Citoen C5 - cena opravy bočneho okna

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Citoen C5 - cena opravy bočneho okna

Príspevok od používateľa flyte »

Ahojte, hladal som, nenasiel som, tak sa pytam:

Je mozna oprava bocneho okna po tragfeni kamienkom podobne ako pri celnom okne?
Totiz v nejakom jesennom zachvate a privale penazi sa rozhodli pokosit travu popri ceste. Ako si tak stojim v rade aut, zrazu d....b, vyletelo nieco frajerovi spod strunovej kosacky mne do auta. Hovorim si parada, zase bude co opravovat na laku. Omyl, trafene bolo spolujazdcove okno. Prasklina je cca 4 cm dlha, v tvare vlnovky, cca 5 cm od kraja okna.
Nove okno stoji cca 400E a na vrakaci ich zrovna moc nebude (ano, to o opici a bananoch poznam, ale radsej by som bol, keby sa to nemuselo vymienat)
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Ved praskliny riesia do dlzky cca 10cm veselo na pockanie, staci si zajst do zelovocu, ked chces banany... ked chces sklo opravit, tak do autoskla.... co to je za auto, ked ma take bocne skla? len tak zo zvedavosti..
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

daj co je to za kar, a ja Ti poviem, za co viem zohnat sklo..lebo neviem o aute, ktore by malo tak drahe bocne skla...nedavno som objednaval X6, a cena bola 158 eur...
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

ale toto bude dvojite bocne sklo, nie klasicke... moze to byt stary mamut :) a nieco vyssie nemecke....moj skromny tip.... tiez som zvedavy co to je.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

musí to byť ATYP, lebo neviem o bežnom aute u ktorého sa ktorékolvek okno okrem čelného nevysype , teda v niektorých prípadoch (autofolie) ostane, ale je popukané na milion kusov ...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

PatoGTD: jasne ze do autoskla, keby to bolo predne sklo tak v pohode...Toto je bocne, preto sa pytam, ci s tym ma niekto skusenost. Pri celnom mi v HD autoskolo povedali, ze blizsie ako 10 cm od kraja je to bez zaruky. Ale spravili a drzi.

Auto je zabozrut - C5 2006 a presne tak, ma dvojite sklo.
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

a to je nejaky rozdiel? som si myslel, ze ked je bocne dvojite, tak je to ta ista technologia ako celne.... ci?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Rozdiel je minimalne v tom, ze je tensie. Nepoznam technologiu oprav, mozno to bude robit probelm, mozno je to moc blizko pri kraji... a mozno aj nie
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

zajtra Ti presne napisem cenu, za ktoru mi to vedia poslat...urcite nebude ani zdaleka taka, ako si napisal...a to, ze je sklo zdvojene, na veci nic nemeni....
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Scorpi: cena je z faktury od predosleho majitela z autorizaku. On mal rozbite okno, lebo niekomu nieco vnutri podavalo paprce. Vtedy to islo z havarijka, cize relativne pohoda.
Inak dik za odpovede, popytam sa aj na moznosti opravy a potom dam vediet. Mozno tato tema niekomu pomoze aj v buducnosti.
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Daj vediet ako si dopadol... len tak informacne
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

to flyte:

ja to nespochybnujem, len proste viem, ze ta cena je maximalne tretinova..ostatne je zisk autorizaku...a ten sa delil medzi poistovaka a autosklo...alebo servis, ktory vymenil to sklo.zial, bezna prax na slovensku...co uz..v zahranici to je mozno podobne, neviem, nikdy som to neriesil..
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

a co nejake poistne krytie od tych, co kosili? snad s takym niecim rataju a maju ho, takze cena by ta nemala ani tak trapit

teda za predpokladu, ze si to vobec s nimi riesil, niekde to hlasil, spisal nieco...
slavoDEKRA
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 24.05.2009 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoDEKRA »

ivko1 napísal:musí to byť ATYP, lebo neviem o bežnom aute u ktorého sa ktorékolvek okno okrem čelného nevysype , teda v niektorých prípadoch (autofolie) ostane, ale je popukané na milion kusov ...
mali sme na N Primera P10 laminatove bocne skla a to bol nejaky r94
KostaK
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.03.2011 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KostaK »

Ahoj chlape... ked som zhanal jedno sklo (ale na ine auto) tak som obehal vsetky miestne autoskla a cena sa pohybovala od 160 po 430 za to iste sklo... a nakoniec tych 160 bolo 135, aj s pracou... takze ak budes hladat nove tak hladaj poriadne.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní