Čistenie intercoolera

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Čistenie intercoolera

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Zdravim Vas

Nemáte niekto nejaký návod ako vybrat intercooler a vyčistit ho ??? A ešte sa mi zdá že mi fučí vzduch okolo spoja hadice čo ide do intercoolera od turba cely bok mám zasrany od oleja. Je tam nejaké tesnenie medzi hadicou a intercoolerom ?? Ďakujem

Auto je VW golf IV 1.9 tdi PD 85kw AJM
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak to mas na rychlospojky tak je tam tesniaci gumeny okruzok
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tak zbežne som to pozeral a je tam taká sponka iba asi to tam povolilo lebo išiel som vez pezinsku babu trocha rýchlesjšie a tam som si všimol stratu tahu miernu a siči mi tam niečo :/
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no tie sponky zvykli povolit pri svyznej jazde . Ja som to riesil poistenim samorezkou a uz to nevyskocilo nikdy :40bd:
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

SI robiš srandu s tými samorezkami alebo fakt si to tak urobil ??
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

normalne smrtelne vazne, na spoji som to prevrtal tenkym vrtacikom a sup samorezku a vybavene na veky vekov. Co samorezka spoji uz tlak veru nerozpoji
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Vďaka za typ a ako vyberem ten intercooler treba shodit naraznik ?? a tak alebo ako ??? A čim ho vyčistit mám doma arvu techničak aceton trichlor ???
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

arva a technicky benzin by mali stacit v pohode. Na zhodenie mozno bude stacit zhodit podblatnik, neviem ako je to na leone
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

JA nemám leon ale golf ale to je ot iste ďakujem za odpovede zajtra si to dám na zdvihak a vymyslim niečo s tým :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha tak sorry, ale podla mna je to to iste ci leon ci golf ci octavia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Arwu daruj,tá je tak na dve veci.Použiť musíš prípravok ktorý po namontovaní nebude produkovať výbušné prostredie.Používať je vhodné prípravok rieditelný vodou,nakoľko dokonalé vyčistenie je na 2 - 3 raz Napr druhé čistenie mokrého chladiča Arwou je nemožné,lebo hneď sa zgrcne na mlieko.
Ideálny prípravok je SuperMafrasol.Stačí 1 lt, po nariedení 1:3-5 sa dá vyčistiť komplet turbína,sacie,EGR,všetky hadice aj cooler aj komplet motor z prevodovkou, že sa dá z toho jesť
A na poistenie spony sa používa plastová sťahovačka
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Sacie potrubie a egr som čistil pred 5000km. To mám čistučké egr som aj zaslepil. DNes som pozeral olej a mi za 5000km ubudlo z full na ryske do stredu je to v poriadku ???
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no lenze mne tu hadicu vyhadzovalo nie z dovodu ze by tam nedrzala spona ale tie vycnelky na hadici boli uz nejake slabe chabe a tam nepomohlo nic len bud to vymenit alebo samorezka. Ja viem ze to bola ciganska robota ale ucel splnilo na maximum
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

MNe sa stalo to že menil som tamten kryt zo spodu a musela ist dole ta hadica čo je am kus gumy aj plastu a potom sa pripaja na IC.Zložil som ju spat a pri najazde na dialnicu jeb a vystrlilo ju odtial no skoro som sa posral viac než 110 to ani nešlo dýmu z amnou mraky tak dile z dialnice domov som to tam nasadil a bol pokoj asi tiež su tam tie zubky už slabe dam tam ja nejaký šrob a je .
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

wikyxxx napísal:Sacie potrubie a egr som čistil pred 5000km. To mám čistučké egr som aj zaslepil. DNes som pozeral olej a mi za 5000km ubudlo z full na ryske do stredu je to v poriadku ???

Nie je to v poriadku. :41c2:

Turbo papa olej. :41c2: oprava.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných