Citroen AX 1.4D vs. 1.5D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cool66
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.11.2010 14:28
Bydlisko: Vrutky
Zdieľať na Facebook

Citroen AX 1.4D vs. 1.5D

Príspevok od používateľa cool66 »

Ahojte, planujem kupit dieselove AX-ko rv.96 alebo novsie. na vyber su 2 motorizacie 1.4D, alebo 1.5D. ake su vase skusenosti s danymi motormi. (spolahlivost, zivotnost, zimne starty, problemy...atd). dakujem
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

mal som 1,5ku ...vykon na tak lahke auto velmi dobry. Auto malo nalietane 300tis a kompresia OK, zimne starty OK. 1,4D ma hlinikovu hlavu a ta sa niekedy kruti tak spolahlivejsia je ta 1,5D. A aj vykonnejsia aj modernejsia ale v podstate su to rovnake motory. Cerpadlo tam moze byt lucas alebo bosh a ked je bosh tak je to taktiez ta lepsia varianta. Inak co sa tyka motorov tak je to dobre jednoduche a velmi spolahlive vozenie a spotrebu 5 litrov asi neprekrocis nikdy....3,5-4litre mimo mesto....4,5 mesto. Davaj pozor na koroziu ... vzhladom k veku a antikoroznej uprave uz budu vacsinou zozrate. Problematicka byva aj zadna naprava....skontroluj pred kupou ci nestoji do A...teda "rozcapnuta" ci pri jazde po nerovnostiach ci nevrzga atd. Ta ta casom aj tak zradi a bude ta to stat 300-500 eur repas...inak je to auto spolahlive nadmieru, len bezpecnost na dnesnu dobu je biedna...horsie ako felda.... :41c2:
cool66
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.11.2010 14:28
Bydlisko: Vrutky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cool66 »

diki za uzitocne informacie. este otazka: AX 1.4D 96' 180000 pred nedavnom malo menene tesnenie pod hlavou. je to bezna vec, ze tesnenie pri cca 200000 odchadaza, alebo to moze znamenat vazne poskodenie motora (zdeformovany blok, resp hlava) na co si mam dat pozor pri prehliadke auta / skusobnej jazde ?
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Neuvazoval si aj nad Saxom resp P106?
Predsa by uz to mohlo byt o kusok bezpecnejsie, kvalitnejsie, novsie, atd..
Ja osobne som mal asi pol roka Saxo 1,5 D a fakt mozem povedat, ze je to super auticko.
Spotreba po BA 5 litrov, auticko slapalo ako hodinky.. :2f93:
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

môj citroen AX štartuje na šupu, či v lete, či v zime. Koľko má v skutočnosti najazdené, neviem, predchádzajúci majiteľ na ňom menil tachometer pri 400 tis km, ja som mu už tiež pridal 100 tis km úplne bez poruchy.

toto je môj citroen http://moje.auto.cz/imro2t/citron.html

nie je to veľmi pohodlné auto, je to auto pre jedného-dvoch ľudí. Ak chceš priestranejšie auto, choď do saxa. Peugeot 106 je rovnako malý ako ax.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

sedel som v oboch, jazdil som v oboch, ale priestorovo som sa lepšie cítil v saxe, možno je to len optický klam, ale fakt som sa v saxe cítil lepšie
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

jj Saxo a 106 su uplne identicke auta aj rozmerovo aj technicky...len iny dizajn je
cool66
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.11.2010 14:28
Bydlisko: Vrutky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cool66 »

chalani, racionalne zdovodnenie preco davam prednost AXku pred Saxom, alebo 106kou vam nedam. :28b7: proste chcem, aby AX bolo moje 1.auto :3035: ale dakujem za dobre mienene rady. Vratme sa prosim este k tomu tesneniu pod hlavou.
cool66 napísal:diki za uzitocne informacie. este otazka: AX 1.4D 96' 180000 pred nedavnom malo menene tesnenie pod hlavou. je to bezna vec, ze tesnenie pri cca 200000 odchadaza, alebo to moze znamenat vazne poskodenie motora (zdeformovany blok, resp hlava) na co si mam dat pozor pri prehliadke auta / skusobnej jazde ?
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

treba si uvedomiť, že to ax-ko už nie je päťročné a ani desaťročné auto. to tesnenie môže kľudne odísť z dôvodu prestarnutia.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ved som ti pisal ze tie 1,4D mali hlinikove hlavy ktore boli citlive na prehriatie....cize ked mas vymenene tesnenie aj hlava je zarovnana tak mas o starost menej, pokial to nie je spravene poriadne tak ti to tesnenie bude odchadzat stale. Moja rada je ze ber AX 1,4ku iba ked to bude za smiesne peniaze - je to starina.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných