Cislo dielu podla VIN - Octavia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pali974
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30.01.2012 15:59
Zdieľať na Facebook

Cislo dielu podla VIN - Octavia

Príspevok od používateľa pali974 »

Ahojte,

najde sa dobra dusa, ktora vie podla VIN urcit vyrobne cislo pre panel budikov (otackomer, rychlomer....). Auto je oktavia, r.v. 1999, 1,9 TDI, 81 kW.

Nejdu mi rucicky a zhanam pouzivany diel z vrakaca. Udajne tam pasuje iba diel s rovnakym vyrobnym cislom.

VIN poslem v SS.

Dik, Palo
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pali, myslím že pletieš navzájom nesúvisiace veci.
Výrobné číslo sa preto tak nazýva, že je originálne pre jeden vyrobený diel alebo skupinu.
Takže ak má diel výrobné číslo, tak na vrakáči iný diel s takým číslom určite nenájdeš.
Jedine že by si bol myslel typové číslo, to je rovnaké pre typovo a konštrukčne zhodné diely, čiže treba hľadať združený prístroj z auta rovnakého alebo podobného vyhotovenia, to by ti možno nejaká dobrá duša pomohla.
A možno je lepšia cesta zájsť do predajne dielov Škoda a tam ti môže niekto vyhľadať modely Octavia, ktoré majú rovnaké typové číslo toho dielu.
A čo sa týka takého vyhľadania dielov podľa VIN, tak to je nezmysel, žiadna taká verejne dostupná evidencia vyrobených vozidiel, kde by k VIN boli priradené výrobné čísla takých prkotín ako je združený prístroj, neexistuje.
pali974
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30.01.2012 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali974 »

Mas pravdu. Myslim typove cislo.

Bolo mi povedane, ze do octaviek bolo montovanych viacero typov budikov, pricom pre spravnu funkciu ich nemozno zamienat.

Teda mam zistit, ake typove cislo maju moje budiky a podla toho pozhanat diel.

Najjednoduchsie by pre mna bolo, aky by mi niekto napisal, presne aky diel potrebujem. Inak pojde auto na 2 krat do servisu. Najskor na demontaz budikov + precitanie typoveho cisla, potom ak pozhanam diel, tak na montaz...

To je pre mna strata casu.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Skus napisat odkial si a niekto sa ti ozve. Kolega to opravuje a dava na to zaruku plus demontaz a montaz podla dohody. (Sorry za diakritiku ale mam zahranicny telefon.)
pali974
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 30.01.2012 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali974 »

Mate pravdu, v poslednej dobe som panske decko a kazdu hlupost nosim do servisu.

Vymontoval som to a dokonca skusil opravit. Prepajkoval spoje okolo stabilizatora (tak ako sa radi na forach). Nepomoholo.

Typove cislo uz mam. Ak by to vedel niekto opravit v okoli Brna, dohodneme sa.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

No tak to je dost daleko odo mna ale urcite to aj v Brne niekto robi za par drobnych skus na diesel power.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných