Citroen C4 2009 1,6 vti - vzadu nieco klepe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 2009 1,6 vti - vzadu nieco klepe

Príspevok od používateľa pby »

(38tisic)
neviem o co by mohlo ist ale ked idem po niecom hrbolatom pocujem jemne klopanie/klepanie zo zadu - neje to buchot ale tak tazko opisatelny klpeot alebo hrkot - neviem to opisat..

-dokonca si vsimam (ale nieje to asi pravidlo mam taky pocit) ze ked je jedno koleso na rovnom asfalte a druhe po niecom prejde tak v tedy to ej pocut viac (je jedno ci prave alebo lave) ked prejdu sucastne - je to pocut ale menej

z kufra som vsetko vybral, rezervu podlozil molitanom z rezervi vybral ten plast s klucom a dvihakom prekontroloval ci sa nieco niekde nevala a stale to tam je.. mal som sklopene sedacky aby som to lepsie pocul a pride mi to ako zo zadu na 90%
-citam ze su to tycky stabilizatora ale tie su v predu nie ? Potom vraj tlmice, ktore treba u c4 menit za plynove -a a potom to presane (ale ak su v pohode nechcem zbytocne investovat), ako overit ci to je jedno alebo druhe, pripadne co to este moze byt ?

Diky
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som to neriesil, skoda penazi
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

pozrel by som vyfukove potrubie ci nieje odhaknute alebo ci nieje otrhnuta guma , pripadne chranicka vyfukoveho potrubia , za toto nebudes platit nic ked sa na to pozries
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

akurat poobede som skusal pobuchat po vyfuku aj krycich pelchoch a vsetko na co som dosiahol ale nic..
cial som ze jendym pomohla vymena tlmicov a inym stabilizatory (tie C4 v zadu nemam ma taky pocit) a men to klepe zo zadu a tlmice pri necelych 40tisic menit sa mi nechce ak to niesu oni..
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

no skuste este pozriet silentbloky zadnej napravy , je to mozne ze aj tie by mohli buchat , skus s pajsrom a dobre zapacit len pozor aby ti nevyletel pajser , na Lagune II sa dost casto opotrebovali a tiez to takto trieskalo , za pozretie nic nedas , je to len tapanie na slepo cez PC , ak mas moznost chod niekde na zdvihak a pozri si to tam , odkial si ??
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

klepanie c4 od zad nápravy má často...mne neklepe nijak moc..vraj nepomože ani výmena tlmičov...taká mala choroba tohto modelu....na tých cestách čo chodím to nepocítim...sama jama
karlo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.09.2010 21:24
Zdieľať na Facebook

klepanie

Príspevok od používateľa karlo »

Klepanie sposobuje zlomena pruzina, presnejsie jej posledny zavit ktory je ukotveny v ramene

Pekny den
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ospravedlnujem sa ja som mal na mysly ..rázi...nie klepot
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mas K.O. vrchne uchytenie zadneho tlmica. :3035: :3035:
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

zadné nápravy na C4 trepali viac ako je treba od novoty
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

cize este aj tip s hornym uchytenim tlmicov :) no dobre asi nepomoze iba to dat rozobrat a pomenit.. ked vela ludi hovori ze po vymene tlmicov to prestalo inym to nepomohlo - zbytocne sa mi investovat nechce ale asi asi budem musiet.

pruziny som kontroloval su OK

Inak mam menit aj pruziny v pripade ked budem menit tlmit plus ulozenie ? Niesu hrdzave no su od novoty cca 5r

A doplnim ze to klepanie alebo ako by som to nazval sa ozyva uz na jemych nerovnositach aj pri malej rychlsoti napr prejdem po "zvare" asvaltu alebo po oprave vytlkov aj ked iba pri 10-15km za hodku pomaly a je to pocut (take tik tik).. pri vacsich rychlsotiach sa mi vidi ze to je pocut menej
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

VYRIESENE
-nebudete verit co to bolo..
Dopredu hovorim ze neslo o ziadne vrzganie ani jemny klepot ale hlasne klopkanie ( KLOP KLOP - zakazdym aj po malej nerovnosti a v zakrute to bolo naintenzivnejsie) zvuk ako ked v plastovom kufri na naradie sa pri jazde kotula skrutkovac, alebo nieco podobne a obija sa o kufor..
-jazda v kufri, najprv som myslel ze za tapicirom kufrovich dveri je nieco uvolnene - dal som ho dole a nic.. po dalsom skumai a jazde s pootvorenim kuform som zisitl ze to je ZAMOK (ten hak) kufrovich dveri. Je potiahnuty plastom a ako je tesne prihaknity o ten uchyt na karoserii (take U-cko) kovove tak tym ze CITROENY maju makke plechya sa zadne dvere o nejaky ten milimetrik posunuli do prava-lava a ten kontakt plast(na haku zamku) a kov (uchyt) boli dost silno na seba pritiahnute ten mikro pohyb vydal zvuk ako klop.

riesenie-vazelina na to Ucko a aj zamok kufr. dveri - ticho :3035:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní