Chrysler Voyager vs grand voyager

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Nisho
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 31.03.2008 14:16
Zdieľať na Facebook

Chrysler Voyager vs grand voyager

Príspevok od používateľa Nisho »

Zdravím páni. Chcem kúpiť Chrysler Voyager alebo grand voyager oblú verziu do r.v. 2008. Chcem sa opýtať či sa pri krátkej verzii dá prehodiť zadná trojka lavica do stredu a naopak dve samostatné sedadlá dozadu. Mne stačí 6 miest na sedenie, ale potrebujem miesto na kočiar. Tým pádom by som dozadu dal jednu sedačku a stačil by mi aj krátky Voyager, ktorý je jednoduchšie nájsť s manuálom a 2.5 crd. Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zadna lavica do stredu ide bez uprav, ale dozadu dve samostatne sedacky z druhej rady nedas bez lahkej upravy :

- poprve ti budu zavadzat vonkajsie laktove opierky (obidve sedacky budu "narazat" na vykrojenie kolies v interieri). Musia ist dole.
- podruhe ti nebude pasovat ukotvenie do podlahy, treba ten mechanizmus posunut o nejakych 10 cm

Su to primitivne jednoduche veci, spravis doma za hodinu bez nejakeho serioznejsieho naradia. Nepodstatne ci kratky alebo dlhy, obidve verzie sa spravaju rovnako, interier maju rovnaky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby sa spresnilo,je jednoduchší spôsob.Sedačky zo stredu idú dozadu velmi lahučko.platí čo turbo píše o opierkach,preto treba sedačky vložiť opačne..tj pravá pôjde do ľavej pozície a naopak. Bráni tomu systém s kolečkami,preto je utné prehodič aj plastové krytky na podlahe medzi sebou,potom to už ide bez problému.Je to tak na cca 5-10 minút a je to tam
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jovan, ale tie opierky musi davat dole tak ci tak aj ked sa sedacky prehodia. Standartne totiz su opierky aj na vnutornej strane sedaciek, cize ked sa sedacky prehodia, tak sa vnutorne opierky stanu vonkajsimi (lava stredna sedacka vnutorna opierka bude zrazu prava zadna vonkajsia opierka) a mame ten isty problem : zase vnutorny blatnik...

Po prehodeni sedaciek dozadu mozu zostat len vnutorne opierky ; ziadna vonkajsia sa nevleze. Ani na lavej strane vzadu, ani na pravej.

Teraz to nemam presne v oku ale zda sa mi ze tie opierky (vnutorne / vonkajsie) su uplne rovnake. Ani obrazok mi nepomoze, neviem to na milimeter ohodnotit - som presvedceny ze su rovnake na milimeter :

https://www.bazos.sk/img/3/832/105718832.jpg
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo,celkom ma to zneistuje,ale...prehodím dozadu a nafotím,lebo prestávam veriť že som chlapec
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skus prosim, ja do tej zimy nelezem ani nahodou :) mam to zafixovane v makovici tak ze proste laktove opierky nevlezu a vonkajsie musia ist dole.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Voyager vs grand voyager

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nisho napísal: s manuálom a 2.5 crd. Ďakujem
Hlavne si priplať za nejaký zachovalý kus https://suchen.mobile.de/auto-inserat/c ... n=parkItem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten z inzerátu môže to byť solidný kúsok ale za 6 tisícok určite nie.Pre jednoduchú matematiku.Sú to full držiaky ktoré majú min.vecí z ktorými tak trocha treba počítať,zväčša termostat v ťahu,predný silent motora a ručná brzda.Do 300 tis väčšina vecí nedotknutá a aj keď príde na taký ten väčší servis tak to vydá tak na tisícku.O rok starší som kupoval za 1400 (stovka zľava) a kedže ma čakali rozvody ale aj emiska a STK tak si to zobralo cca až 700 e.- lebo pre emisku musel dostať nové vstreky a vyčistiť aj cat lebo pán predo mnou ho brutálne podtáčal a jazdil ako na uhorskom volovi.Ale už je ok a robí radosť,zadok v teple,rýchlo teplo,miesta nekonečno,to si človek rýchlo zvykne.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

K tej 700vke treba prirátať 2000€ za prácu mechanikovi. Hneď sme na 4000+ €, takže radšej za 6000 bezstarostne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplný nezmysel,ak by aj platilo že 50:50 diely a práce a to teda neplatí,by to bolo 1400+700+700 je to medzi bratmi 2800.Ale,v tom sú prepis,poistenie,STK+EK (emisná opakovaná).
Pri tom aute za 6000 treba pripočítak...dostať na SVK,prihlásiť,poistiť EK,STK,KO ...už nie sme pri 6000.
Najdôležitejšie je - ja presne a do detailov viem v čom sedím a aký je stav a čo môžem očakávať.
Ten dovoz je stále mačka vo vreci,aj keď vyzerá solidne.Ročný nájazd 4500 km dáva jednu garanciu,bude to auto z pekným ext aj int ale mrcha motorom.Autá po dedoch stoja za klobúk h.... ,podtáčané utrápené naložené sajrajtom.Ešte doteraz sa to vždy len a len potvrdilo,šanované ale zničené
Tú bezstarostnosť treba nechať nepriateľom
Nisho
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 31.03.2008 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nisho »

Ďakujem za obsiahle odpovede. V podstate môžem kľudne ísť do krátkeho voyagera. Mám ešte otázku. Majú aj staršie chryslery ESP? Mne ho netreba, ale pri mojej manželke človek nikdy nevie. Zatiaľ espčko otestovala pri každom aute
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takuto divošku máš ? Hej, ESP je vsade a povinne v tomto RG modeli cize od roku 2001, na volante mas vypinac.

Kazdemu co mu treba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní