Citroen C5 - riadiaca jednotka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Citroen C5 - riadiaca jednotka

Príspevok od používateľa cherokee »

Caute, mame problem s citronom c5 2.0hdi r.v.2003 A to taky ze auto je uplne mrtve. To znamena ze ked nastartujeme tak otacky vyskocia nieco nad 1000 a hotovo, vobec nereaguje na plyn. ked odpojim vahu vzduchu tak otacky pekne klesnu na volnobeh ale zase otacky nejdu viac ako 2500. a ani netlaci turbo. ked odpojim napr. cidlo z listy tak motor stale ide, alebo v podstate akekolvek cidlo tak motor neskape... ano na diagnostike auto bolo a pise asi 10 chyb ako napr. P0100 P0235 P1614 P0121 P0221 P0530 a tieto chyby nejdu vymazat! ani ked sa da napr. vaha vzduchu s funkcneho auta, alebo plynovy pedal tiez s funkcneho auta, alebo cidlo tlaku turba... proste stale pise tie chyby aj ked dame funkcne veci. moja otazka teda znie, je to zla RJ motora? tak ako si myslim? lebo to bolo u ”elektrikara” ktori mal opravit poje@anu pristrojovku a auto nam doviezol stym ze ”sak to spolu suvisi” takze akoze nas pekne nas...al. a pristrojovka blbla 6 rokov a doteraz nic. az po jeho ”oprave” auto skapalo. budem vam nesmierne vdacny keby ste mi to pomohli urcit ci je to tou RJ. dakujem velmi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Problém je v tom že vonkoncom sa stráca informácia čoho sa ten človek dotkol a teda nejde posúdiť,len predpokladať že zaviedol do menežmentu chybu ktorá nebola predtým.A tragédia začína tam,že to kvalitný elektrikár ktorý je pri zmysloch pošle do teplých krajín pretože ho čaká to najhoršie...rozvrtaný stroj kde niť ´č nemá hlavu ani pätu.Kde sa menilo a stvárali hlúposti snáď úplne všetky ktoré išli urobiť.Človek čo to dá dokopy by sa našiel,ale nenájde sa ten čo to zaplatí ak to celé dá dokopy tak ako treba po tých nezmyselných úkonoch čo sa tam všetky porobili.Tam pokojne môže byť umelá komunikačná a dokonca viac naraz,čím vznikne nekonečno kombinácií chýb mimo všetkej logiky.A chyby sú zrejme trvalé ak nabiehajú okamžite znova.Pokiaľ nabehne MIL kontrolka sa aj menežment správa inak,prestane vnímať chyby,nahrádza signáli pevnými hodnotami,mení správanie a riadenie a to celé už iba dorazí daný stav.Aj to sa dá dať do poriadku,ale nedá sa zaplatiť kvalitného diagnostika,na podobné psie kusy môže padnúť niekoľko dní práce dohľadať a skontrolovať všetky ihly čo sa v sene stratili.A riziko že je veľké,bude problém nomálneho odborníka na takéto niečo nahovoriť aby lepil po truhlíkovi rozosraté auto,RJ či je či nie,to nejde určič ničím iným iba zistovaním stavu.Inak je to iba ďalšia ihla hodená do sena.Pokiaľ je odhodlanie zaplatiť si špičkového,dá sa s tým pomôcť,ale radosť pri platení nebude,ako to tak čítam do akého štádia to prišlo že sa všetko prelína do jedného velkého klbka chýb bez akej akejkoľvek logiky.Viem dať číslo koho zavolať a kto by opravil,čo neviem je či by aj takéto niečo prijal a ak ano čo by práca stála,to si treba vykonzultovať s ním.Ak je treba kontakt dám,opraviť sa dá aj takéto.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

skusim zavolat do veseleho ci by vedeli skontrolovat RJ ci neni chyba v nej. ak bude tak ju bud opravit alebo kupim inu. idu okolo 80e po nete. najhorsie je to ze ten ”odbornik” nam nechce povedat co presne kde robil. viem na 100% ze nijaka suciastka nieje zla kedze vsetko fungovalo.teda az na pristrojovku,ale tam bola chyba v packach pod volantom ze to prebliklo obcas. takze skusim dat pozriet RJ a uvidim. a vedeli by pozriet aj komfortku?ked uz by som isiel do toho veseleho. dakujem este raz za rady.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Preco neskusis Piestany?
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

ano ved Vesele pri piestanoch, Glasnak. ci?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vlani sme riesili takisto C5 len novsi model po "opravarovi".Odpalena RJ motora,odtrhnute vedenia ku RJ.Opravit sa da vsetko,len za aku cenu.Nevieme preco bola opravena pristrojovka,a s akym sposobom.Ake chyby boli pred opravou a ake po oprave?Kludne mi mozete pisat aj SS.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

cherokee napísal:ano ved Vesele pri piestanoch, Glasnak. ci?
daj do google “ jumep “. Ten ti ho najde aj s kontaktom. Nechcem uverejnovat, kedze existuje GDPR.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

ok skusim zavolat
lacika-dnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacika-dnb »

ste tomu dali zahul..
Nepises ako ti blba pristrojovka..
Lebo citron ma 2 RJ.
BSI (body) a BSM (engine)
Ak ti blbla pristrojovka pre BSI a teraz ti pojebabral aj BSM. tak to mas blbe..
Ja mam teraz problem s mojou C4 (chyba merania prudu na svetlach) vadna BSM. Cena opravy 351e v autorizaku.
Neautorizovany elektrikar mi povedal, ze jemu sa stym neoplati zahadzovat.
Ale kedze tvoje auto sa prestalo vyrabat v r2008 a vyrobca je povinny drzat ND len 10r. Tak sa ti moze kludne stat, ze ani autorizak ti uz nebude vediet novu RJ objednat.
A pokial viem autorizak refurbished alebo z vrakaca jednotky nemontuje a nekonfiguruje.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

lacika-dnb: ale pisem preco blbla pristrojovka, hned v 2 prispevku.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Napis uzivatelovi s nickom koldo. Ak ti ten nepomoze, tak uz nik.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

skusim napisat, dakujem.
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

este ma napadlo ci by nesla vyskusat nasa RJ v inom aute. mame suzuki a tam je presne ten isty motor, aj rok vyrobi je rovnaky. ze ci bude po napichnuti aj v suzuki vypisovat tie iste chyby.ak je to blbost nekamenujte ma, elektrike nerozumiem vobec.
lacika-dnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacika-dnb »

cross-check analyza sa robi tak, ze das funkcny modul do nefunkcnej veci.. nie naopak..
A neviem ci je to dobry napad.. tie veci mozu elektricky sediet, ale ked sme konfigurovali komponenty do aut, tak hoci to boli "rovnake" diely, nahravali sme do nich iny coding. A tam ti moze vzniknut problem, ze to odmietne spolupracovat.
v prvom rade ti treba prepipnut kabelaz, ci je OK.. inak budes odpalovat jednotku za jednotkou.. ktovie co ti tam porobil..
cherokee
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

no on tvrdi ze kabelaz prepipaval, ze kabelaz je ok... tak asi zanesiem RJ nech ju skontroluju ci neni odpalena uplne. ale neviem ci by vedeli skontrolovat aj komfortku, ci aj ta nieje KO. boha nac sa do toho niekto se.ie ked tomu nerozumie. ach jo. ano viem ze rj treba naparovat z danym autom, uz som to riesil na passate raz, ale tam ked som dal novu rj tak vsetko fungovalo samozrejme az na imobilizer, tak preto ma napadlo ze ci by to neslo aj v tomto pripade, dat funkcnu (ak je tato co je v aute KO) jednotku a skusit napichnut. pozeral som rj a idu okolo 80e na nete.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných