Chevrolet Cruze 2.0, 163k alebo 1.7 eco, 130k - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rives
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 21.03.2013 06:39
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Cruze 2.0, 163k alebo 1.7 eco, 130k - skusenosti

Príspevok od používateľa rives »

Zdravim.
Prosim nejake skusenosti majitelov spominanych motorizacii Chevrolet Cruze 2.0, 163k alebo 1.7 eco, 130k.
Spokojnost? Nespokojnost? Dovody?
Dakujem.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Kupujes nove alebo prekupene?
osobne si premysli kupu. Ako nove auto to nie je zle, ma svoje muchy ( otvaranie kufra sedan) obcas lacny vzhlad. No ak je to nove a vies ze na nom pojazdis 3 roky potom to predaj. Inak to uz nepredas nikdy.

Dalej si nepovedal ucel, ak jazdis vela oplati sa ti ten sevrolet kreativ technology ? ( viem je to hlaska z citronu)

Nove das ca 20 tis eur, premysli si potom radsej nad Insigniou ak mas rad GMC :)

v rodine teda moj otec sme mali len a len daewoo chevrolety, obcas maju take zavady zahadne.


No a k motoru ti povedat neviem, lebo benziny sme mali. ale ja by som siel do 2 litra predsa ho mali dlshie a urcite ho doladili :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

je to srot.chod do nejakeho autosalonu a chci predvadzaciu jazdu.uz len kvalita materialov ta odradi.podvozok opel astra G.hnus ako skodofka rapid.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Chevrolet = GM = Opel = nebrat.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

Ty kokso co sa tu clovek nedocita... :zg282:
Podvozkova platforma Delta2 ma nieco spolocne s astrou G? No hlavne ze GM skonstruovali tento podvozok a mal natolko uspech ze ho fasovala aj najnovsia astra. Porovnavat raprdovych brutalnych 77kW je tiez nie boh vie co... :) ale mas pravdu seven, ja som isiel do showroomu a chcel som predvadzaciu jazdu a o tyzden som mal cruze doma, v tomto radis dobre ;)
taktiez cruze vs. insignia? To je sen... Cruze 120kW stoji 17 tisic a insignia v rovnakom vykone v nafte 27,800. Rada nad zlato :) no na teba som si tu uz mal zvyknut ako ostatni...

K autu som sa uz tu na fore niekde vyjadroval, opat sa mi nechce.
1.7 ma uz dlhsie opel a akurat si chevrolet robi vlastnu elektroniku resp. riadenie motora podobne ako aj u 2.0 z insignie. Ale takmer nerozoznatelne, ibaze chevrolet je v nizkych otacok lenivejsi a poriadne plnenie motora vzduchom je citit az od 1700 otacok. Mne to tak vyhovuje a urcite predovsetkym aj dvojhm. zotrvacniku.
Ak ti to bude treba na klasicke jazdenie tak co som skusal, bohate to staci. Obcas len taham dost nalozeny vozik pri ktorom sa 2.0 ani moc nezadycha... Pocitaj s tym, ze cruze je lahsi ako insignia a ten vykon tam budes citit.
Chod vyskusat a ak sa ti zapaci tak nerozmyslaj. Uvidis ze nebudes lutovat. Nerobim s cruze hypercar, ale co som si bol pred kupou skusit ine znacky tak pocas jazdy na fluence/starsia octavia a pod., som sa uz tesil kedy zas sadnem do cruze.
Rozdiel ceny 1.7 vs. 2.0 je 1,300 eur a hlavne pocitaj s tym, ze 2.0 je opat o nieco v lepsej vybave LT+. Cena novej octavie v rovnakom vykone a vybave je niekde uplne inde...
Ak ti to financie dovolia tak nevahaj, ak nie tak urcite nebudes lutovat ani s 1.7... 130 koni v nafte bohate staci.
Alebo skus este www.chevroletclub.cz
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

Ahoj poslal som ti sukromnu spravu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V tej istej sekcii som založil tému " Chevrolet Orlando 1,8
16 V"

kde opisujem svoje skusenosti.

Keby som nepotreboval väčší priestor, tak určite idem do CRUZE
hlavne vzhľadom na cenu , ako píše prispievateľ nado mnou.
A ak by bola cena nafty 1,10 eur , ako bola pred 5 rokmi tak určite idem do Orlanda 2,0 VCD 163 koni.
Ja však planujem dať prerobiť Orlando na LPG vzhĺadom na optimalizáciu nákladov na PHL.

CRUZE je o cca 300 kg ľahšie ako Orlando,preto by malo byť svižnejšie v každej jednej motorizácii.

Chevrolety sa kupuju predovšetkým kvoli CENE , nenahovarajme si ,že ide o niečo iné...

Kvoli cene sme ochotní pristupiť na rozne kompromisy a prehltnuť drobne nedostatky...

Ale treba povedať,že Chevrolety su držiaky a neskutočne spoľahlivé, opýtajte sa hociktorého majiteľa,
po niekoľko desaťtisíc km, všetko plne funkčné, bez nedostatkov.
A o to tu ide.

Nikto netúži byť s autom pravidelne raz za mesiac v servise a sypať do neho ďalšie a ďalšie prachy...
rives
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 21.03.2013 06:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rives »

Bol som sa previezt na novom Crzue, mali len 1.7, 130k. Zatah to ma ako deklaruju od 1500-1700 brutalny. Tych 300nm je tam pekne citit pod zadkom.
Co mi vadilo, ze som sa v tom aute citil trochu ako v hrackarskom. Tie plasty, a hlavne tlacidla na volante - tempomat a spol, vyzerali ako na lacnej hernej konzole.
Laktova upierka uteka dozadu, nema aretaciu, na volicoch teploty a ventilatora nevidno poriadne kde je to nastavene, zapnuty tempomat a tlacidlo trciace z volantu..take malickosti, ktore niekto mozno nieriesi, iny ano.
Cena + vybava je paradna a teda jednoznacne je jasne, ze niekde sa to odrazit musi.

Kedze chevy a opel maju spolocny showroom a spolocnu GM platformu, siel som sa pozriet na volant astry, na spracovanie tych tlacitok co sa mi nepacili.
Ina kava.
Celkovo pocit zo spracovania, vsetky musky co cruze ma, astra nema.
Previezol som sa aj na nej, je to niekde inde.

Podotykam, ze astra NEMA podvozok ako cruze.
Kratke astry maju vlastny podvozok a sedan a tourer podvozky zo zafiry.
Obe auta maju na zadnej naprave Wattov priamovod, co zvysuje stabilitu auta pri manevroch a mysickach. A je to aj citit.

Btw, ked som na cruze v 120kmh predbiehal mysickou, tak to zaplavalo, ze sa obavam ze sa s tym 2.0 niekde vysypem :D

Takze vobec neviem co dalej...
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Strasne slabo je odhlucneny podvozok,nepocul si buchot od naprav?Ja ano ked som to chcel kupit,este dobre .ze som to nekupil,lebo ani na 8rocnom aute to neni pocut.
rives
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 21.03.2013 06:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rives »

nie, co sa tyka hluku ok. Bolo pocut len motor vo vyssich otackach.
Mozno ze preto ze som nesiel po rozbitej ceste.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Preco su majitelia spokojny?
Pretoze ako bolo povedane pozera sa na cenu a ak si kupim auto, do ktoreho uz v stadiu pozerania ceny, som dal cca15 tis, pretoze si tie peniaze vazi. tak si vazim aj auto. Preto s nim lepsie zaobchadzam. Skoda ze Chevrolety nie su vo firmach a tam by sa ukazalo ako tie auta vlastne su spolahvlive. jasne kazdy nechce vhupnut do diery, nikto si nechce znicit auto. No sevrolet kupis a uz ho nepredas tak vyhodne ako ine znacky.


Chevrolet - staci ze si porovnas len lak, Pochodis 2 roky a viac olupane od kamienkov. ja by som v zivote nekupil Cruze - a to uz radsej mitshubishi, co urobil aj kolega. A to auto plave neje stabilne na ceste. A vlastne pozri si predaj, kde je chevroelt na akom mieste.

Keby opel teraz nedal zlavy, tak ani pes o nich nezakopne. Opel je ako nokia.


A vies co nos si aj hasiaci pristroj :) :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=D_ZkooAl06o




Chevrolet Osobní automobil "Cruze"

Typ výrobku Výrobní rok: 2011 (vyrobeno mezi 15/11/2010 a 12/01/2011); sériová čísla: BK000001~BK000772 a BK043568~BK098277.
Kategórie Auto + doprava - Motorové vozidlá a príslušenstvo
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože v některých z daných vozidel nemusí být namontována matice šroubu zadního ukotvení středového bezpečnostního pásu.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Portugalsko, Ďalšie: Polsko, Dánsko, Malta, Švédsko, Slovinsko, Maďarsko, Estonsko, Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine
Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.
Poznámka
Viz přiložený seznam VIN: http://ec.europa.eu/consumers/images/ra ... 8-vins.pdf
Dátum vydania 22.05.2011




Typ výrobku Modely s naftovým motorem EURO 4
Kategórie Auto + doprava - Motorové vozidlá a príslušenstvo
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo
Z palivové hadičky motoru může unikat palivo. V tom případě by z motoru byl cítit silný zápach nafty, motor by nemusel správně startovat nebo by se mohl zastavovat.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Portugalsko, Ďalšie: Polsko, Švédsko, Slovinsko, Nizozemsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine
Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.
Poznámka
Rok výroby: 2010; sériová čísla: KL1JF69RJAK500153 ~ KL1JF69RJAK744647
Dátum vydania 28.12.2011




Typ výrobku Modely vozidel roku 2010, vyrobené mezi 25. zářím 2009 a 3. prosincem 2009. Dotčená vozidla mají čísla VIN v rozmezí mezi AK550595 a AK599629: viz přiložený seznam s čísel VIN.
Kategórie Auto + doprava - Motorové vozidlá a príslušenstvo
Riziko Požiar
Nebezpečenstvo Výrobek představuje riziko požáru, protože palivové potrubí může unikat.
Krajina pôvodu Jižní Korea
Krajina záchytu Ohlasujúci: Řecko, Ďalšie: Island, Dánsko, Polsko, Bulharsko, Slovinsko, Maďarsko, Nizozemsko, Španělsko, Portugalsko, Finsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Dobrovolné nápravné kroky výrobce.
Dátum vydania 23.02.2010
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

krason, Tvoje upozornenia by boli namieste ak by sa teraz písal rok 2010 ,

lenže zachvíľu začne druhy polrok 2013

preto je nefer ,že argumentuješ takým sposobom

chyby ktorými argumentuješ sa vyskytli na niekoĺkých kusoch

a určite sa neprenášali do ďalšej vyroby na ďalšie kusy a už vobec nie po 4 rokoch ked sa z tohto modelu vyrobilo niekoľko desaťtisíc kusov....

a ďalšia vec, neviem kade jazdíš ked argumentuješ že Chevrolety nie su rozšírené,
ja sa stretávam so Chevroletmi bežne
ked jazdím 20 km usek do roboty, tak Cruzov napočítam za ten čas asi 8-10 aj viacej inych cevroletov v protismere...
dovolim si tvrdiť že za 5 rokov bude po slovenských cestách jazdiť viac Chevroletov všetkých značiek ako Fabii.
Naposledy upravil/-a laco1871 v 18.07.2013 10:27, upravené celkom 1 krát.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

http://en.wikipedia.org/wiki/GM_Delta_platform
tak teraz kto ma pravdu? Kazdu garancku som v inom showroome a hovoria mi to vsetci tak neviem no...
Skor mam pocit ze to auto odlepit je umenie. Prave ze podvozok je az prilis tvrdy tak nechapem ako niekomu "plave". Na rozbite cesty to naozaj moc nie je. Pred tym som mal octaviu a ten skodovacky podvozok bolo citit, hlavne pri vyssich rychlostiach na D1 ak poriadne fukalo. Vo vyssich otackach motor vyraznejsie pocut len na 3om kvalte...nechapem tomu. To je pravda. Rovnako je pravda o hlucnejsich ranach od prednej napravy-len pre predfaceliftovany model. Inac mame v rodine aj 2.0 92kW a ten na 5ke pri 130 km/h toci len 2200 otacok. Ale tento novsi model ma zdvojenu izolaciu na kapote, resp. od prednych kolies a od strechy (strechu nechapem lebo vo vyssich otackach je v aute ovela vacsie ticho ako v porovnani s inymi autami tejto triedy) . Taktiez je pravda o laktovej opierke, no jeden clen na chevroletforum.cz vam to vyriesi za 5 eur :) to su asi vsetke muchy.
su to hluposti, no pre mna absolutne nepodstatne. Samozrejme ze pri kupe auta bola rozhodujuca cena. Ja som chcel "zakladnu" vybavu ale hlavne silnejsi motor a nelutujem. Pre mna dazdovy senzor, vstup AUX, podsvietene prahy dvery, gombik na ktorom "vraj" nic nevidno su absolutne nepodstatne veci.
A este nieco, 2.0 ma podstatne vacsie brzdy a citit ze su o dost ostrejsie ako benzinove motory! Podla mna su predimenzovane, ale to nie je vobec na skodu...
rives
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 21.03.2013 06:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rives »

kazdy ma na to auto svoj nazor.
kazdy ma ine poziadavky a preto sa vsetci nevozime na striebornej skode octavia 1.9 TDI :)
Raz darmo, ked ti to auto nesadne pod zadok, tak ho nekupis, aj ked ma cenu jaku chce.
Vseobecne,kazdy den sadat do auta vybraneho nie podla chuti by ma nebavilo, nie to este to tankovat a servisovat...
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

p. Ladislav - pretoze si tie auta vsimas, ja som tiez mal lacetti a dovtedy som ich v Ba ani nevidel a teraz ich stale ratam a vidim. No ak pozriem okolie, moj Barak ulica k mojmu, baraku tak napr nevidim ani jeden. Zacni sivsimat citrony a tiez poviem, ze ich narats 10 :)

ja neurazam sevrolet!!! Ja len ze by som ho nekupil, za 15 tis je kopec inych dobrych aut a ked, tak uz zmienena astra / mitshubisi ASX).
Vyhoda ze z tych aut sa kradnu len AIRBAGY a nie cele auta.

No prajem!!! aj dotycnemu nech si uziva kupu noveho auta. Nech mu nesvieti kontrolka Engine check a nech mu nesvieti abs alebo airbag kontrolka, nech nema oskrety lak a nech je spokojny aj s kupenou vybavou a moznostou kodovania v aute.

dalej k sevrolet forum: Som tam registrovany, ubohe prispevky ( myslim poctom) na moje auto. samozrejme pozeram do roku 2010 kedy nie kazdy mal sevrolet. napr. mna mrzelo ze sevrolet mal debilnu poziciu na autosaslnoe v BA tento rok. Uplne ako keby v pivnici a nezachranilo ich ani cammaro.

Tie chyby je jasne, ze su UZZ vyriesene, ale to som pisal muderlantom, co maju stare cruzy nech si to pozru a to bola vyrobna chyba a auto clanku sa pytal na chyby tak som to pvoedal. Nie je zle byt komplet informovany. Aj ja som vedel , ze Skodovkam praskali stredne pasy na zadnych sedackach. Predsa sa jedna o 15tis a nesmie ti byt nic jedno.

premysli si este nad tym mitshubishi

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných