Citroen C3 1.4 - Čo je to za neznáme mazivo?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majo87
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.01.2009 13:11
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 1.4 - Čo je to za neznáme mazivo?

Príspevok od používateľa majo87 »

Zdravim pani.

Mam taku mensiu dilemu. pred par dnami som kupil citroena c 3 motor 1,4 55kw burany z pravej strany - zrejme najprv koleso - zlomena tyc riadenia, ohnute rameno, preliacene dvere a stlpik. klampiarcinu uz mam poriesenu, ale co ma zaujima je vas nazor na to, ze zo spodnej strany vika ventilov som objavil neaky bielo sivy az zltkasty maz. male mnozstvo bolo aj na vrchnaku, kade sa leje olej.ak skontrolujem risku, olej je cisty. chladiaci system plny na maximum. ale neviem ci mizne z neho ci nie, dlhsiu trasu som na nom nesiel, len pri skusani ci funguje prevodovka a tak. motor ide hladko a potichu, nedymi. moze byt ten maz sposobeny tym, ze auto dlho stalo, dlho sa nezohrialo na prevadzkovu teplotu a zrazila sa tam voda ci co? olej je tam valvoline. cim to moye bzt sposobene? za nazory dakujem
Pali499
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pali499 »

Caw,no ono to je vlastne vyzrazana voda ktora sa tam dostala, ja som si to tiez vsimol na mojej Octavke,ta ma uz ale 250tis km,bolo mi povedane ze bude treba vymenit tesnenie pod hlavou,ale uz ked je to rozobrate tak este toto treba,hento treba a je z toho pekna suma...To vyzrazanie v malej miere je dokonca prirodzene alebo ako by som to povedal a na tvojom mieste by som sa s tym vôbec nezaoberal...Ani ja to neriesim zatial,ze az ked sa to bude prehrievat,dovtedy nemienim cakat,ale myslim ze to tak skoro nepride...
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ta biela zrazenina na viecku je bezna vec. :41c2: :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných