Citroen Berlingo 2014 -nikdy viac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo 2014 -nikdy viac

Príspevok od používateľa matoTL »

A takto sa zacal príbeh zvaný BERLINGO...Pôvodne som planoval kupit ako dalsie auto nejaký lacnejší 3-4 ročný pick up ale po prejdení viacerých aut som sa nakoniec rozhodol pre kupu noveho Berlinga...Prve nove auto,vravím si všetko bude parada...ziaden deravý výfuk ani stara baterka...Auto kupene v 6/2014,Hdi 84 kw...Predvadzacia jazda parada nič nebucha neklepe,moje nove auto ide paradne vravím si super kupa...A potom sa to začalo asi po prejdení 3000 km sa z pravej prednej strany začal ozývat klepotavý zvuk po prejdení nerovnostami prípadne poplataným asfaltom.Zvuk by som popísal u stareho auta ako zla tyčka stabilizatora proste kovový klepotavý zvuk.Objednal som sa v servise na garančnu prehliadku kde po dvoch dnoch mi bolo oznamene že na aute je všetko pevne a že ten zvuk tam je a že je to SPRIEVODNY ZNAK DANEHO TYPU automobilu a že to nema vplyv na jazdne vlastnosti.Ten zvuk u predvadzačky-600km a ani noveho auta nebol.Nechcem sa tu dalej rozpisavat o mailový kontaktoch medzi importerom,servisom a mnou lebo nakoniec je kupujici za absolutneho... a ved asi čo za tých 16000 euro chce.Importer- kontakt len mailom ked som asi v 3 maily vyslovene napisal nech ma kompetentna osoba kontaktuje telefonicky tak sa stale odvolavali na mojho obchodneho partnera teda servis.Zaver je taký že na autach je nejaka konštrukčna slabina to mi potvrdil mimo predajnu aj servisak/pravdepodobne zla seria tlmičov-asi?/že to vedia aj oni aj v BA ale servisu výmenu BA nepreplatí takže sa odvolavaju že to tak fungovat....Zaver?neviem či človek čo si kupi prve nove auto ma taku smolu na kus alebo značku/mimochodom francuz nikdy viac/ alebo sa dnes ozaj všetko tak vyraba...Neviem či to dat na štatnu obchodnu inšpekciu alebo kam lebo zakaznik je dnes všade asi...Ak niekto planuje BERLINGO NIKDY!!!
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

Mne to pride ako zlý sen...zaplatíš dost penazí za niečo čo nefunguje ako má???ved predsa každý model auta sa skuša xy hodín či je všetko o.k...a tento problem u berlinga tu je každý o tom vie okrem tých hore a tvaria sa akože je všetko v poriadku je to super auto...dat ich na sud by bolo na dlho a sudy by stali mnohonasobne viac ako cena toho auta a človek by aj tak prehral.Ale zaujimalo by sa či aj napr v nemecku sa predaju tak berlinga prípadne inde v zapadnej europe,alebo len socialom z východnej europy pošleme take kusy...
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

V servise kde som auto kupoval + som oslovil aj importera ale tam to maju na haku stale sa odvolavali na predajcu kde som auto kupoval že on je moj obchodný partner a oni že s tým nič nemaju čo podla mna nie je pravda...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš tam problém a je druhoradé že je iba akustický.Ale ono to tak nebude,lebo zvuk je nejakým komponentom vyprodukovaný a teda nech láskavo nájdu ten dobrý komponent čo produkuje zlý zvuk a nech ho odstránia.Tebe predsa ide o to,aby odstránili zvuk ktorý tam byť nesmie a na začiatku ani nebol.Je na nich ako.Tiež si zaplatil peniazmi ktoré neboli roztrhané ani poškodené.Nedaj sa odbiť a neodbytne žiadaj z každej reklamačnej seansi zápis,a po tretej neodtránenej žiadaj odstúpenie od kúpy a vrátenie peňazí.Dá sa dosiahnuť,ale musíš mať v ruke podklady
Neboj sa,pri žalobe sa dozvieš kto každý a s čím má dočinenia,ale dnes bude každý hrať blbého a nekompetentného.Ale skasíroť ,na to je kompetentný každý.Proste musíš do toho búšiť a búšiť,ono tá hluchota ich prejde,za ich nekorektnosť predsa nemôže zákazník.Tak nech sú frajeri ako v reklamách na tie svoje srágory
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

Jasné že to nie je luxusne auto ale ak som chcel klepanie v prednej naprave stačilo kúpiť 10 rocnu jazdenku za 3000 e...je to ťažké posudit ktorý diel to moze byť keby to presne vedeli aj v PSA tak to odstranuju,ale namiesto toho sa hraju na...a mna ako zákazníka to nemusí zaujímat ,kupil som tovar ktorý má fungovat.to že inak je auto o.k je potom uz druhorade keď vám to taká závada to auto uplne znechuti...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto je super pristup, ked je problem u jedneho, je to chyba, pokial u vsetkych, je to "vlastnost" a uz to ani netreba riesit :40bd:, logika vyrobcov nepozna ziadne obmedzenia lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

It´s not a bug. It´s A feature... :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem si predstaviť ake by to bolo,keby si Slovaci
bežne kupovali trebars Boeing-y 747

reklamačnymi konaniami by firmu Boeing položili do smutku
tak tipujem do roka....

treba sa na to pozerať aj z tej strany....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Inak to je dosť preafektovaný pristup,že pre jedno buchanie v náprave NIKDY VIAC ,také auto !

To buchanie sa MUSI dať ODSTRANIŤ !

Aj dodatočnymi konštrukčnými zásahmi do nápravy !

Myslím tým uloženie Mc-phersonov, či pružín aj tlmičov

ked nepomože vymena tlmiča za iny typ

Inak ceny aut su stanovené také ake su s tým nič neurobíme ..
Ja som tiež nechcel davať za orlando 16 papierov len 10
lol lol lol
ale inak sa nedalo....
a tiež mam buchanie od náprav ... ked budem mať k dispozicii dostatočne velky garaž,tak to buchanie odstranim
takže mily zadavatel temy ,
kludne JAZDI, daj si hlasnejšie rádio
a pre udržanie svojho duševneho zdravia sa servisom vyhybaj !
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Servis a aj importér sa budú odvolávať že to nieje závad ktorá bráni riadnemu používaniu vozidla...Pretože ide len o zvukový prejav.Takže držím palce....Je to nadlho.Ak vôbec.

Sorry za OT, Ja mám podobnú skúsenosť s kočíkom pred zopár rokmi. Vyriešil som si nápravu problému napokon sám, nakoľko závada bola podľa predajcu a importéra zavinená mojou vinou.Na nejaké posudky a možno aj ťahanice po súdoch som ozaj nemal chuť pri kočíku hoci stál cca 500E.
Dralo gumy lebo skrátka zadná náprava na trojkolesovom kočíku mala z výroby zbiehavosť cca 1,5cm... Toto som im napísal do reklamačného protokolu, to odignorovali s tým že mi dali nové 3 kusy plášťov s tým že príčina zodratia plášťov nadurch až po plátno po asi troch mesiacoch používania je , že kolesá buď málo alebo veľa fúkam alebo že majú veľa najazdené. :2f93:
marc.o
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.02.2009 16:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marc.o »

Dost prehnane uplne odsudit cele auto kvoli hluku z napravy. Ked uz mas silu vyvrsit sa, posli do kiticiek servis nie auto ktoreho zavada sa da odstranit.

Pre info: http://forum.citroeny.cz/viewtopic.php?f=25&t=137

Mame doma dve Berlinga, celkovo sme doteraz mali 4 kusy. K teme len tolko, ako vyssie pisali, az ti to auto najazdi vela km, potom uvidis ze je natom spokojnejsie ako zvucnejsie vozy.
ericssom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.03.2005 00:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ericssom »

Aj ja mám Partner Tepee, rok 2012 a taktiež búcha od nápravy od cca 3000 km. Už bol aj na reklamácii 2x, aj tlmič menili, po oprave to trochu zoslablo ale stále to búcha. Kúpil som aj predĺženú záruku... pre istotu.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Jednoznačne auto nemá čo búchať. Reklamovať, reklamovať a po tretej žiadať vrátiť peniaze. Ja som pred pár rokmi mal trocha iný problém z autom napísal som na vedenie firmy + importérovi a veľa nechýbalo a písal by som aj na centrálu značky auta. Po troch dňoch mi volali, že auto je OK, pri odovzdávaní auta bol osobne prítomný aj vedúci servisu. Pôvodne malo auto byť hotové o dva až tri týždne.
matoTL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matoTL »

Názor že dat si hlasnejsie radio??? ak PSA nevedia v dnesnej dobe urobiť jednu normalnu funkcu nápravu potom nech nerobia auta...a ak sa všetci podriadime takymto vyjadreniam servisom a koncernom tak je to v...to akoze zakaznik má riesit co by bolo dobre na aute opravit pripadne upravit aby to fungovalo ako má...
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

ja nic v zlom vsetkym aj ja som mal berlingo aj partnera aj starsie rocniky osobna skusenost ze uz nikdy..ked nie naprava tak nejake cidlo ked nie cidlo tak vstreky,ked nie vstreky tak cerpadlo atd.atd a ked si uz myslis ze uz mas pokoj tak odznova...takze uz nikdy

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných