Chrysler Voyager 2.5TD - neštartuje ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

No, vstreky maju tak 30000km, tak tie snád s tým čerpadlom...možno dobré....ale ako vravíš...ten výkon stále akosi slábne a spotreba sa mi zdá že ide tiež hore....no, asi mám o pozdného ježiška postarané. Díky za odpoved. Ty ale, ked nad tým tak uvažujem....toto sa začalo diat po návšteve servisu, kedy som menil okrem iného aj palivový filter....nemohli ho neáko zle namontovat a neprísáva niekde vzduch? Aby mi zase podla diagnostiky nevymenili celý motor :-).
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moze to suvisiet aj s palivovym filtrom, ale ten by si musel mat uplne zabetonovany a teda tomu neverim.

Ked mas menene vstreky, su to uplne nove vstreky? Lebo ked ti dali take nejake, repasovane pripadne "funkcne" tak to samozrejme mozu byt oni. Totizto ked kupis nejake vstrekovace na trhu, teda uz pouzite, nemas istotu ze su ok pripadne ze budu ok o mesiac, o rok...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

Ten filter je nový, takže ja som myslel, že či pri opatovnej montáži nedošlo k nejakému zlému založeniu tesnenia. Ja som to nerobil a tak neviem či sa takéto niečo mohlo stat. Tie vstreky boli dávané podla servisu...neznačkovaného.... nové BOSH 0455.110. 059...tak neviem...možno jedno povedali iné urobili....každopádne ako radíš...idem na diagnostiku do značkového servisu...v TN. Dúfam, že pochodím....Ty ale aj tak mi stále píli nervy tá skutočnost, že štartér motorom točil a bez akejkolvek odozvy od motora....žiadny náznak odpalovania, alebo nespálenej nafty vo výfuku....proste hlucho.... vyšiel som von zapi....som sadol dovnutra založil kluč, počkal kým dotlačí palivo a zhasne žhavenie , zatočil klučom a motor okamžite naskočil. Proste bez akejkolvek známky, že by niečo nefungovalo. Vypol som....potom som zahájil znovu spúšťanie a...motor hned naskočil....dalo by sa povedat, že motor naskakuje teplý aj studený do dvoch až rtoch sekúnd od začiatku točenia štartéra. No a ešte by som ak možem...tvoj názor na možnost že to sposobuje štartovací klučik...imobilizer....je fakt, že som točil...nenatočil a potom som vybrak kluč a znovu dal kluč do spinacej skrinky a išlo to.....to s tým imobilizérom tu na tomto fore niekto spomínal.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie.

Ked je zly snimac tlaku v railiku (common rail, spolocny zasobnik s naftou odkial sa spricuje do valcov) pripadne ked je zly regulator tohoto tlaku tak auto proste nenastartuje. Takisto sa ziadny start nekona ked su znicene vstrekovace (ano vidim ze asi mas uplne nove, otazka je preco boli menene a za akych okolnosti) a vela nafty tecie do prepadu cize zase cerpadlo nedokaze vytvorit minimalny pozadovany tlak na to aby...

to proste fungovalo.

V kazdom pripade uz vidim ze v tvojom aute nieco bolo vyvadzane. Vymena vstrekovacov a vsetkych styroch sa nerobi len tak zo srandy. A tieto "dieslove veci" su mimoriadne narocne na spravnu diagnostiku a penazenku majitela.

Keby to bol "snimac otacok", mal by si zapisanu inu chybu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

To auto som kupil už od druhého uživatela,Ten tam ako povedal, menil všetky vstreky,žhaviče...že to zle štartovalo... rozvody a iné veci spotreby po najazdených km..Ja ho prevádzkujem tretí rok a bez problemov. Táto sranda sa začala prejavovat po poslednej výmene oleja,chladiacej kapaliny, vzduchového olejového a palivového filtra...v servise...obyčajnom, neznačkovom. No ale ako vidím, došlo už aj na mojho deduška. A kedže ho mienim prevádzkovat ešte neáky ten piatok, tak stem mat istotu :-) ...ešte rez diky za info...že mi ho neáky výskumník len tak nerozrýpe a nepomení aj veci čo netreba....A keby to mali byt trisky....žeby odišli šecky naraz??? no, všetko je možné. Uvidíme, čo povie ešte diagnostika. Ozaj, možem sa vydat s tým cez mesto , nezhasne mi to niekde v križovatke?,alebo ani boh nevie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetky naraz nemusia odist, staci ked odide jedna a druha je slabsia s nadmernym prepadom a je problem na svete lebo cerpadlo nevytvori dostatocny tlak.

Ano, zhasnut to moze hocikde a hocikedy.

K tomu ze povodny majitel povedal ze vymenil tie vstrekovace a ci to tak naozaj je alebo nie je, ci boli nove alebo neboli, radsej moje myslienkove pochody nebudem prezentovat.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

Jo asi to tak bude....deb.. pri výmene palivováho filtra mi zasr..... rukami chytal vložku a z tej sa asi dostal bordel do trysiek....a mám o zábavu postarané. Fčíl len aby mi to ešte viac neopravili aj v tom značkovom servise :-). Výmeny tých regulačných jednotiek ako si spomínal....je to vela roboty?...na aký dlhý čas budem asi tak bez autíčka?...ked by to dobre išlo. O tryskách je to asi hlavne o peniažkoch....diky za rady.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Jeden den ked sa dari, tri dni ked nie. Ked nieco poseriete pri oprave tak mesiac lebo nove/druhe cerpadlo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

...tak to poznam velmi dobre....a za čas strávený na tomto svete som mimo iné zistil, že z Rakuska a Polska ani koza neni dobrá.... som bol toho Grádzčana kuknut pred tým ako ho zajtra dosmyčím do servisu a....naskočil ešte pred tým ako som zaštartuval...proste raz dva a bežal.....potom som ho ešte zo tri razy preštartoval....šecko v poriadku......vyskušal som čo na to palubný počítač a ten.....že P 1130...pomlčky....P 0100 a potom done. ....následne sa dostal do modu kde ukazoval kilometre.....nasledovali dva bezproblémové štarty.....trocha pošteglenie plynu...že či otáčkomer funguje a ....jeb... som z dverami a išiel preč. Zas nové hlásenie....P 0100. tak ....zajtra bude čo.....si vravím.....No, nemať to ako vyložene účelové vozidlo....šírka....tak je to už dávno na smetisku dejín.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

precitaj si ake priesery mali ludia s novymi passatmi 2.0tdi po 50.000km a potom sa zamysli ci tvoje vozitko co ma za sebou mozno aj 300.000km nema nahodou narok na nejaky ten kopanec - navyse uz je priznane ze sa v nom niekto nejako vrtal. A to je zaklad lebo nevies co tam presne bolo robene atd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hasanuel
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.01.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hasanuel »

...a to máš zase pravdu, ani svatý nevie čo s tým v chrysler servise v BA...podla servisnej knižky, robili....potom sa už neidem pátrať....potrebujem iné veci nasvete riešit.... A len tak pre zaujimavost...to P 0100 čo znamená?...ak to nie je tajnost....možno to aj niekomu inému pomože....čo to tu číta :-) ....a já som si myslel, že len ten tatkov moskvich sa furt se....ale ako vidím,... neni značky kktorej by sa dalo neáko verit.....stejne ti ju neáka kvalitná nafta od agipu....tam tankujem....dostane :-).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bez tých deb.ilných pokecových bodiek by to nešlo? :angry:
fon66
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.11.2009 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fon66 »

Ahoj mam ten isty problem ako si to vyriesil?Dakujem
zahradnik600
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.12.2011 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zahradnik600 »

Ahojte,mám presne taký istý problém a chystám sa do servisu na diagn. len mi to časovo moc nevychádza a chcem sa spýtať či to už niekto aj opravil alebo nie a ak áno,kde a za kolko? Ďakujem za odpovede.
fon66
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.11.2009 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fon66 »

Ahoj musím vybrať nadrz a vyčistiť dnes nechcelo chytiť tak som rozkyval celé auto a počul dom ako zabublalo a potom chytilo
Môj názor bordel vo filtry a v nádrži

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní