chod motora na voľnobeh a opotrebenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

voľnobeh je jednoznačne nepriaznivý režim, akási nutná súčasť prevádzky motora. ALE! O koľko km/mh sa zníži jeho životnosť ak pojde každé ráno 30-40min od studeného štartu? Lebo najčastejšie sa to robí v zime. Naštartuje sa, oškriabu okná, kto to má vo dvore behne si dať raňajky... V súkr. autách mám vačšinou webasto no na služobákoch to robím roky a úpln epravidelne. A nie len ráno, ak potrebujem pracovať na cestách, čo je skoro denne a niekedy viac krát, tak sedím v naštartovanom aute. Všetky služobáky (90% diesle) při mne najazdili rozne šetrným aj nešetrným sposobom cez 300 000km a ani jeden nevykazoval nejaké opotrebenie. Nikto nedokáže povedať že taký motor vydrží o 100 alebo X 1000km menej.
Osobne si myslím, že o to, či bol motor takto používaný by sa mal starať nasledujúci majiteľ lebo prvému to može byť jedno. Auto má slúžiť mne, nie naopa ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Luboš dovolím si k tým šiestim možnostiam výberu malú indíciu.Treba sa zamyslieť nad videom č 3
Vcelku za úspech by som považoval už to,že sa čo to vyjasní a trošku odpovie na otázku..Ako to funguje ? Ako väčšina ľudí to má hlboko na saláme,ale predsa sa nájdu čo sa zaujímajú.Už iba pre fakt ho ho každý blb v servise neprehodí ako malého chlapca
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No vieš máme prehodených mnoho vecí.Lekár ktorý ma 100 pacientov by mal byť najlepšie zaplatený ak sú všetci zdravý.No vieme ako to v skutočnosti je.Ja mám okruh podobne ako obvoďák,a snažím sa tým čo uši majú dať trochu inštruktáže,a povedal by som že to funguje.Ono čo má prísť to príde,a mechanik si svoje zarobí pretože aj diely majú svoju prirodzenú smrť.Ale tá predčasná sa predsa nemusí diať.Ludia sú velmi vnímavý,ale čo majú vnímať ak sa s nimi pán nafúkaný poloboh nebude baviť ? A ja sa hnevám ak sa somár hrá na poloboha.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že ich cena zaujíma by som im vonkoncom nevytýkal a považoval za prirodzené.Aj tak to robí iba úplne nový zákazník,starý sa nikdy nepýta.Ja sa im vonkoncom nečudujem lebo také je už SVK to by sme zbytočne rozoberali.Ale čo nechápem,prečo sa vracajú tam kde ich zbabrali už nespočet ráz za brutálne peniaze.No a lavírovači sú osobitná kasta,to treba odohnať hneď od dverí
Označenie Kocúrkovo stráca výstižnosť a tlačí sa slovo chliev
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak veru. Tiez ma napadlo : pežó 607.

http://www.autobazar.eu/pics2/1745/5817642_8.jpg

sialene nedocenene auto.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ľubo, mohol by si o tej Peugeotke napísať viac? V čom je nedocenené? Kľudne aj v k tomu príslušnej téme, aby sme nezašpinili túto :-) Ďakujem.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lubos zimovcak napísal:...
A O nejakom radení V pásme najväčšieho krútiaceho momentu t.j.okolo 1.900-2.200 otáčok,este k tomu s medziplynom...,...:-)
Radiť s medziplynom synchronizovanú převodovku? Čo? nepredávajú sa synchrony tak tomu třeba pomocť? ;-) Sorry, musel som si trochu rypnúť ale uznáš, že radiť dnes s medziplynom, navyše bez 2itého vyšlapnutia spojky, je fakt hlúposť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak mne zatial ani spojka ani zotrvák do ani po 300 000 neklakli. No kvalita synchronov nemá predsa nič společné s medziplynom. Pretože synchron má zosynchronizovať otáčky ozubenia aby došlo k hladkému zaradeniu. Ak použijem medziplyn, nič tým nezískam, len synchronom pridám prácu a tým prispejem ich opotrebniu. Lebo medziplyn nie je žiadn asranda a vedeli to naozaj zdatný šoféry. Stačí sa posadiť do takej V3Sky a hneď sa pozná koľkí by to dokázali. Ale to je dnes úplne jedno, lebo medziplyn v synchro.prevodovke nemá čo hladať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tým celkom nesúhlasím.Určite áno,používať medziplyn je trochu kumšt.Ale...ak by si sa unúval a mal vycibrený cit pre moment radenia a používal ho,pokojne by si chodil (okrem rozjazdu) bez spojky.To sme kedysi celé dlhé cesty sa takto rozptylovali,akože niet spojky.V takom prípade by si rozhodne synchronom nesmierne predĺžil život.Lebo v tom momente prestaneš od nich žiadať aby vo svojej trecej časti vyrovnávali rozdiel otáčok.Proste akoby tam neboli.A ono teda nie je synchron ako synchron.Je ich nesmierne veľa druhov a dvojitá nie je vôbec nič zvláštne.
Je toho navymýšlaného neskutočne veľa od jednoduchých po značne zložité.Od výmenných vencov po fixné kde meníš celé náboje cakomprask,proste čo fabrika to musí mať svoje ho..o,ako by to vyzeralo že prevzali osvedčené od inej značky.To je ako z konektormy,existujú priam báječné,napriek tomu fabrický idiotizmus ich núti používať doslova skur..né z vlastnej produkcie ,žiaľ to sa velmi týka práve grupy čo v tomto neskonale osprostela.Aby to nebolo málo,zámok umiestnuje ZÁSADNE na jedinú neprístupnú stranu.Hovorím tomu hajzlo.na a tomu somárovi čo to kreslí by som dolámal prsty
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Bez spojky sa dá jazdiť úplne normálne. Před pár rokmi mi na služobnej oktávke odišiel spojkový valec při Kutnej Hore tak bez spojky až domov a potom do servisu v BB. Zo začiatku to tam išli niekedy aj n a3. raz, ale potom už hladko. Dolu s medziplynom, hore samozrejme bez.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

raz sa mi podarilo švacnúť rýchlosť bez spojky, bez toho aby som opočítal čo i len jediný zub,ale priznám sa že ani neviem ako :d :D
inak na vojne ešte na UAZoch sa šlo len s medzi plynom, a chvíľu mi teda trvalo kým som si zvykol.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

jackboy napísal:
PROCHY603 napísal:
bajo777 napísal:prochy...to fakt nevies naco ma ist v chladnom pocasi 2 hodiny motor na volnobeh ?? :3906: jak moze byt autickar, co "to" nikdy v aute nerobil ??? :4090:
:40bd: :d :D

Ked to robim v aute tak nepotrebujem kurenie. Ved tam vznika trenie dvoch tiel.
:pusa:

Ved vsetky komplet okna su zarosene!!!!

A ked uz mam mat nastartovane auto 2 hodiny kvoli tomu tak si zaplatim hotel a tam si uzivam aj celu noc a hlavne pohodlne!!!! :zga27: :zga28: :4012: :41c2:

A nebudem sa krcit v tomto malom aute od VW. :40bd: :40bd:
a co mrdopuch?
NAJLEPSIE JE DAT TEMU DO: Volkswagen fórum :40bd: :d :D :d :D


a ON MA ochtavku!!! :40bd: :d :D :40bd: :d :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

PROCHY603 napísal:..Ked to robim v aute tak nepotrebujem kurenie. Ved tam vznika trenie dvoch tiel.
:pusa:

Ved vsetky komplet okna su zarosene!!!!
To nie je od trenia, to je od vlhkého vzduchu. Nemáš kondičku, fučíš tak sa rosia okná :-) ;-) Alebo nemá kondičku ona (či on :-O ) tak fučíte obaja ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto vas nedotrtkancov najviac zaujima lol, musim dodatocne ocenit prislusnikov mestskej aj statnej policie, zbytocne nepotrebuju obmedzovat slusne suloziacich a okolie nepohorsujucich, naopak akasi polovna straz ?, alebo co za pytliakov jazdi nocou po lesoch, nic ich netrapi, len ci mam flintu a idem strielat :38eb:, ze je po romantike im je impotentom uplne jedno :41c2:

prochy, sorry ze som Ta nepravom obvinoval, vidim ze to poznas lol, keby si nesanoval palivo, nemas okna orosene :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných