Chystané zmeny v predpisoch

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Táto cezhraničná poslušnosť na cestách ma fascinuje. Ja napríklad v zahraničí už dlhodobo porušujem rýchlosť ďaleko viac ako u nás a v živote som nedostal mimo SR žiadnu pokutu. A keby aj, som s tým zmierený a rátam s tým, pokuty sú nižšie, nikto mi to nezapíše do karty 3x a dosť ako u nás a život ide ďalej.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Nečítal som všetky príspevky, len prvých pár. Dotknem sa toho, čo niekto spomenul, že merajú 20m pred tabuľou konca obce, aby som na to nezabudol. Keďže tiež ešte jazdievam, je taký problém zrýchlovať až od tabule koniec obce? Ak je to "len" 20m, tak je to predsa jedno, či zrýchlim 50m pred, alebo priamo pri tabuli. Z časového hľadiska je to 1-2 sekundy. Kvôli 1-2 sekúnd je treba riskovať pokutu? Toto konanie od policajtov, resp. tých, ktorí ich tam nasadili neschvaľujem. Ale je treba sa niekedy zamyslieť aj nad sebou, či stojí 1-2 sekundy za to.

Čo sa týka toho sprísňovania. Keby to bolo na mne, uvalím také pokuty, že by sa aj mne oči krížili. Každých 500m na úsekoch so závažnými dopravnými nehodami, ktoré sú aj označené dopr. značkami, opakujem - každých 500m by bol stacionárny radar s kvalitným fotoaparátom, či videokamerou. Záznam by mal každý, kto prekročil rýchlosť od 10km/h nad povolený limit (tam by boli pokuty 10-20eur), kto by prekročil o 20-30km/h na viac, to už by bolo na vodičský preukaz. Tak isto v mestách pri nemocniciach, školách, škôlkach, kostoloch, pri miestach s najväčšou frekvenciou chodcov - kamerovalo by sa všetko a všetko proti predpisom by sa nemilosrdne pokutovalo.

Pre "vodičov" s alkoholom v krvi by sa skončilo slastné obdobie. Nad 1 promile po prichytení by bolo jeho auto okamžite skonfiškované a pokuta vo výške auta v stave nového. Ak by to nebolo jeho auto (požičané), tak minimálna pokuta by bola 10.000 eur. A to by ani nemusel spôsobiť nehodu :-) Ak by ju spôsobil, v trestoch by sa pokračovalo. Doživotný zákaz šoférovať a 10 rokov väzenia s každodenným režimom práce v prospech spoločnosti. Ak by pri tej nehode niekto zomrel, tak doživotie bez možnosti skoršieho prepustenia. Toľko krutosti... Chúďatká opité za volantom. Ešte by mali byť radi, že sa nebudú odsekávať určité časti tela.

Do 1 mesiaca by sa cestná doprava na Slovensku tak prečistila, že by v meste s 20.000 vodičmi zostalo možno 5.000 vodičov. Keďže tu prekračuje rýchlosť takmer každý, možno som to číslo uviedol ešte aj viacnásobne vysoké...

Toto písal človek, ktorý stratil syna po tragickej dopravnej nehode.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja hovorím,že je dobre tak ako to je...

stačí poznať zvyky policajtov a PREDVÍDAŤ kde na ktorom mieste MOŽU merať a väčšinou mi to vychadza... lol

Za viac ako 30 rokov,čo jazdím som platil najvyššiu pokutu v prepočte 66 eur

a najazdím ročne 30 000 km z toho 95 % po Slovensku

a ročne platím asi tak 2x pokutu za prekročenie rýchlosti o 15-20 km/h

a pre mňa je 100 km/h ako by som išiel na bicykli :40bd:

Ale k tej rýchlosti možem dodať asi tolko menšina jazdí podĺa predpisov presne,
daĺší nejaka časť jazdí do 110 km/h kvoli tomu aby šetrili palivo, potom sa najdu nejaké malé % čo jazdia do max.140 km/h
ak si trufnete jazdiť na okreskách nad 140 km/h
máte na to skusenosti,štastie a kubaturu ste
KING OF ROAD
A ešte dodám,že za tragické nehody nenesie zodpovednosť vysoká rýchlosť, ta je len pridruženým faktorom,ktorý nasobí škody,
ale v prvom rade su to ZLE ROZHODNUTIA vodiča ,ktoré vychádzajú z nedostatočných súseností,resp. tiež zo zlých rozhodnutí iných vodičov na ceste, napr, v protismere

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných