Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Zdravim vas. Mám taký problém, a to že zohriaty motor, počas jazdy vynechava, tlačím na plyn a motor nereaguje, potom vibruje a keď zastavim, zadochne. Nestáva sa to pravidelne, takže ťažko definovať okolnosti,kedy k tomu dochádza. Sem tam mi zvyklo vyhodiť chybovy kod 89 a raz mi aj svietila kontrolka motora. Chystám sa s tým do servisu, takže diagnostika ani nič ďalšie sa ešte nerobilo.Len by som vedieť, čo by to mohlo byť, či vie niekto akým smerom sa ubrať. Chevy Aveo,r.v. 2013, motor 1.4 74kW A14XER, najazdené ca 129t km.
Cievku som menil za novú, a chyba nezmizla
Naposledy upravil/-a necrofibre v 19.02.2022 19:11, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa martincichy »

Moze to byt cokolvek. Nemas ho na plyne?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolega má Aveo, známy mal Opla a na oboch už boli vadné benzínové čerpadlá v nádrži...
U toho čo má Aveo a má ho od novoty, síce má 1,2i tak už to palivové čerpadlo riešil druhý krát, ale v jeho prípade bol aj ťažkopádny štart
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Nie, ja som zástancom tradičnej technológie a splyňovanie áut by som zakázal.
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa necrofibre »

ivko1 napísal: 19.02.2022 18:27 Kolega má Aveo, známy mal Opla a na oboch už boli vadné benzínové čerpadlá v nádrži...
U toho čo má Aveo a má ho od novoty, síce má 1,2i tak už to palivové čerpadlo riešil druhý krát, ale v jeho prípade bol aj ťažkopádny štart
Aj ja ho mám fungl nové. S tým autom ja už mám od samého začiatku problémy. Únik chladiacej kvapaliny z hadíc, nevyriešilo sa to, menena spojka pri 25000km !!!!, škrípanie R-ka, už 2x odišiel ventilátor kúrenia aj s odpormi, predtým pri štartoch zatriaslo motorom a zadochlo, 2 menena zapalovacia cievka, atď atď atď... Proste nekonečný príbeh. A to som typ, ktorý to auto šetrí, snaží sa jazdiť normálne, pravidelne meneny olej/filtre, takže pre mňa nepochopiteľné. Posledné 2r je využívane viacmenej na trase Viedeň - okres RV. Doteraz mám nájazd 129t km
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa 3dfxman »

Ja by som skontroloval ako prvé rozvody (ty ich maš reťazové pravdepodobne podľa kódu motora)
a ten tlak paliva urcite tiez.. inak by bolo rozumne či neštrajkuje nejaký snímač, alebo káble... takže pichnúť to na osciloskop a budeš vedieť čo tomu je..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kód chyby 89 mi žiaľ nehovorí nič,neviem ako bol získaný.Viac by sa dalo keby bola chyba v klasickom formáte OBD
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa martincichy »

Kod chyby 89 je len vseobecny chybovy kod pre chybu v emisnom systeme. Nenavadza na nic. Je potrebna obd diagnostika.
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Behom týždňa pôjdem s tým na diagnostiku a potom dám vedieť, v čom je problém. Dneska mi už svieti trvalo kontrolka motora
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa sjaro »

Keď tam bude viacnásobné vynechanie valca, (cov) tak sa zadieraju ventily v hlave, bude zbytočne meniť cievku, káble, sviečky, vstrekovače....
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 2013 - strata výkonu

Príspevok od používateľa necrofibre »

Nakoniec to bola chybná predná Lambda sonda,hmm, zaujímavé, keď v lete bola už preventívne menená a tipoval by som to skôr na zadnú, že mohla odísť ;-( Ale zatiaľ drží
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní