Citroen C5 kombi automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudib
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.06.2015 12:27
Zdieľať na Facebook

Citroen C5 kombi automat

Príspevok od používateľa rudib »

Dobrý deň, hľadám auto pre 5-člennú rodinu. Včera som náhodou dostal serióznu ponuku na C5 kombi 2HDi 100kW.
Ide o ročník 2010 s 265 000 km a automatickou prevodovkou. Doteraz som sa pozeral po Fiat Croma alebo Octavia II.
Nie som žiadny pretekár, skôr pohodové vozenie.

Chcem by som sa opýtať na Vaše skúsenosti s touto motorizáciou.
1. Na čo by som si mal dať pozor pri tých km (dvojhmota, EGR, DPF)?
Cez víkend sa idem povoziť a v týždni ho zoberie mechanik do dielne.
2. Aké skúsenosti máte s automatom v tomto aute?
3. Ako je to zo servisom? Dostupnosť a ceny?
4. Aká je približná spotreba ?

Ďakujem za odpovede
rudi
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

nevymyslaj, ber Cromu, ten Citron je lekvar s tym motorom, jedine ak tak 2.7 V6
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

automat je tam japonsky a pri tych km uz je na povazenie
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dôležité je, aby tam bol pravideľne menený olej. Ak to predávajúci nevie zdokladovať, tak by som sa tej ponuke vyhol. Samozrejme len výmena oleja a filtra nestačí. Treba vedieť aj s automatom jazdiť a to žiaľ nevie veľké množstvo ľudí. Nikdy v živote a v žiadnej krajine som o tom nepočul, jedine na Slovensku som sa to dozvedel prvý krát - veľa ľudí považuje za normálne VYRAĎOVAŤ DO N, čiže do neutrálu na križovatkách. Ušetria 5eur na žiarovkách v brzdových svetlách, ale pokazia si prevodovku za tisíce. Ak to takto urobia "len" 30x za deň za tisíce km, majú postarané o prievan v peňaženke. A to nespomínam napr. plný plyn hneď po naštartovaní studeného skrehnutého motora v mínus 15 a podobne...

Skrátka pri kontrole auta kontroluj aj jeho majiteľa. Nechaj najprv jeho jazdiť a všímaj si všetko. Rádio by som radšej vypol...

Držím palce. Čo sa týka samotnej C5, komfort je bezkonkurenčný v tej cenovej a triedovej kategórie auta. Priestor je taktiež obrovský a ani ja so 196cm nemám problém si sadnúť za seba a ešte stále mať "voľné" kolená. Nie je tam stredový tunel, ktorý by zavadzal chodidlám. Vzadu sa bez problémov odvezú 3 ľudia vedľa seba a ten v strede nebude kvôli nemu trpieť. Ja mám manuálnu prevodovku a motor 2.0HDi je dostatočne výkonný a silnejší ani nie je potreba. S automatom to bude asi o niečo menej dynamické.

Teraz som si všimol, že sa jedná o ročník 2010 a ja som písal o ročníkoch 2004-2008... Snáď som v niečom aj tak pomohol.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mozno bude plus pre motor a prevodvku, ze to auto jazdilo mesacne riadne streky. Ak sa menil olej v prevodovke, tak jej nic nebude - to zbadas rychlo pri jazde, ako podraduje pri spomalovaní a radí pri rozjazde. Motor je dobry, nekazi sa, ma len malo prebytku vykonu, ale pises, ze si vodic-pohodak.
Servis na SK velmi slabucky, len vymenkari, a ziadna oprava v autoriz. Su aj dobri majstri aj na citroeny - m.hlavaty v NZ napr., ak ta ovsem s citroenom zoberie. Suciastky nie su predrazene - ako ostatne znacky. Auto nie je velmi poruhove, skor elektrika / francuzska klasika/. Aj hydraulika je tam uz dobra, napr. gule v C5 vydrzali 2-3 x viac ako v XM.Neviem, teda ci je tam hydraulika, lebo myslim, ze do tejto verzie skusali aj normalne perovanie.
Spotreba s automatom a takym priestrannym a primerane tazkym autom je velmi individualna, vo vseobecnosti velmi dobra.
Auto velmi bezpecne, vhodne pre rodinu s detmi, pohodlne a pohodove. Podporil by som Sliedica - kto ma automaticku prevodovku a chyti sa paky pri akomkolvek pohybe auta, tak mu tu ruku treba utat, taky to musi byt hlupak.Naco ma potom automat???
A ked mas na to este mechanika, tak ak je vsetko v poriadku a zoberies ho, radil by som za sebou aspon dve vymeny oleja v prevodovke, aj tak sa meni len cast a ohromne jej to pomoze. Medzitym pojazdi 2-3 tis.km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak by si také auto zmyslel kúpiť môj vlastný syn,jednoducho ho odhovorím.A to aj napriek tomu že by som mu to bez problémov servisoval.Je tam iba to nešťastné ale,ktoré sa proste musí do vlastníctva zakalkulovať.Auto nepochybne výborné,poskytuje vodičovi niečo,čoho nie je schopná nejedna tri razy drahšia prémiovka.Ale...v aute sa budú voziť dve deti a tak auto proste nemá nárok ani na najmenšie zahaprovanie,proste musí vždy prísť do ciela a to bez najmenšieho problému.Technika tohoto auta žiaľ ale takúto nepriestrelnú istotu neposkytne.A na problém ktorý je na ceste neriešitelný je to auto ako stvorené,toľko možných problémov to auto zo sebou nosí.Ja nespochybnujem spolahlivosť,ale na ceste ak sa vyskytne problém,je to oveľa ťažšie riešitelné.Ak to auto pre problém ešte sadne,má čo robiť aj odťahovka.To ten automat iba istí aby možných problémov značne pribudlo.Takže ...mechanik v dome,a predsa by som to nedovolil do rodiny kúpiť.Ak si niekto myslí že sa to jemu nemôže stať,velmi sa môže zmýliť,Aj nočný strážnik čas od času umrie cez deň,a tu tej techniky je naloženej ozaj nesmierne.Treba otvorene povedať,že aj pomoc v servise na cestách je otázna,práve pre zlý prístup ku všetkému ho 90% mechanikov pošle preč než mu majú tiecť nervy v tej francúzkej halde techniky.Ak niekto je ochotný pripustiť že u auta z druhej ruky je možné úplne všetko,už má o čom rozmýšlať.Ja tieto veci beriem jednoducho tak...nech sa radšej nas.era niekto iný,prečo by som to mal byť ja.
Mne bude dlho rezonovať jedna C5 ktorú som servisoval,mala ozaj dobrého majiteľa a výbornú starostlivosť,krásna,spolahlivá,perfektne zdokladovaná servisná história a jasné km,ale predaj bol ako pôrod ježa, trval snáď pol roka a vyžiadal si zísť na cenové dno
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Takmer žiadne bežné auto nie je vhodné pre 5 člennú rodinu, tak aby sa v nom previezla s určitým komfortom a nie za trest
Môže to byť velká krava, vždy sú sedačky navrhnuté tak aby bol dostatočný komfort pre dvoch pasažierov vzadu, ak tam budú traja tak už si budú zavadzať na ramenách, natlačený na sebe...
Bárs budú vzadu sedieť len decká, MPV je MPV

Radšej MPV, či už Fiat Ulysse, alebo trebárs Citroen C8, jednak má 7 miest a v strednej rade tri rovnaké kreslá, kde je určite viac pohodlia pre troch ako v C5
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

5 dospelých reálne takmer nikdy nehrozí vo väčšine rodín,ale i tak je MPV dobrá volba (z možnosťou 7 osob duplom) ale podmienka je nafta,resp plyn ak to nie je japonec a auto má byť v rodine nie jeden dva roky ale do zodratia
rudib
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.06.2015 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudib »

Ďakujem všetkým za reakcie. Určite viem, že s jazdeným autom z druhej ruky to môže byť rôzne. Ináč je to dovoz z Talianska.

Čo sa týka tých 5 členov - 2 dospelý + 3 deti. Aj keď najstarší je už 16r + 10r+8r. Veď uvidím ako to bude keď sa tam všetci ´narveme´. A tiež čo povie kamarát mechanik.

Ak by ste ešte niečo mali k téme budem rád- hlavne čo si všímať pri jazde a kontrole v dielni.

Ďakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tam by ma odrádzal ten Japonský automat. Ak by bol ZF jako býval v starších, nepoviem ani slovo
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak sa naozaj budete často prepravovať v aute piati, tak je vhodnejšie auto typu MPV. Zväčša majú rovnú podlahu a tri samostatné sedadlá. Ako som sa pozeral po tých novších C5 (od r.v. 2008), tie už z mne neznámych príčin neovplývajú takou veľkosťou a vzdušnosťou, ako jeho predchodca.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Pôvodne som sa nechcel zapájať do debaty ale nedá mi,

mal som možnosť absolvovať 3400 km v tomto aute... bolo to 2010 2.0 HDI myslím okolo 140 k....
krátko plusy - spotreba 5,5 plné auto takmer nonstop diaľnice 140-150....
ticho na palube...

mínusy - auto nedomyslené od maličkostí - dám dole slnečnú clonu od vodiča (očakávam že budem vidieť seba v zrkadielku - nie vidím stredného v zadu.)
- dal som si slnečné okuliare s filtrom - nevidím na displeji od rádia nič iba ak si nakloním hlavu o 90° - perfektné na rozcvičenie ale asi som dosť vypadal ako retard keď pucujem 140 po diaľnici a hlava na krivo
- bol to manuál ale radenie bol ako keby som mľadžgal lekvár od starkej ( na danú kategóriu auta poriadna hanba teda)
- auto obrovské a ťažké ( fajn bude v ňom veľa miesta - nie nebude - porovnám s nenávidenou octaviou - o triedu nižšie- vpredu som musel sedieť bližšie než by mi bolo milé nakoľko za mňa by si potom už nesadol nikto (187cm) išli sme piati nie malí ale zase nie neviem aké hovädá...vzadu pre 3 normálnych bez šance na normálne sedenie( ok dajme tomu v máloktorom je to ok ale vzhľadom na tlustotu auta by človek čakal určite viac)....takže vpredu a vzadu menej miesta ako v o triedu menšom aute - ok bude mať veľký kufor - nie nebude - takže celá obrovskosť auta bola sústredená na prednú kapotu - fajn aspoň sa bude ľahko servisovať - no koment - viď príspevky viššie od Mhlavaty- výhoda je teda že mi aspoň niečo môže odraziť celý predok lebo prvý meter čo sa s ním niekam trepem nič nevidím....
- tempomat kategória sama o sebe - 2 hodiny sme 5 inžinieri nevedeli prísť nato ako správne funguje ani po youtube návode...ani po návode v knihe... po nejakom preskúšaní a pohopení logiky niekoho kto to navrhoval dajme tomu avšak také veci by mohli byť hádam intuitívne
- rádio neumožňovalo random celé usb takže len rozhádzaný rammstein, len rozhádzaný maiden, len .... fakt fajn na 15 hodinovú cestu...
- podvozok na pružinách akože pohodlný ( jediný rozdiel bol pre mňa s inými autami že každú väčšiu nerovnosť odpružoval zásadne tak na 5 násobné kolísanie( ak to niekto považuje za komfort ok ale to dokáže aj moja rosypaná felicia s vybitými tlmičmi)
najazdených malo cca 70 000 km(od of. predajcu auto) - pri 2000 otáčkach niekedy vynechávalo
ostatné veci ma už nenapadajú no 5 čo sme v tom aute sedeli sme sa zhodli že ak by som si to auto kúpil nové a dal za neho pomerne veľa peňazí asi ťažko by som zakryl sklamanie...

za mňa jednoznačne veľké nie - lebo neexistuje cca žiadne áno prečo by sa mi to auto páčilo - lebo je to tažké, zvonka veľké, rozkolísané (ok ak sa niekto rád hojdá na ceste tak mu to neberiem)nie príliš dobre servisovateľné a pomerne drahé auto ( dizajn je subjektívny a keď sa mne páči audi sport quattro tak toto mi asi nezapasuje ...)
PS sliedič hovoril o veľkosti predošlého - to neviem ako natom je ale toto je zvnútra o kategóriu menšie než je v skutočnosti zvonku - pozor nato -aj keď predpokladám že kupujúci si to všimne....
Nie som hejter žiadnej značky no čím ďalej mám možnosť skúšať tieto francúske dizajnovo výdobytkové výkriky techniky tak asi začnem byť.....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rudib napísal:Ďakujem všetkým za reakcie. Určite viem, že s jazdeným autom z druhej ruky to môže byť rôzne. Ináč je to dovoz z Talianska.

Ďakujem
jaj italia.no ak to kupis tak dufam ze nie za 5000.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že porekadlo ...kto chce kam,pomôžte mu tam...má opodstatnenie.Ale ak už niekto tu dá totaz a pritom je rozhodnutý a čaká potvrdenie že robí múdru vec,...tak v tomto prípade ju ozaj nerobí.Presvedčiť sa že je kaluž kalužou tak že do nej niekto člupne...no neviem.Dá sa obísť
rudib
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.06.2015 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudib »

mhlavaty:
Trochu máte pravdu - som na 75% rozhodnutý ale pre fiat cromu. Len sa včera naskytla táto príležitosť, tak som chcel vedieť názory iných. Tá C5 je síce trochu cez náš rozpočet ale zas ak je auto ´dobré´ tak som ochotný trochu priplatiť. Takže to že som rozhodnutý len pre C5 nie je celkom pravda. Rozmýšlam ešte nad Octaviou II.
Ale aj tak ďakujem všetkým.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných