citroen C3 1.4i_ strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brko25
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.09.2008 16:15
Zdieľať na Facebook

citroen C3 1.4i_ strata vykonu

Príspevok od používateľa brko25 »

Ahojte vsetci,
vedel by mi niekto poradit alebo mate podobne skusenosti ? Mam C3 benzinak 1.4i 55KW najazdene 180 000 km a v poslednom case sa mi vyskytuje problem, ze auto zacne stracat vykon. Idem dialnicou teda dlhsiu trasu 120 az 130 km/h a zrazu zacne auto spomalovat a klesat otacky ako keby som pustil plyn a ten mam popritom stale zosliapnuty. Potom sa po nejakom case zase rozdycha a otacky zacnu stupat a vykon tiez. Najpr sa mi to dialo ked som tomu dupal na dlhe trasy v 130tke ale teraz je to horsie a opakuje sa to aj pri nizsich rychlostiah. Az tak ze musim podradovat az po dvojku -torjku kym sa auto rozbehne znova. V servise nasli mnozstvo chyb v pamati a vymenili sviecky s tym ze by to malo byt OK ale po dvoch dnoch sa to opakovalo.

Nemam predstavu co to moze byt a bojim sa aby neodislo nieco v cene 1000 eur alebo tak.

poradte
vdaka
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem ti poradit lebo citroen nepoznam a uz vobec take velke auta ako c3 nejazdim, s tym neviem zaparkovat.

ale co chcem povedat : v servise nasli KOPEC CHYB a vymenili ti sviecky, ano?

to uz su vo vsetkych servisoch uplni k0k0t1? Ja som myslel ze len vo VW a Audi, samozrejme Renault a Opel ale to uz davno... a vidim ze sa pridavaju aj ine znacky.
Milosss14
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 08.11.2008 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milosss14 »

kks dostanem defekt, zavolam do servisu co s tym a oni mi asi poradia vymenit sviecky a verim ze by ma presviecali ze je to svieckami aj v pripade naftaka, na slovensku nic vynimocne :40bd:
JozefG01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.06.2008 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JozefG01 »

........zanesený palivový filter,vadné čerpadlo paliva, resp. podtlak v nádrži/zanesený ovetrávací otvor v nádrži .......
brko25
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.09.2008 16:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brko25 »

JozefG01 napísal:........zanesený palivový filter,vadné čerpadlo paliva, resp. podtlak v nádrži/zanesený ovetrávací otvor v nádrži .......

Su to drahe opravy ? Cerpadla a otvorov nadrze alebo ked bude treba odstranit podtlak.

Filter predpokladam ze nebude az taky problem.
JozefG01
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.06.2008 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JozefG01 »

Filter 7-10EUR,odvetranie pravdepodobne len vyčistiť ak je podtlak v nádrži, čiže ak vcucne pri otvorení, čerpadlo pokiaľ neni zanesený palivový filter by malo dávať určitý tlak do vstrekovacích trysiek, ale to ti už poradia šikovný mechanici
tojojo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.03.2010 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tojojo »

Nesvietila ti sem-tam kontrolka poruchy emisneho systemu? Ja som mal podobny problem - bola to porucha vstrekovacieho zariadenia (pri 45 000 km).
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných