Chevrolet - P0016 , koleracia vackoveho hriadela

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Chevrolet - P0016 , koleracia vackoveho hriadela

Príspevok od používateľa Vladis »

Zdravim pani. Chcel by som Vas poprosit o radu. Neviem ci uz mal niekto skusenosti s uvedenym chybovym kodom p0016. Mam Chevrolet 2.4 (75000km) benzin a po vymene oleja, filtorov, brzd. kvapaliny mi zacalo hlasit uvedenu chybu. Chyba cez PC vypisuje P0016 - Poloha klikoveheo hridele - kolerace vackoveho hridele (rada 1, snimac A).Myslite ze to moze byt senzor polohy vack. hriadela? Alebo preskoceny zvod? Auto startuje ide ale ked zosliapnem plyn nema akceleraciu.Ako keby ho dusilo. Chyba sa da resetnut ale zasa naskoci.V pondelok sa na to mrknu. Vdaka za k veci rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu je rozumnejšie si počkať na dokonalejšiu diagnostiku.Nepoznám algoritmus práce konkrétnej RJ Chevroleta,je možné že sa jedná o vypadlý signál vačky.To by som akosi viac očákaval.Mnoho menežmentov je riešených tak že sú schopné bez tohoto signálu aj štartu aj chabej práce motora.Z výpadom signálu kľuky je motor umrtvený.Pri nejasnom alebo zarušenom signáli (indukcia z iného zdroja) z klukového čidla sú možné aj podobné stavy ako tento,tj ide to z problémami.Nemá cenu bez informácií o tom špekulovať
ja99
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.02.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ja99 »

live data, daj sem hodnotu snimaca tlaku v sani v baroch, pradpokladam ze ho ma, dlzku vstreku a zatazenie v percentach vsetko na volnobeh
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

a to ti bude naco ?

aky olej ste tam pouzili, neviem sice model aky mas ale niektore maju variator vaciek a ten je ovladany olejom
ja99
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.02.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ja99 »

z tychto hodnot sa da krasne zistit napr. skoceny rozvod,tak napr. nato pane
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných