Citroen C2 1,1 - Dusenie motora a čierny dym

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Citroen C2 1,1 - Dusenie motora a čierny dym

Príspevok od používateľa IwoTN »

Zdravím páni, kamarát ma poprosil zavesiť to sem tak ak máte niekto skúsenosti s podobnými vecami, dajte vedieť.. Ďakujem

- - - - - - -

Dobrý deň

Mám citroen C2 benzín 1,1 rv2007

Mal by som na vás otázku.
Auto štartuje za každého počasia na brnk, olej, filtre, sviecky vymenene...

Ale po štarte po pridaní plynu ho dusí, pokiaľ pridám jemne ako tak to prekusne a točí, pokiaľ zošlapnem tak zhasne. Jedine keď dám podlahu tak to vyletí na maximum a potom ide už auto normálne.
Ešte som spozoroval že po štarte mi ide čierny dym chvíľku (keď dám podlahu) a ďalej mam podľa mňa vyššiu spotrebu asi o pol litra než by som mal mat.

Čo môže spôsobovať tieto problémy?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

sviecky si aj premeral ci nane ide stava? teda ci davaju iskru? labda sonda? zasvinena skrtiaca klapka, skoceny rozvod?... to ma len tak v rychlosti napadlo.. :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako sa správa ak po štarte 3-5 minút ide vo volnobehu ? A až potom sa mu pridá ...
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Dobre ráno

 

Takže po naštartovaní ide par sekúnd hladko, potom sa voľnobeh „zakucká“ a asi po minúte sa ustali a auto ide normálne. Je to pri každom studenom štarte.

Na ostatne sa pokúsim pozrieť cez tento víkend.

 

Inak Sviečky by mali hádzať iskru, keďže auto ide normálne ,ale zmeriam

Škrtiaca klapka je čistá, tu som pozeral ako prvú aj so vzduchovým filtrom. Akurát mi známy hovoril že pokiaľ sa čistí tak že môže zle dosadať, že to treba cez diagnostiku riešiť. Môže to byt pravda?

A rozvod nemá dôvoď byt skočený
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných