musíš osvojiť.Ak píše závadu EGR,tak ju píše preto,lebo RJ z výsledkov,z parametrov to takto "vidí". Je to elektronický výsledok,a nie rozumový človeka ktorý na základe xy informácií a preverení,zistení dôjde k úplne inému výsledku.Diagnostika niekedy je srandovnejšia než "tukabel" treba proste nad vecou premýšlať a nie preberať výsledok matematického myslenia.
Kontrolka aj brzda ...z najväčšou pravdepodobnosťou až istotou nemá čo do činenia z prvou závadou.
Diagnostiku by mali zakázať,resp dávať licencovane po zložení skúšok.Pripravuje denne tisíce ľudí o peniaze.
Elektronická brzda u tohoto auta často končí na probléme z lankami,pritom samotné elektronické ovládanie a vyhodnotenie chyby je iba dôsledok.Treba v diagnostike pozrieť priebeh síl
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

dalsia vec je, ze EGR treba zadaptovat cez diagnostiku. samotna vymena nic neznamena.
ledkies
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2008 11:28
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen grand picasso C4 1.6. HDI 80 KW

Príspevok od používateľa ledkies »

mmanno napísal:kto vie poradit, stale my vipisovalo chyba ERG ventilu, a ked som ho vymenil , tak zavada pokračuje a ešte aj začala svietiť kontrolka ESP a prestala fungovať elektronicka brzda
bol som s tym aj ja v servise a je to len chyba baterie.je bud slaba alebo stara.nabil som ju na maximum,vymazali mi chyby a ideme dalej.a dolezite je,ake palivo tankujes,daval som aditivum do nafty a to mi zakazali.ako som prestal davat vsetko ok.ma to citlive vstrekovanie paliva a samozrejme skompatibilovat ten novy egr ventil,uz ked si ho menil
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných