Citroen C3 2004 , 1,4 benzin - svietia vsetky kontrolky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodomt747
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2014 20:42
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 2004 , 1,4 benzin - svietia vsetky kontrolky

Príspevok od používateľa dodomt747 »

Ahoj mam problem s mojou C3.

Svietia mi vsetky kontrolky - motor, výkričník, ABS, neukazuje rýchlosť, kilometre, dalej nefunguje posilňovač. Vsetko podla mna je ale nejaky ochranný režim.
Jedine co z ukazovateľov funguje su otáčky, teplota, stav benzínu, a počitadlo dojazdu.

Co je ale dôležitejšie je ze pri studenom motore mi na prvom a druhom prevodovom stupni vynechala motor. A uplne najväčší problem je ze pri podradovani mi zhasne motor cca od 2000ot a nižšie.

S autom som bol na diagnostike kde vypisalo chybu: P0135 Obvod ohrivace snímače O2 - chybná funkce (prvá rada valcu snímač 1)

Vymenil som teda obe lambdy ale nic sa nezmenilo.

Nejake rady? Ja som uz bezradný...

dodo
dodomt747
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2014 20:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodomt747 »

Ahoj, som z Martina.

dodo
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Skontrolovat kablovačku hlavne na lavej strane v blatniku a konektory na nej.Prepipat kable a skontrolovat skraty medzi nimy od konektoru po BSI.Skontrolovat poistkovu skrinku v motorovom priestore či nie je zhnita. Ak to budeš mat dobre niekoho vhodného na kontrolu BSI.

Len nenajdi si elektrikara ktory ako prve prekoduje BSI a odstrani imobilizer z jednotky motora, lebo dalši rozumnejši elektrikar ktorému to odtiahneš potom sa z toho zježi kym ti to vrati do pôvodného stavu.
Z mojich skusenosti vadne riadiace jednotky su tak 5 zo 100. A z tych piatich tri pokazia domaci kutili / a niekedy aj taky čo sa považuju za autoelektrikarov /pri pokuse opravit auto.

Na 90% maš niekde niečo odhnite alebo zly spoj. Určite by som nezačinal vymenou nejakých jednotiek.Ak odišla nejaka jednotka tak len kvôli vyskratovanym kablom.


Mam šikovného autoelektrikara a už sme robili C3 s obdobnými chybami ale som v kežmarku čo je pre teba nezmyselne.
Kedže auta sa kazia rovnako nezavrhoval by som ani značkovy servis v tvojom okoli ak ma dobre meno a maju autoelektrikara. Kludne sa môže stat, že to čo bude niekto aj ked je dobry hladat tri dni v citoene zrobia za den lebo to už videli.
dodomt747
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2014 20:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodomt747 »

Ahoj dik za odpoved.

Ja neskuseny neopravar tiez vidim chybu len niekde v kabloch zial nemam take skusenosti aby som to dokazal "premerat" alebo nejako blizsie skontrolovat...

Dnes alebo cez vikend to este skusim aspon vysualne pozriet na jame ci nahodou nieco nezbadam.

Mame tu zevraj dvoch dobrych el. ale akurat su na dovolenke takeze az od buduceho tyzdna...

V servise Citroen som bol na diagnostike ale v podstate mi dali len papier s nejakymi chybami a povedali ze je na 99% zla lambda a mozno riadiaca jednotka...
Bojim sa im to tam zaniest aby som neskoncil s fakturov 500-1000e povedia mi ze vymenili pol motora a v skutocnosti to bude zlomeny kabel za 0.01 centu...

Kazdopadne dik

dodo
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Lambda moze byt zla, ale nema nic s tvojimi problemami. Ak v Citroene videli co ti auto robi a vysla z nich akurat ta riadiaca, urcite pockaj na doporucenych elektrikarov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný