Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Zdravím. Chcel by som kúpiť voyagera s benzínom. Bol som dnes pozrieť jediného, ktorý je momentálne dostupný, no ako to býva mám po pozretí viac otázok ako odpovedí a chcem sa spýtať skúsenejších, či by do toho šli alebo radšej čakať?

Auto je dovoz, ale nie búrané, problém je v tom, že má svoje špecifiká. Napr., je to výbava SE, stow&go, čo mi moc nesedí, výbava je slabá, sedačky malé, neviem, možno sa dajú vymeniť za kapitánske alebo nie, som nezisťoval avšak... plusy:

generálka motora (zrovnaná hlavy, vymenené ventily, tesnenia), prevodovka aj na faktúre zrepasovaná minulý rok. Technicky vyzerá dobre, jediná vada, mierne ťahá doprava, čo však môže byť geometriou, majiteľ spomínal výmenu stabilizátorov ale nie geometriu.

mínusy:

Po poslednej oprave neplatí cena v inzeráte, majiteľ chce 4000, koženný interiér, svieti check engine (vraj kvôli neoriginálnemu katalizátoru), auto má len jednu sadu pneu + nejaká kozmetika v interiéri.

Ísť do toho alebo hľadať ďalej?

https://auto.bazos.sk/inzerat/157375955/chrysler-grand-voyager.php?fbclid=IwAR1XUqsoq7jr40WXd7m-1o8VFqwo7y6CUpeDISOoYt21Y8C74on5KhhlxxE
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nie.

A BnB uz vobec.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa oco13 »

Prvý problém
dovoz/Banovce
Druhý
prečo bola potrebná oprava s zrovnávaním hlavy , výmena ventilov:
Tretí
prečo bola nutná oprava prevodovky
A tam to aj končí - nevieš kto robil motor, nevieš kto robil prevodovku,
prvé by som sa opýtal na platnosť nádrže, a ako prešlo auto cez STK s svietiacou kontrolkou motora.
Cha chá - jedenáste božie prikázanie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko je proti,v jedinom je istota...trápenie.Ja mám dielového,iné nedáva zmysel ani máčny máčik..Akonáhle je Voy nejaký dobabraný,zoderieš si nohy za diagnostikou.Možno toto nie je ten prípad,ale Bánovce majú cveng.každý čo robí trocha do aut sa aj prežehná.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa martincichy »

Nesiel by som do toho. Ak chces benzinove mpv, pozri si toyotu previu. Alebo espace s dvojlitrovym turbo benzinom. Motor je vydareny.

Ale u voyagera 2.5 crdi je pomerne odolna.
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

oco13 napísal: 02.12.2023 19:44 Prvý problém
dovoz/Banovce
Druhý
prečo bola potrebná oprava s zrovnávaním hlavy , výmena ventilov:
Tretí
prečo bola nutná oprava prevodovky
A tam to aj končí - nevieš kto robil motor, nevieš kto robil prevodovku,
prvé by som sa opýtal na platnosť nádrže, a ako prešlo auto cez STK s svietiacou kontrolkou motora.
Cha chá - jedenáste božie prikázanie. lol
Hlavu zrovnával vraj mechanik vo vlastnej réžii, auto bolo u neho na výmenu rozvodov ale vraj majiteľovi niečo dlhoval tak poriešil viac. Nádrže majú platnosť do 2029.

Check asi nesvietil na stk, lebo vravel že sa mu nechcelo dať 1400 za kat, tak dal nahradu.
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Dik za rady, myslel som si, budem hladať ďalej, diesel nechcem, hodil som do tucsona za 4 roky skoro 10k, chcem chviľu pauzu... :3906:
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa db69 »

A presne toto sme tu písali "generálka motora (zrovnaná hlavy, vymenené ventily, tesnenia)," Kefalín čo si predstavujete pod pojmom "generálka motora"?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kamoš má dogabaného Grand Voyagera 2.8CRD, AT prevodovka kaput a inak niekedy naštartoval na brnk a inokedy ho musel človek presviedčať...
Neviem po čom to presne ide, ale za 4000€ si myslím že by mal byť už v takom celkom slušnom stave.

No a potom ten bermudský trojuholník (BN, TO, PE), nie že by sa tam nedalo kúpiť dobré auto, ale mal by som dvihnutý prst
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri - nikto nebude zrovnavat hlavu len tak. Je to na pracu a financie narocnejsia operacia a navyse - 6 valec do V ma 2 hlavy. A urcit, ktora hlava je zla...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

danispeter1@gmail.com napísal: 02.12.2023 20:22 Dik za rady, myslel som si, budem hladať ďalej, diesel nechcem, hodil som do tucsona za 4 roky skoro 10k, chcem chviľu pauzu... :3906:
Preboha nezrovnávaj nezrovnateľné.dali ste prednosť čomu ?..ročník ? výbavenie do bludu sprostostami ? automat ?
Keby som mal dať do Voy-a 4 tisícky by som ho musel asi pozlacovať.Lenže ja som si nevybral 2,8 Crdi ale 2,5 lebo...je to to isté,o 5 koní menej.Ale...nemá nič z kurvítok ktoré tá 2,8 už má.Sedačky do podlahy ? to je čo za keketina,ak vyhodenie sedačiek trvá 10 sec na každej strane.Nestojí za komplikácie.Automat...fasa,to už za pár rokov urobí z auta nepredajnú haraburdu.Väčšina inak dobrých aut,aj prémioviek ani pes neoští,lebo ako inak klakol automat.
Pripomína mi to časy dieslových Tipo Tempra...katastrofa ktorá diesel znechutila pol Európe,odvtedy majú vyrážky od písmena D
Martin má pravdu,6 V motor je fajn len ak je fajn.Príde problém fajn sa rozplynie ako prd v galotách
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

A čo takéto niečo? Sú nejaké problémy s STK u nás?

https://www.autobazar.eu/dodge-grand-ca ... 28509.html
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sú...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ako to dávať do hladania, ale každú chvílku tu niekto vyplakáva ako ho vyrazili z STK, lebo má americké auto. Pritom 5x predtým bolo všetko ok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak to už radšej Berlingo 1,9 D, než tuto Ameriku.
Nie je nič horšie, než sa zamilovať do auta...

Treba to kupovať ako televizor, či vysávač...

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných