Chevrolet Lacetti ´04 - vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Lacetti ´04 - vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa Chester111 »

Ahojte.
Zapáčilo sa mi Lacetti za celkom slušnú cenu - 3700 €.
Ako som tak čítal na internete, najprv sa to volalo Daewo Lacetti a potom Daewoo kúpila nejaká firma a od vtedy je to Chevrolet. No o značke Daewoo som moc dobrého nepočul, skôr ma každý odhováral, že Daewoo nikdy nekupovať. Tak teraz váham, či sa zamerať na toto autíčko.
Viete poradiť?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

vidis, kazdy Ta odhovaral, ale sranda je, ze mnohi ani daewoo nikdy nemali...lebo len poculi..

je zaujimave, ze tieto auta mimo hrdzavenia netrpeli a do dnesneho dna netrpia ziadnymi vaznejsimi problemami..

overene motory rokmi overenej konstrukcie..cize drziaky..ja by som sa Lacetti vobec nebal..ak sa Ti paci, smelo do toho
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Všetci ti vravia neber to a ty aj tak špekuluješ?! Ale dobre robíš! :-)

Ostatné ti povedal scorpi...

Päťdverový hatchback navyše celkom dobre vyzerá...


http://77.247.224.52/cicmanec/AO/Autooj ... acetti.pdf
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hihi,

napisat o GM, ze "nejaka firma" - tak to je bud nebotycna neinformovanost,alebo ani neviem co :-\

inak, je to korejec, takze spolahlivost bezproblemova - a to sa na starych karach pocita.

Zial, "kundolap" to nie je - zalezi na tvojich preferenciach.

a.. 3400 za 2004 - to je slusna cena - ale pre predajcu :3020:
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

YxoYpsilono napísal:Zial, "kundolap" to nie je
Yxo by si sa divil, vlani sme boli s partiou vonku, mal som total hrdzavu oskretu doyebabranu nexiu r.v. 96, jedna husa sa furt kukala na to auto a na mna :4090:

vo vekovej kategorii do 25 rokov baby (polozlatokopky, ne tie uplne profiku*vy) letia na moznost vozit sa a ne na znacku auta :4090:

podotykam, ze nie som sedlak, co chodi na (stary ani iny) kaaaar balit sliepocky, svoje stastie som uz nasiel (a zrovna v ten den som bol odkazany na MHD :4090: )

to len tak na okraj, sorry za off topic :-\


pre zadavatela k lacetti - ak sa ti paci, niet co riesit, jazdil som s kombikom, 1,6 benzin tusim 105 koni alebo tak nejako, r.v. 2010, nadmieru spokojny som bol

edit: jazdil som s 1,6 16V 80kW, vychadza to 109 koni
jazdil som s nim vylucne po meste, na tie jazdy mi uplne vyhovoval a nezdalo sa mi, ze by na to auto nestacil.
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 05.09.2011 07:52, upravené celkom 2 krát.
baghira2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.03.2008 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baghira2 »

Môj brat má Chevrolet Lacceti , myslím že tiež r.v. 2004, benzín 1.4, a nemal zatiaľ na ňom žiadnu závadu. Menil iba stierače v zime, lebo mu primrzli o sklo. Nič iné, nemá na ňom ani bodku hrdze. Najazdené asi 50000. Tiež by som doporučoval, ak to ktoré pozeráš nie je vyložene zničene auto. :2f93:
murcinko
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 31.10.2009 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murcinko »

pripajam sa k ostatnym.Na daewoo som sa tiez volakedy pozeral ako na menejcennu znacku, avsak pred rokom trebalo nejake male prditko do mesta, nech na tych 5-10 km trasach netrapime diesle. Kupili sme Daewoo Matiz r.v. 2000, 70 000km... Za rok som na tom spravil 20 000km ,akurat teraz odisla baterka,ktora mala x rokov ale o tej som pochyboval uz od zaciatku.A inak len bezne veci ako olej a filtre. Takze podla mna daewoo s benzinom urcite, auta ktore su konstrukcne jednoduche , dobre skonstruovane, s ktorymi sa da jazdit dlho bez vacsich investicii.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

kazdopadne matiz nie je zrovna etwlonom bezpecnosti, ale ked to berieme ako prioritne mestske vozitko, urcite ma svoje plusy, a nie je ich malo..co sa tyka motora a vsetkeho okolo, nevidim ziadny problem, ked sa o to clovek normalne stara..

cize pre zadavatela tolko..sam vidis, ze napriek nedovercivosti Tvojho okolia su ludia, ktori schvaluju Tvoju volbu a dovody jasne uviedli..a nebolo ich malo..co sa popravde pri inych, omnoho premiovejsich znackach ani nestava...cize smelo do toho...
bubelai
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 15.05.2008 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubelai »

Mal som to auto pre pol rokom, v živote nikdy, veľká spotreba a v zime tak 10 lit. , dlhá kulisa pri preraďovaní, pri plnom obsadení sa to nakláňalo ako divé, no skrátka lacetti pre tety
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Lacetti v pohode, mal som ho rok. Treba si ale dať pozor na motor, bývajú tam problémy s kontrolkou Check (následne komplikovaná oprava). Najmä sa to týkalo motorov 1.4 (ale aj ostatných). Najlepšie je, ak sa dá preveriť história, či konkrétne auto takýto problém malo.

Prípadne študovať viac na www.chevroletclub.cz
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

scorpi4 napísal:vidis, kazdy Ta odhovaral, ale sranda je, ze mnohi ani daewoo nikdy nemali...lebo len poculi..

je zaujimave, ze tieto auta mimo hrdzavenia netrpeli a do dnesneho dna netrpia ziadnymi vaznejsimi problemami..

overene motory rokmi overenej konstrukcie..cize drziaky..ja by som sa Lacetti vobec nebal..ak sa Ti paci, smelo do toho
scorpi, toto píšeš celkom vážne, či si z chalana robíš srandu? Naozaj ideš celkom vážne tvrdiť, že Daewoo je auto, a dokonca "držiak"? :40bd: No držiak je to možno v tom zmysle, že sa ho môžeš držať, keď vonku fúka, to je pravda.
Sú to neskutočné kýble a po pár rokoch a po 150 000 km na tom už nefunguje vôbec nič. Ktovie, prečo sa mikrovlnky predávajú skoro zadarmo a aj tak to ani pes nechce, že? :d :D
Kto sa chce pobaviť, stačí skočiť na Renault fórum alebo Aveo fórum, alebo lacetti fórum. To musí každého čo nemá seno v hlave dostatočne odradiť od toho, aby chcel vidieť "Chevrolet" čo len na fotografii.
PS: Ozaj, hrdzavenie považuješ v dnešnej dobe za niečo normálne?
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

chevrolet alebo daewoo - nie sú to zlé autá a vcelku spoľahlivé. taký vw svieti kontrolkami takisto.

neexistuje auto bez nejakého nedostatku.

čo sa týka korózie, hrdzavejú aj mazdy či mercedesy z tohto obdobia ba dokonca aj sharany či passaty, ak boli ťuknuté - čo je vzhľadom na ich kilometrový nájazd oveľa pravdepodobnejšie.

nájsť pekný kúsok a voziť sa.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

este by som dodal, ze historicky je samozrejme Lacetti z "horsich vajec" ako KMC a HMC.

Daewoo - DNA od GM/Opel (teda nic moc)

HMC - DNA od Mitsubishi

KMC - DNA od Mazda

preto ma aj najnizsie ceny spomedzi korejcov. Az do sucasnosti plati, ze Chevy taha za kratsi koniec v porovnani s HMC..

Ale urcite to nie je o nic menej spolahlive ako EU produkcia z rovnakych rokov vyroby (okrem nafty - GM naftu nevedelo a nevie doposial)
merry
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.05.2006 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa merry »

Ahojte.Ja som mal to afto ibaze pod nazvom Daewoo Nubira Combi 1.6 16V SE LPG r.v.1998,celkom sa dalo,nehrdzavelo okrem vyfuk.potrubia,spotreba 8-10l ale kedze bol lpg tak som to neriesil :zg282:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

jergusko neuveris, ale myslim to vazne...vies, najviac o takych autach rozpravaju ti, co poculi, videli, citali..

a hlavne NEMALI

ja som mat espero ako sluzobne auto dva roky a odovzdaval som ho s 230 tis km na tachometri..bolo to v roku 2004, a auto jazdi do dnesneho dna v pecivarnach sered ako referentske auto...ako jedno zo styroch, vtej dobe kupenych..

cize som presvedceny o tom, co som napisal..

dalsia vec, ako uz bolo spomenute, hrdzu maju aj ine, vyrazne premiovejsie znacky, a dokonca aj mladsie...nepovazujem ju za normalnu, a jasne som napisal, ze na nu treba dat pozor..

a posledna vec, cena samozrejme odraza dopyt..prave kvoli takym pochybovacom, ktori o tom aute nevedia nic, ale len poculi..lebo "daewoo"...

mam suseda, co ma stary "racer", a neuveris, mimo benzinovej kontrolky mu este nesvietila ziadna ina...raz menil alternator, a sviecky meni po cca dvoch rokoch..ma na nom neskutocnych 450 tis km bez jedinej vaznejsej investicie..

taky to je serbel..

mal som novy passat, ktory ma behom roka stal takmer obstaravaciu cenu...skvela kupa..

a ked sme uz pri tom, kolko uzivatelov na fore sa stazuje na daewoo?vela ich niet...vies preco?

lebo sa proste nekazia tak, ako mnohe ine, "premiovky"...

viac sa k tomu ani nema zmysel vyjadrovat..

kazdopadne, je to Tvoj nazor, a ja Ti ho neberiem, ale za svojim si stojim...

a je len na zadavatelovi, ako sa rozhodne.. :2f93:

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných