Chybná indetifikácia problému v servise.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Chybná indetifikácia problému v servise.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Chcel by som sa spýtať či je možné reklamovať v servise nesprávne identifikovanú závadu za ktoru som zaplatil.
Ide o to, že už dlhšiu dobu riešim chvenie vo volante a pomenil som na aute už úplne všetko-teda po dnešnom dni úplne všetko.
Kedže s mojim problémom si už nikto nevedel dať rady, tak som na internete našiel nemenovanú firmu, ktorá sa niečím podobným má zaoberať.
Objednal som sa ku nim do servisu/mám to 100km/ a išiel som tam nech sa na to pozrú.
Ešte medzitým mi začalo niečo pri maximalne vytočenom volante a pri pustení spojky niečo pukať vpredu na náprave.Proste iba raz puklo a potom nič. Tak som im povedal že nech sa pozru aj na to.
Prvé bolo, že musia sa vymeniť obidva silentbloky na motore. Najprv som dal vymeniť len ten na prevodovke, lebo je o dosť lacnejší ako ten na motore s tou kvapalinou.
Chvenie samozrejme ani po výmene a zaplatení 100 eur nezmizlo.Tak servisák hovorí, že to bude poloos, ktorej homokineťáky su vytlčené a to spôsobuje chvenie aj to "pukanie" na to som mu povedal, že vonkajší aj vnútorný klb boli menené pred rokom a on že asi boli nekvalitné a nevydržali. Nakoľko už bol pokročilý čas tak už nebolo možne poloos objednať, tak som išiel domov, že sa objednám inokedy.Dnes som sa teda opäť vybral zasa 100 km ku nim do servisu s tým že ked to chveje dalej tak vymenia aj ten drahší silentblok a aj tu poloos, lebo servisák zistil pri tej prvej návšteve že má vôlu.
tak vymenil silentblok aj tú akože vadnú poloos, ale chvenie zmizlo len čiastočne a celé auto pri cca 130-140 stŕpa, ale čo je horšie neodstránilo sa to pukanie. Tak som sa vrátil ku nim späť že to puká dalej, no a zisťovali a zisťovali až prišli na to, že to pukanie spôsobuje vôla na "tisíchrane" čo je poloos vsunutá do ložiska a teda treba vymeniť ložisko :)
Dnes som teda zaplatil silentblok motora plus poloos SKF a plus robota 365 eur.
a dá sa teda povedať, že poloos vlastne netrebalo meniť, kedže vôla nebola vo vonkajšom homokineťáku, ale v tisícrhrane.
Za poloos som zaplatil 160 eur a moja dobrá poloos zostala v servise ako šrot a vlastne auto si puká dalej, lebo je teda potrebne meniť aj ložisko.
Myslíte že je možné niečo podobné reklamovať?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu bolo urobené toľko chýb a celá práca bolo tak brutálne neprofesionálna,že by reklamácia mala prebehnúť hladko.Predpokladám že aj sám mechanik si svoje šuflikantsvo uvedomuje a to by ho malo automaticky pohnúť smerom k vyriešeniu.
Je to staále dokolečka o tom istom.Takto to vyzerá ak je niekto darebný si zamazať pacičky.Pretože...vybrať polos von,vyhádzať von guličky a klietku,vyčistiť a prehliadnuť vytlačenie na stredovej hviezdici a vonkajších dráhách dá absolutne jasnú a presnú odpoveď ...áno/nie.Ak je OK,zloží sa,naplní mazivom,uzavrie.Cena za prácu sa predsa platí,ale pre majiteľa môže ušetriť kopec zbytočne vyhodených peňazí,a pre toho bula je to len hanba.
Je len čerešnička na torte,keby tá para z automechanického hovienka sa rozhodla predsa len si poloos overiť,automaticky by vyskočil problém zo strhnutým tisíc hranom.Sem vedie darebnosť.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

poloos nemusis vobec rozoberat len kvoli zisteniu ci je vybehana alebo pouzitelna... a vola na tisichrane ako pricina (navyse len pri vytoceni kolesa) ked je lozisko OK + nova poloos do takejto rozpravky by som neinvestoval ani euro skor to bude nejaka banalita znamemu toto robil na felde zapichnuty klinec v pneumatike
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

včera večer mi to nedalo a skočil som na chatu kde mám možnosti všetko rozobrať a vyskúšať a žiadna vôla na tisíchrane nie je..čiže zase by som vymenil ložisko za 90 eur a nič by z toho nebolo..
Žial čo je horšie čo som zistil, tak to "puknutie" vychádza z časti kde je prišroubovaný vnutorný homoklb k prevodovke..čiže už z tej časti čo je vlastne v prevodovke..
mhlavaty ty si odborník a vyznáš sa..nevedel by si náhodou čo by to mohlo byť?
Je to VW Passat rok 5/2008 najazdene 253 000km 2,0 tdi 16V Common rail-CBAB..
Ak by sa dalo tak by som rád k tebe po mojej dovolenke skočil..som z Ba...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám sa to týka dlhej (pravej) poloosy.Bude asi rozumné odpojiť poloos od unášača a vyviazať bokom.V strede unášača je skrutka na ibmus (torx ?) tú ak vytočíš,výjde von celý unášač.Tam je jeden kužel ktorý zvykne prasknúť.
[img]https://s32.postimg.org/r88yubjyp/un_a_001.jpg[/img]
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj mhlavaty,
No jedná sa o krátku poloos tu na ľavej strane teda pred vodičom..
Tento obrázok čo si sem dal,tak by to aj teoreticky mohlo byť ono..ale skôr si myslím že je na tom vôla..ale kedže to puká tak by to aj vysvetlovalo že je to ono..
vidím, že si naozaj odborník a takých je málo :)
Ja teraz cez víkend idem na dovolenku, ale ked sa vrátim, tak by si mi s tým vedel pomôcť?
Samozrejme všetko zaplatím, len naozaj už potrebujem niekoho kto mi s tým pomôže to odstániť..
Vieš už ma tie rady "odborníkov" stáli 2000 eur...a nič z toho...
Dalo by sa nejako na teba nakontaktovať?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vrátiš sa z dovolenky tam sa mi ozvi v ss teraz mám také spozdenie v termínoch pre jedno auto že radšej nebudem o termíne špekulovať
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

o.k.chápem, keď skončím dovču, tak ti pošlem správu.
dík
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nrobic, uwa0903553004 a 60 neregistrovaných