Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na tom Grand Caravane vidím dorobené malé bočné smerovky pod tým trojuholníkovým sklom pri bočných speťákoch...
Takže evidentne problém už bol a to sa nad ostatnými ešte prižmúrili oči
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Všetko potrebné tu už odznelo, tak budem netradične stručný:
NIE!! Nebrať.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Dik za rady, myslel som si, budem hladať ďalej, diesel nechcem, hodil som do tucsona za 4 roky skoro 10k, chcem chviľu pauzu... "

Velmi zaujimave, mal si moderneho Tucsona? Stary v rocniku tohto Voyadzera to asi nebol, tam za 10k kupis dva kusy opat, hoc ani v tom novsom si tiez uplne neviem predstavit do coho by si mohol dat 10k za 4 roky? Co ti odisiel motor, automat, cela elektronika a DPF v priebehu 4 rokov? A teraz si sa rozhodol radsej ist o 10 rokov dozadu a kupit za 4litre pofiderny Voy?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa seven549 »

danispeter1@gmail.com napísal: 03.12.2023 09:24 A čo takéto niečo? Sú nejaké problémy s STK u nás?

https://www.autobazar.eu/dodge-grand-ca ... 28509.html
to je vsetko stare auto.rocnik 2008 coskoro 16 rocne.u takeho auta je normlane ze uz ma robenu hlavu valcov,prevodovku,kopec el veci bastlenych,menene diely naprav.to je absolutne normalna vec.

ak je auto z usa treba sa vzdy pytat ako bola robena stk ek.ako to robia atd.ak to robil servis tak ktory a kde.aby si s tym nemusel behat hore dole a hladat stk kde take auta poznaju.

no a u stareho auta kedze uz bol robeny motor a prevodovka vyzaduje to skusobne jazdy aspon 100km natankovat treba za svoje.a pokontrolovat ako ide prevodovka motor atd.ci nieco netecie ci netlakuje hadice kurenie ako bezi skratka malu stk na mieste.
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Ricardinho83 napísal: 03.12.2023 14:27 "Dik za rady, myslel som si, budem hladať ďalej, diesel nechcem, hodil som do tucsona za 4 roky skoro 10k, chcem chviľu pauzu... "

Velmi zaujimave, mal si moderneho Tucsona? Stary v rocniku tohto Voyadzera to asi nebol, tam za 10k kupis dva kusy opat, hoc ani v tom novsom si tiez uplne neviem predstavit do coho by si mohol dat 10k za 4 roky? Co ti odisiel motor, automat, cela elektronika a DPF v priebehu 4 rokov? A teraz si sa rozhodol radsej ist o 10 rokov dozadu a kupit za 4litre pofiderny Voy?
Mal som tucsona 2008, 2,0Crdi manual. Ano, v podstate sa tam posralo postupne všetko. Hneď po kúpe, DPF, nasledne spojka s dvojhmotou, turbo, klima, regeneracia DPF... Ku koncu viac na ňom behali mechanici ako ja. Teraz chcem kúpiť hlavne väčšie auto a benzín. Keďže do práce to mám 5km, diesel už trápiť nechcem. Pozerám aj iné, aj koncern, aj scudo, jumpy, aj vito... všetko sú to ale do 10k vylietané hrče s pochybnou minulosťou. V podstate doslova GV s veľkým benzínom bude asi najskôr nezničený taxi alebo transport au-pair.... len ich je strašne málo
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Teraz chcem kúpiť hlavne väčšie auto a benzín. Keďže do práce to mám 5km, diesel už trápiť nechcem."

A myslis, ze benzinova V6ka 3.3 bude na tych 5 km ok? Po nastartovani ti to pojde stale na obohatenu zmes, nema cas sa to zohriat, bude ti to zrat 16l-20l/100 km prve km. Ma to sice LPG, ale rataj aj tak, ze raz za cas budes jazdit na benzin ak nechces menit cerpadlo atd.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa seven549 »

tak to stacilo na zaciatok napisat ze 5km.

na take jazdy do prace sa kupuje fabia htp.a hlavne v zime.mam dvoch kolegov co si tie fabky na to dodnes chovaju kedysi to kupovali len na zimu v jari to slo prec ale uz si to drzia lebo kupii dobre kusy.

na vikendy alebo dovolenky si kup nieco hoci aj V8 co bude stat v garazi.

ja mam aj suseda ktory jazdi len v meste 50tkou 3km prace mondeom 2.0 tdci.a sem tam raz mesacne 8km na vesnici a na rybacky.kazdy treti mesiac je v servise na cistenie dpf.auto ma sotva 140 000km.moze mu kazdy hovorit ze diesel jazdi studeny nici sa a tak skratka on to nepusti chce mat dvojliter a dizel lebo za 20 ecok jazdi cely mesiac do prace a servis nech to stoji co stoji.
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

citroenc3v6 napísal: 03.12.2023 16:31 Toho tuscona si kúpil dobrovoľne alebo ťa do toho niekto nútil?Podľa mňa si kúpil najlacnejší šrot,čo bol v ponuke a potom do toho iba sypal peniaze. A teraz chceš kúpiť Voyo po nejakom vajdovi
Kupoval som druhého najdrahšieho tucsona na trhu... Keby chcem kúpiť hocaký voyager, kupim ten na ktorý sa pýtam, chcem kúpiť dobrý kus
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa tuninka »

videl som jeden Citroen C8 s LPG do 4000, je väčší, nie je to diesel.... kukni tu na autobazare
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Ricardinho83 napísal: 03.12.2023 17:16 A myslis, ze benzinova V6ka 3.3 bude na tych 5 km ok? Po nastartovani ti to pojde stale na obohatenu zmes, nema cas sa to zohriat, bude ti to zrat 16l-20l/100 km prve km. Ma to sice LPG, ale rataj aj tak, ze raz za cas budes jazdit na benzin ak nechces menit cerpadlo atd.
S tým počítam, ja druhé na tieto poskakovačky mám. Nejazdím denne len túto vzdialenosť
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

tuninka napísal: 03.12.2023 20:07 videl som jeden Citroen C8 s LPG do 4000, je väčší, nie je to diesel.... kukni tu na autobazare
C8 nie je väčšia. Potrebujem 2m za vodičom keď vyhodím sedačky
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa tuninka »

máš pravdu, C8 má po vyhodení sedačiek len 196 cm na dĺžku

https://www.carsized.com/en/cars/compar ... 4-minivan/
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa wilz »

No neviem či práve C8 a spol. boli nejakým etalonom spoľahlivosti.
A podobne aj Espace 4.
Som hľadal pre pár rokmi pre syna auto tej veľkosti, ale tieto ma nepresvedčili.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni pri čítaní tejto témy ma napadla taká kacírska myšlienka. Viacerí tu vyslovili názor, že diesel sa na 5km neohreje a že sa ničí. Myslím si to aj ja. Len mi potom nejde do hlavy ako to že vzv s motormi Perkins, čo len ja poznám vo vela firmách nekapú?? pracujú v režime dojde tovar zloží ho za 5 minut a ešte studený vypne, ďalší tovar skladá za 3 hodiny. Tie motory sa vlastne za celý život nezohrejú, lebo v kuse idú len pár minutové intervaly. Do haly nesmú tak sú celú zimu vonku na mrazoch. Tak ako je to vlastne s nafťákmi. :4012:
A ešte jedna veta k tomuto
Potrebujem 2m za vodičom keď vyhodím sedačky
Syn má staručkého pickupa velkosti filcky - jedným pohybom ruky vydrapím operadlo spolujazdca a nakladám 3m dlhé kusy železa, rebrík , bicykle aj 4ry a už som mal dnu aj surf. Samozrejme zadné dvere zatváram aby mi neťahalo na kríže. lol Niekde som už aj dával fotku ako do neho vojde IBC kontajner. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa tuninka »

ja mám Ulysse čo je v podstate dvojička C8, 2,6m dosky, rebrík a iné úzke veci tam vojdú keď sa dajú medzi prvé predné sedačky, radiaca páka nezavadzia a ručná je vlavo pri šoférovej sedačke, v pohode sa dajú zavrieť zadné dvere.... užšie veci vojdú viac ako 2 metre po uhlopriečke, posteľ, matrac, vaňu, kuchynskú linku, s kuchynskou doskou, paletu tehiel, obrubníky, 6 balov polystyrénu a tovar čo vozím, všeliaký nábytok tam vždy v pohode vošli. Grand Voyager je o 36cm dlhší, ale keď odrátame 15cm americký nárazník, tak to zase neni až taký rozdiel. Ale ja som sa nesnažil nikomu C8 vnútiť, len sa mi objavil zrovna ten inzerát v garáži a spĺňal podmienky, že benzín s LPG a väčšie auto (vnútorným priestorom)...

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných