Cistenie trysiek TDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maroko9
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.06.2007 20:47
Zdieľať na Facebook

Cistenie trysiek TDI

Príspevok od používateľa maroko9 »

Zdravim pani,

Asi budem naivny ked sa spytam ci niekto nevie aka tekutina na cistenie trysiek ? mam pristup k malej cisticke (nie hobby) a podla vsetkeho je aj dost vykonna prst tam dlho neudrzim a vytiahne to aj stare hriechy spod nechtov :)

A teda neviem nakolko je to tajomstvo ale nech guuglim ako guglim nikde ani bodka. Uz som rizmyslaj aj nad aditivom s naftou 1:1 ale podla mna to chce nieco silnejsie nejaky typ kyseliny na karbon alebo nieco .... neviete poradit ? budu vdacny aj iny.


dakujem.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

nuz ak mas pristup k ultrazvukovej cisticke, tak by to nemal byt problem... :-)

pozeral som akurat v lidli nieco take predavaju, ze na "okuliare" ale je to take male, ze asi ani tie okuliare by som tom nevopchal, natoz nejaku suciastku z auta... :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžem pohľadať názov,už som ho tu dával,ale ak máš možnosť použit výkonnú čističku tj ideálne na 20 kHz tak pokojne použi vodu a trochu Jari,daj ohrev na aspoň 60° a čas cca 15-20 min. Do lázne idú iba špičky,tj trysky sa upevňujú zvislo do držiaka a ponorené sú iba špičky.Pozor na dôležitú vec,po vyčistení musia byť trysky sprevádzkované ešte ten deň.Prvý brutál karbón pokojne treba očistiť drôteným kartáčom a potom čistiť ultrazvukom.Poškodenia sa netreba obávať,kartáč nemá šancu dýzu poškodiť
Tá z Lidla je dobrá tak akurát do smetí,niekto ju teraz v rodine dostal,tak som pozeral čistenie okuliarov a nejakých naušníc...radšej nekomentujem,byť moja má letecký deň
maroko9
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.06.2007 20:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroko9 »

uff no dratena kefa ? to myslite vazne ? ja neviem stavil by som ze je to ironia ... takze nepouzivate nejaky specialny dekarbonizacny roztok ? neviem co je to zac ma digitalny display a je celoplechova, je sice mala ale na trysky staci ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ver že kefa to nepoškodí, to nie je obyčajná konštrukčná ocel, ved tá špička musí vydržať určitú teplotu, ktorá je v spalovacom priestore
Toto máš takú tabulku, akurát tie teploty sú udané v Kelvinoch, prevodník jednotiek máš napríklad TU
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

maroko9 napísal:uff no dratena kefa ? to myslite vazne ? ja neviem stavil by som ze je to ironia ... takze nepouzivate nejaky specialny dekarbonizacny roztok ? neviem co je to zac ma digitalny display a je celoplechova, je sice mala ale na trysky staci ...


Žiadna irónia,je to bežná záležitosť a kým som nedostal "inštruktáž" v diesel servise som to robil meďenou kefou nebol to zrovna šuflikantský servis
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

peto166 napísal:nuz ak mas pristup k ultrazvukovej cisticke, tak by to nemal byt problem... :-)

pozeral som akurat v lidli nieco take predavaju, ze na "okuliare" ale je to take male, ze asi ani tie okuliare by som tom nevopchal, natoz nejaku suciastku z auta... :40bd:
prosim ta kedy si to videl v lidli ? lebo zhanam cisticku taku lacnejsiu na doma na okuliare a pod
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných