Citroen C4 - klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Sam autor pisal ze ma snimace 2!!@@S tou temouskoncim.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

Pikoška, senzor vnútornej teploty auto nemá ! Všetko dopočítava na základe nadstavenej teploty a teploty z vonkajšieho senzoru.



skus lepsie citat...
dec superscan 3 full cz,vag com profi original,op com cz original,batronix,bdm,x-prog,..etc...fap off PSA
juroo5
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.05.2017 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juroo5 »

Chlapi, prosím ...

Este raz, auto vie aká je teplota vonku (1). Vie aká je teplota výparníka (2). Vie aký vzduch vyfukuje ľavá (3) aj pravá klapka (4). Vie či svieti alebo nesvieti slnko (5). Reálne však nevie aká je teplota v interiéri. Iba predpokladá že taká aká je vonku, čiže dopočítava akú teplotu ma fúkať tak, aby v interiéry bola nadstavená teplota. Ešte raz, je to tak napísané aj v servisnom manuály.

Mal som autá ktoré máli interiérový senzor, taký ten s nasávaním a vnútornou "vrtuľkou" na palubke. Toto ho zaručené nemá ...

Ešte sa spýtam z pohľadu elektrikára, senzor oslnenia býva obyčajný NTC/PTC termistor alebo fotoodpor ? Resp čo to je zač ...

Auto som s takto polofunkčnou klímou kúpil (cca 4 roky dozadu), neviem históriu, no pred mojim zásahom to vyzeralo že je všetko pôvodné.

Ohľadom klapiek, toto je choroba C4riek. Ničia sa ozubenia na servomotoroch. PSA (ked že sa to týka aj peugeota) priamo na to spravil opravnú sadu. Chytilo to aj mňa, opravná sada je namontovaná a všetky klapky fungujú (bola to prvá vec čo som robil, nakoľko na šoféra to kúrilo nonstop najvyššou teplotou).
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ok takze zmiesavanim to nebude..
v mojich odkazoch boli aj nejake servisne info na kompresory a fotky bordelu. lol
na ten konpresor sa daju kupit osobitne regulacny ventil.. :300f: mam dojem ze je to zabordelovane.
juroo5
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.05.2017 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juroo5 »

Áno pozeral som to, ale akosi stránka sanden.com nepozná model SD6C12 (pripadne SD7C16 ktorí maju diesle v C4). Nie je to nejak rozdelené ? Sanden pre USA (sanden.com) a pre európu je iná stránka ?

Regulačný ventil som už menil minulý rok, píšem to hneď v prvom príspevku. Tak či onak,mal som to rozobraté a žiadny bordel nikde na ničom nebol. Aj piliny ak by boli museli byť ozaj mikrometrové, nič som tam nevidel, žiadny bordel ani prach ... len to hnusné zelené farbivo (vnútri).

//Teraz som sa preklikol do online training na sanden.com ... su tam dobré postupy s obrázkami a popisom :2f93:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

na zanovnom citrone mam r1234yf co nerobi ozon diery... sak 4x drahsi. lol
nemozem povedat ze by z vyduchov lietali cencule. skusim zmerat.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to su len somariny, spatne drahe chladivo, esteze sa da nahradit 134kou :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní