Chevrolet Cruze 2.0, 163k alebo 1.7 eco, 130k - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Ano, Toledo je bratranec Rapidu. Leon jedine s 1,6 TDI do 15 000 co nie je ziadna vyhra. Renault inak nie je zly napad, Megane s tou novou 130 PS 1,6 moze byt dobre vozenie (akurat vyzera strasne, ale to je individualne...), otazna je spolahlivost.

@bopol: 17 za Megane RS? Nepomylil si si to s Cliom? Alebo bol jazdeny? Cennikova zakladna cena je 30... lol
rives
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 21.03.2013 06:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rives »

To uz skor to toledo, lebo to ma aj nejaky kufor...
a co sa tyka renaultu...doteraz to bolo este OK. Normalne pristojovky s dvoma budikmi. Ale to co tam dali teraz do Fluenca aj do Megana, ten modry displej..no to je hnus velebnosti... :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Schválne som nepísal aké :-) Tu sa koncern nenosí :-)

Skončil pri Rapide 1,2 TSI s výbavou max. On chcel veľký kufor, aby to bolo skôr sedanoidné, teda nie typ golf, leon a podobné a nakoniec vybral koncernové aby to potom vedel predať :-)

Pozeral aj cruza, ale nakoniec ho nezobral. 1,6 benzín stála 13900, trošku moc :-( a pár ľudí hovorilo že po 30 000 km, sa nápravy dosť ozývajú, veľa žerie, lebo je to ťažké auto.

Takže nakoniec rapid. Kľudne by som išiel do rapidu aj ja. Ale kosačku typu 1,2 TSI by som nebral. Keď človek ide kľudne, tak žere normáne. Ak keď to zoberiem ja do ruky, tak to ide za 10 litrov. Ale je pravda, že ja som zvyknutý na trošku iný záber.

Ale určite ani taký megan grandtour, či ako sa označujú nevyzerá byť zlé auto. Na 1,5 Dci toho veľa zlého nečítať. A aj cenovo by si sa mohol zmestiť. Otec kombík nechcel. Ale nevyzerá to zle.
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 18.07.2013 16:52, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

"rives" nikde som nenašiel že to nutne musí byť fungláč. Nastav si filter a poobzeraj sa po predvádzačkách či úplne zánovných autách, a pozeral by som aj v CZ (www.sauto.cz), lebo u nás tá ponuka predvádzacích áut je velmi chabá, respektíve predajcovia tie ponuky nezverejnujú na portáloch ako je tento

Ono či "ficodan" zaplatíš za funglovicu alebo predvádzačku z CZ je hádam jedno

Neviem aký máš presne rozpočet, ale je jasné že autá v hodnote 15000€ nebudú mať také spracovanie ako autá za 25000€

Trebárs http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... oFrom=list
Nehovorím že musíš kúpiť 508, ale tak v prepočte +- 16500€ + ficodan, prihlásiš ho ešte ako funglovicu, u nás akciová cena 26890€ a s nejakým odkúpením asi starého vozidla 23890€
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

bopol napísal:Treba zatlacit na predajcu a uvidis aku cenu daju.
Uplne s tym suhlasim. Ani jedno auto som nedostal s min. zlavou 3tis eur. Vzdy sa da predajca chce predat a Kupujuci ma moznost si vybrat, a preto musi predavajuci ovplyvnit cenou. Mna by len zaujimalo kolko maximalne mozu dat dole :)

Cruze bude konkurovat cenou v kazdom pripade, lebo zohnat nieco take vykonove za taku cenu je nerealne.

Mmne nukali rapid a davali mi ho za 13tis 1.6tdi. Nakoniec som zobral roomstera za tu istu sumu pretoze potrebujem krabicku :)

A povedz nam naco auto potrebujes - ucel a kolko jazdis rocne km. To je tiez faktor.Ak jazdis vela mal by si ist do kvality
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

To sú drísty, že keď pritlačíš tak dostaneš zľavu. Otec to riešil, mal hotovosť. Pochodili sme všetky možné predajne a nikde žiadne zľavy ani počuť. Teda aspoń škodovka nie. Ani posraté lapače nečistôt nedali grátis.

Na predvádzačku cruza dali dole 500 € a to je všetko. Keby dal dole o 200 € viac, tak by sa otec zlomil na cruza. Ale nedal :-)
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

teraz Kujon kecas, Pretoze zlavu mi dali 3500 eur. Rapid 1.6 tdi mi dali za 13500 nechcel som. Zobral som kosacku a preco? Vo firme mi jedno ake mam auto. Za 3500 urobim 17 tis eur a to mi je prednesjie. A to keby som vlastnil este na firmu dalsiu skodu tak mam dalsich 500 dole. A keby som kupil skor tak mam aj zimne gumy. No ja som pockal na 2014 model s ESP v zaklade.

auto som kupoval nie z fleku, ze dajte mi zlavu :)

Inak vies mi poslat SS za kolko to kupil a aku vybavu? mozno som sa ja nachytal, zemi dali super cenu :D

Citron ti da zlavu na odkup stareho.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Jój, tak tie keci predajcu 1500 € zľava za výbavu MAX., potom najvyššia zľava predajcu 500 € a neviem čo ešte. No jasné, to vyzeralo tak, že základná výbava nestojí 11 tis. € ale, že to stálo pomaly 15 000 €. V živote by to za takú cenu nepredali. Skrátka aby sa dorovnali ku konkurencii aj výbavou, tak dávali akože grátis výbavu.

Pre mňa je to skrátka, to čo by som čakal od základu !!! No možno nie digi klímu, ale fakt skoro základ. Plus nejaká farba - dobrý tatko z reklamy a vyšlo to na 12850 ??? Už so spomínanými lapačmi.

Keby som bral tie drísty čo mi hovorí ako fakt, tak mám zľavu 2500 € ale prdlajs zľava to bola.

V inej predajni škody, nám rovno povedal túto cenu bez obkecávačiek aké zľavy nám dáva. Tak sme sa ho opýtali, či nevie dať niečo navyše aby sme kúpili od nich. Jeho reakcia ma zarazila. Predávamé rovnaké autá, tak akú zľavu Vám môžem dať. Znelo to štýlom. Čo si myslíš, že prídeš sem a sa z Teba poserieme, bo ty skúšaš v inej predajni ??

Skrátka prístup, jak od debila. Škoda, že sme neskúsili Košice, tam sú trošku inakší ku zákazníkom. Ale otec chcel auto hneď, z parkoviska žiadne čakanie na auto 4 mesiace ako všetci hovorili. Je tu kríza, a nevedia spraviť auto do pár dní. Treba čakať 4mesiace. Toto bolo rovno na sklade, tak zobral. Skrátka ani hotovosť ich nezaujíma. Oni radšej na štvrtinky, päťtinky a podobné kraviny aby na poplatkoch, poistkách a neviem čo zarobili.

Čo majú z tvojej hotovosti :-)
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Fu pekne, tak ja teraz neviem lebo ja mam AM sport Roomster za 10480 eur s prihlasenim cez nich. Tak teraz neviem. rapida mi davali plus 500, no nechcel som. No cakacka nebola 4 mesiace.
Inak nedajuu ti ani koberceky, ani vybavuu lekranicku. POmaly si musis kupit aj volant :) Benzin s dojazdom km :D

Osobne som nemmal rad skodu, ale je mi to jedno. na gmc - sevrolet a dejvo mi vadili prevodovky a spotreba.



neviem ako je pravda mas cash a oni to nechcu. Im lje lepsie viazat ako pomaranc, tmobile, vsade reklama na pozicky. hanba kam to spejeme.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak modrá metalízka, digi klíma, nie klasická a také srandičky a sa nazberá :-)

Prešov je v tomto trošku drbnutý. Neviem prečo sa otec tak splašil. Určite by Košicami nič nepokazil :-) To auto bola funglovka, žiadna predvádzačka preto aj taká cena. Neriešim, ja nové tak skoro nebudem kupovať :-)
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

EE predvadzacka nie. mal brat na tretinky a to tak ze prvy rok by dal tretinu a platil by poistenie, ktore by vyslo rocne 360 eur a po roku by to spaltil cele, ak by to tak bral dostal by 700 eur zlavu za to :) Nic by ho to nestalo a mal by poistku k tomu :)

Inak nechapm ako moze nekto kupit auto na stvrtinky alebo petinky. alebo si zobere uver na 80 mesiacov :D :D
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Moje stanovisko v tejte teme je, ze si zmapuj trh - to co sa ti bude pacit a bude prevysovat ostatne auta, to si kup.
Hlavne preto si ten sevrolet premysli a videl si, ze su typy ktori to nemusia a su ktori by to kupili.
Opytaj sa zopar mechanikov, co by kupili. Podla mna maloktori ti povie s fleku sevrolet.

Mna hlavne trapi ten brutalny pokles ceny na tej znacke...raz to predas a ten dalsi to uz nepreda....a ked tak horko tazko.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nepíše na koľko si chce nechat auto ale podla mna do 150 000 km bude mat pokoj s každým novým autom.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak tak, Ty si kupuješ auto a Tebe má vyhovovať. Jednému stačí kosačka 1,2 TSI a niekomu je ešte 530 D slabé. Každý sme iný, a každý od auta čaká niečo iné. Pospisuj si jednotlivé položky, teda plusy a mínusy. Potom sa v každom jednom choď previesť.

A potom to nechaj na pocity !!!! A kúp si, čo Ty potrebuješ a čo sa Tebe páči. V tomto Ti nikto neporadí lepšie ako Ty sám !!!
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Tak ako pise Kujon, hlavne sa chod previezt a hned uvidis co chces. :)

Offtopic: Mne sa podarilo na nove spravit zlavu 700 Eur (povodna 18 500, po zlave 17 800) nasledovne: poslal som do vsetkych predajni danej znacky mail nech mi spravia ponuku na take a take auto, (prislo mi asi tak 500 mailov a z dalsich 300 mi chodi spam ze ake maju teraz akcie lol ), vytlacil som najlepsiu ponuku z ktorej som zmazal nazov predajne a isiel som k predajcovi ku ktoremu to mam najblizsie. :4090: Ukazal som mu ponuku, on si odbehol zavolat a este dal cca 40 Eur dole a zaokruhlil to na tych 17 800. Dalsi tip: pozri sa co stoji auto ktore si vyberies v okolitych statoch (hlavne CZ, PL), ak su ceny ovela nizsie tak urcite tlac na predajcu resp. to chod kupit tam, nove auto prihlasis rovnako ci kupujes v PL, CZ alebo u nas. No a samozrejme popozeraj skladovky ci nemaju niektore spustene, tam zvyknu byt zlavy aj 3-5 tisic Eur, zalezi od triedy(a teda ceny) auta.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných