Chrysler Grand Voyager od 2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A niekedy je riesenie obrovsky problem ak hardver nedokaze splnit to co po nom chce softver. Ak zo starsieho typu motora chcu spravit "euro6". To ford oficialna diag napr. ma v sebe jednu zakernu vec a to je vymazanie chyboveho kodu priamo z pamate RJ aby dal chybovy kod pokoj s naslednym upozornenim, ze moze byt nasledne problem v diagnostike problemu ale je to tam, videl som to na vlastne oci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sa za behu vyrieši,chce to trocha času ale väčšinou vyrieši.Problém je ten,že ty musíš opravovať dnes aj to,čo má vlastne systémovú chybu ešte v sebe. Stačí pozrieť kúsok do histórie ako sa výrobca správa.Pri dieselgate už bežalo prehrávanie softu,ale ani o rok nik z ich servisnej siete nevedel čo obsahuje a aké zmeny obsahuje.Prvý rozklad zmien neprišiel od nich ale z diagnostického prostredia,špičiek v oblasti.Je paradox,aj dnes ich ľudí neškolí nik iný
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Len berme to tak, ze to co oni spravili v programe tato mala informacia nie je pre ich autorizak az tak velmi podstatna lebo tych zmien a v jednotlivych jednotkach pocas ich zivota je velmi velke mnozstvo tam sa nieco aktualizuje stale a u vsetkych znaciek a nikto tieto informacie nepodava. Tu mozno ani neprisla informacia aj z dovodu, ze nevyriesili v oblasti problemu nic a vysledok je ten isty :) Lebo potom uz to stichlo vsetkych zaujimalo kolko dostane penazi naspat a aka bude pokuta a nie ci je to auto potom uz "ciste".
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To že nevedia čo sa zmenilo v menežmente po dieselgate je hlúpe ťažko omluviteľné.Pretože zmeniť časovanie vstrekovania alebo prácu EGR nedať na vedomie ich diagnostikom ?! Ako potom tú diagnostiku preboha robia ?! Veď vyhodnotíš kľudne že je tam závada,stačí aby auto prišlo z problémom emisií a už prekutrávaš práve tieto veci a vychádza ti že je tam problém.A nemôžeš prísť k inému záveru,len že toto takto byť nemá.To predsa vedieť je nutné,inak môžeš tak velký prd a nie riešiť (dobre) často velmi čudné závady.Ak nevieš ani len tolko že sa presunie moment vstreku...všetko zle.Potom sa človek čuduje že auto púšťajú po oprave zo slovami..treba pojazdiť,malo by to byť dobré,uvidíme. Potom nie je čudo že im autonómiu v diagnostike vlastne odobrali a všetko riešia pripojeniami on line,sami o celom vedia biedne málo.Logicky aj tam sú ozaj dobrý,ale len preto že sú tiež účastný v "klube" diagnostikov teda si z najlepšími môžu vymeniť vedomosti a tak sa dozvedajú,čo im výrobca neráči oznámiť.Ale je ich tam biedne,len pár ľudí, málo na to koľko je servisov v ČR + SR.Potom keď je školenie na nové servisné metody v nemecku,tak im pristavujú autá ktoré mesiace neúspešne riešia,aby im školitel ukazál že chybu odhalí za polhodinu.Ibaže metodami ktoré pozerajú ako Alenka v ríši divov.Nemecko nie je kapesník,metodika v opraváenstve musí aj tam prejsť doslova revolúciou,čo potom na SVK.V 90% hra na slepú babu a šťastie,že konečne sa vymenilo to správne.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Riesi to diagnosticky softver v nom nastane zmena, on vidi novy program riadiacej jednotky a on vie kde nastali tie zmeny v tom programe, preto bude pracovat s novymi hodnotami a nie s tymi, ktore tam boli doteraz. Nieco mu pribudne, nieco mozno ubudne a nieco sa v tych hodnotach, ktore on ma na ociach zmeni. To ako clovek v servise pracuje s tym softverom je druha vec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len to nejde dohromady zo skutočnostou že ak zmenou softu nastali problémy,a to mnohým nastali,behali najprv do autorizákov ako na klavír.To nepomohlo,tak hladali mimo nich kto by s tým pohol.
Ja rozumiem čo naznačuješ,ale oprava závisí na tom čo vidí a čomu rozumie opravár.A to trvalo hodne vyše roka keď sa len mykalo plecami pri každej otázke.Eščte dnes sa skús opýtať aký je rozdiel medzi riadením motora pred a po dieselgate, a každý ti uteče aby nemusel priznať že vie velké gulové o celom
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Povedané jednou vetou načo nám je softvér, keď nemáme opravárov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ja sa vw group nevenujem ani nechcem ale ake boli potom riesenia na tie problemy, ktore vznikli zmenou softveru? novy softver nove riadenie motora potrebovali dat dole teploty aby bolo menej skodlivin. Vracal sa naspat povodny softver? upravoval sa novy? Fabricky ano od prveho softveru pre dieselgate boli dalsie tri inovacie, kym som to sledoval.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...Vôbec nie.Technika ho potrebuje,to už zmeniť nejde.Opravárov tiež máme,inak by viac aut nejazdilo ako jazdilo.Problém je že aut je príliš a tých velmi dobrých opravárov pribúda málo.Ale sú,ak nemáme o nich vedomosť,nie je to ich vina.Pre velmi dobrého je príznačné že nestíha,a tam je niečo ako reklama hotové prekliatie.Preto často o tom že niekde je nejaký guru nevedia ani jeho susedia,zato ho nájde človek z druhého konca EU

xentry...schválne to skús.Spýtaj sa niekoho z autorizáku,nech ti povie,čo sa vlastne zmenilo,nie blafy,ale úplne konkrétne...toto už nie takto,ale takto ...jedno druhé tretie štvrté...bolo predtým a je teraz

nie náhodou ak si už za svet nevedeli rady,tak alebo vrátili pôvodný soft,alebo urobili DPF off,pretože na emisnom to praskalo pomerne skoro po zmene ak sa to samozrejme stretlo z určitým stavom samotnej techniky aj používania.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Klient ma poprosil o previerku vozu, ma zaujem kupit nejake Voyageroidne vozidlo.

Teraz je na predaj jeden "tmavo cerveny" teda bordovy Town&Country v Pezinku, majitel z Martina ci Banskej Bystrice. Predava sa uz strasne dlho, na internete najdete inzeraty od augusta (kuk do kalendara, mame januar, iiiiiha). VIN konci na 8160... tak ako vsetky T&C dotiahnute z Ameriky, aj tento bol havarovany. Na predok.

Ako havarovany ?


2013 CHRYSLER TOWN COUNTRY TOURING
Runs & Drives
Engine Starts
Has Keys
Title & Condition
Title Type Salvage
Title OK - Cert Of Title-Salvage
Primary Damage Front End
Secondary Damage Mechanical
VIN 2C4RCxxxxxx8160
Technical Specs
Estimated Repair Cost $19,025
Estimated Retail Value $21,705
Damage Ratio 87%



damage ratio = miera poskodenia. 87% asi nepotrebuje komentar. Estimated Repair Cost = odhadovana cena opravy.
Dvadsat tisic dolarov za opravu... to asi nebude poskrabany naraznik a rozbite svetlo, ze nie ?

Takze hor' sa, kupujte... my od toho davame trosicku ruky prec.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aby ste videli ako to funguje :

https://www.otomoto.pl/oferta/lincoln-n ... CKUxy.html
inzerat v Polsku za 10.000 eur


original aukcia v Amerike ktora skoncila za 3200$
https://poctra.com/2012-LINCOLN-NAVIGAT ... -CA/Photos

plus dovoz okolo 2.500 dolarov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale veď pšonek ho predáva neopravený
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pšonek predava iny voz nez Voyager - na pšonkovi som ukazal ako to funguje : auto u nas v Europe v Polsku, plus original aukcia rovnakeho auta v Ameeeerikeee. Auto NIE JE rovnako klepnute, uz tam vymenil dvere alebo nieco taketo, nechce sa mi to znovu pozerat, kakam na to.

Kedze tato tema je o Voyageroch a kedze som ja sam napisal predtym ze sa vlacia naburane, davam konkretny priklad na konkretnom slovenskom voze co sa prave teraz predava. Samozrejme majitel tvrdi ze AUTO NEBOLO HAVAROVANE.

Daval som konkretnu nemecku firmu, AutoKing, ktora ma plny dvor "Voyagerov" co su vsetky havarovane z Ameriky z aukcii.

DAVAJTE SI POZOR NA !!VSETKY!! TOWN&COUNTRY CHRYSLERY dotiahnute z Ameriky. T&C sa nikdy v Europe nepredaval, vzdy to bol Voyager.

DAVAJTE SI POZOR NA "Voyagery" ktore maju míľovník namiesto kilometrov - su to samozrejme T&C ktore uz maju prehodene zadne dvere, znaky na volante atd, atd, PROSTE UZ SA S TYM NIEKTO HRAL. A taketo veci sa nerobia pre modre oci dalsieho vlastnika... ale pre tvrdy kseft.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Prosim vie niekto nieco napisat k tej technike ktora je v modeli od 2008 hore, najbeznejsia kombinacia u nas 2,8crd a automat? Pytal sa to aj zadavatel ale trosku to tu odbocilo v diskusii inym smerom a mna to celkom zaujima. Nieco malo napisal pan Hlavaty. Ma to auto nejake typicke zavady? aka je ta prevodovka z hladiska poruchovosti a servisu? motor je sice len vynoveny 2,8 crd ale ubralo mu to ci pridalo na spolahlivosti? Elektika a ine? dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na motore pribudlo regulačnej elektroniky.Nutne to nemuselo spôsobiť stratu spolahlivosti,len samozrejme viac elektroniky množí možnosti.
Prevodovky so netrúfnem hodnotiť,ale ak beriem filozofiu výrobcu (neradi komplikujú čo netreba) tak to asi kritizovateľné nebude.MP3 bude o tejto veci vedieť viac

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní