Citroen AX 1.4D - snimac teploty motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Citroen AX 1.4D - snimac teploty motora

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar,
chcem sa Vas opytat ako jednoducho namontovat nejaky snimac-ukazovatel teploty motora na citroen ax 1.4D.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Asi teda chceš merať teplotu chladiacej kvapaliny, či nie ?
A máš nejaký snímač so závitom ?
Často to býva umiestnené na telese termostatu, ak je tam miesto, tak navrtaj do neho dieru s takým závitom, aký je na tom čidle, ktoré máš k dispozícii.

Alebo keď nechceš vŕtať do auta, tak ja som to kedysi urobil tak, že som rozrezal hadicu od termostatu, vložil do nej primeranú tenkostennú oceľovú rúrku (z rúry od vysávača), do ktorej som navŕtal dieru a vovaril tam maticu s takým závitom ako malo tepelné čidlo. Pripojil som to káblikami na budík a bolo hotovo.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Videl som,ze to maju prerobene zo skody 105 a myslel som,ze ten skodovacky snimac pasuje namiesto nejakeho citroenackeho a ja si zabudujem do palubovky len skodovacke budiky.
Chcel by som cosi jednoduchsie- snimac strcim do hadice pod skpasku a maly digitalny display nalepim na palubovku.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tie snímače zo starej škodovky mali veľký závit, to určite nebude s citroenom zameniteľné a to hovorím len o rozmeroch.
Samozrejme môžeš použiť hocijaký snímač, priradený k nejakému diplejčeku, kde ho dáš, takú teplotu bude ukazovať, aká tam bude.
Jedná sa len o to, že na tom mieste kde snímač umiestniš, tam bude ukazovať nejaký údaj o teplote toho miesta.
Pre teba je podstatné že budeš vedieť akú teplotu ukazuje pri správnom chode motora, takže keď sa prípadne ten údaj zmení, budeš vedieť že je problém.
Ale zase je dobré aby bola hodnota meraná na takom mieste, kde sa pri nejakom probléme s chladením motora čo najskôr prejaví zmena teploty chladiacej kvapaliny. A to je obvykle meranie teploty priamo kvapaliny, najlepšie v blízkosti termostatu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne sa s tym volakedy nechcelo prplat a k hadici som izolackou pribastlil cidlo, volaco to ukazovalo :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ho mám nahodený priamo v hlave . Pán od ktorého som to kúpil vravel že otvor a závit robil on + dorobil spínač na ventilátor. Možno sa mi to podarí nafotiť a dať sem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

JA som to riešil tak že kúpil na E-bay teplomer s čidlom ktoré malo tvar kovového valčeka cca priemer 4mm a dĺžku asi 20mm . K tomu čidlu som vyrobil z M8 šrobu držiak a teda vyvrtal dierku o priemere toho čidla do šrouba z hora od hlavičky, aby bol spodok uzavretý a ten som následne natočil do závitu, ktorý sa vytvoril na vhodnom mieste tam kde som chcel merať .Strčil dnu ten snímač teploty a meralo sa veselo.
Tu je taková vec aj s hodinama a voltmetrom :http://www.ebay.com/itm/Car-Green-LED-D ... b3&vxp=mtr
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných