cestovanie autom na ukrajinu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oci111
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.09.2011 21:11
Zdieľať na Facebook

cestovanie autom na ukrajinu

Príspevok od používateľa oci111 »

Zdravím, chcem vycestovat vlastnym autom na Ukrajinu a chcel by som vediet co vsetko musim mat v povinnej vybave? v aute cestujeme piati. Za reakcie dakujem
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

vsetko co predpisuje nasa vyhlaska...

Vsjo... :4012:

a v pase nejake drobne eura...

teraz vsjo..

:d :D
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a ak tam ides na nejakom hrdom motore tak tych eur kusok viac , aspon pre 5 osob na cestvone listky naspat :d :D
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

Vraj aj hasičák,niekolkým už dali za to pokutu...
lakyblue
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 07.07.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

ddd

Príspevok od používateľa lakyblue »

dozadu si nalep nalepku SK na to si niektorĂ­ potrpia..hasicak nemusis mat - ak mas subwoofer tak ano musi byt...do pasu 5 eciek a valis...1 x 5 eur, nie 5 x 5 eur
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ten hasicak potvrdzujem, ale to iba pri hraniciach kontroluju (ked ho nemas tak zaplatis baksis)....inak vsetko ostatne ako u nas.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

podľa dĺžky trasy, tých bakšišov bude treba asi viac.
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

vsetko co tu bolo popisane a HLAVNE pevne nervy :3035: ver mi ze ked tam niesi nuteny ist viac tam z autom nepôjdes :2f93:
....ja to riesim tak ze pojdem z autom na hranicu zamknem ho prejdem peso a taxanom sa dostavim hocikde na UA za par supov. Akurat si nenatankujes ale usetris kopu nervov.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Re: ddd

Príspevok od používateľa Ogi11 »

lakyblue napísal:dozadu si nalep nalepku SK na to si niektorí potrpia.
Ak máš na tabulke EČV logo EU tak tú nálepku SK mať nemusíš.
Nie je dávno čo tu bola o tom už aj téma.
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Nedávno som prešiel komplet celú Ukrajinu z východu od Ruska na západ a absolútne bez problémov..Najviac problémov paradoxne robili slovenskí colníci...Veľmi sa nám na Ukrajine páčilo, pekné baby, lacné jedlo, neplatili sme žiadnu pokutu...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... len že dohaduj sa o tom s UA colníkom ktorý potrebuje všimné do vrecka, na druhú stranu ked nenájde "to" najde si "ono"
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Ja by som chcel ísť možno ak sa podarí aj tento rok pozreť do Černobilu ale zatiaľ kažého známeho čo som sa pítal tak ma poslal do prdele. A samému sa mi to neoplatí.
Inak bol tam už niekto?

A stým eueríčkom je to ževraj jednoduchšie.
ps: na Ukrajine som ešte v živote nebol.
siraz
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.06.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siraz »

takže asi takto . . . po príchode na HP,by si mal SR stranu prejsť bez problémov,to skvelé sa ešte len može začať :28b7: . je všeobecne známym zvykom že Ukrajincom sa platí, a to pasovákovi v búdke a potom colníkovi na colnici.
Obidvom treba vložiť do pasu 0.50 až 1 e.Lepšie je mať tie ich Hrivne a dáš mu tam 5 hrivien.Ak ideš po prvý krát,nedal by som im nič nakoľko sú taký hajzli že ťa nato sami vyzvú a to tým že ti povie že máš zlý pas,alebo že ti chýba strana v pase, to bude pre teba signál aby si im niečo vložil do pasu.
Samozrejme že na UA strane strážia ešte aj vojaci takže je dobré mať nejaké drobné mince pri sebe,pretože aj tie kurvy si zvyknú pýtať na kávu.
K autu: je dobré si dokúpiť hasičák a tú spomínanu nálepku ,lebo Ukrajinci sa chytajú každej slamky, a ak ťa za prechodom zastaví ich policajna hliadka ver tomu že pokute sa nevyhneš,teda vyhneš ak im dáš úplatok,radím zjednávať . . .
To isté ťa čaká pri návrate spať (všimné do pasu),nato určite nezabudni pretože ťa tam možu obracať aj 3-4 hodiny.
Osobne som tam chodil párkrát tankovať asi rok dozadu,ale nakoniec som si povedal že dosť,pretože ak trafíš na kokotov tak jedna nádrž je drahšia ako tu na Slovensku :4090:
Asi takto to funguje na prechodoch,ďalej vo vnútrozemí by si nemal mať problém, otec tam chodí pravidelne k známym a ešte sa nesťažoval.
Netreba sa báť, dá sa to v pohode zvládnuť.
Tak veľa štastia :zg282:
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Ja som bol v Cernobyle v roku 2008. Inak momentalne su pre nezhody na ministerstve vylety do zony zakazane :3c90:

Ukrajinu som autom 2x precestoval cca 10tis km som tam nabehal. Vyskusal som aj vlak a stoji to menej nervov ale ovela viac casu. Odporucam dovolenkovat na Kryme. Vsetko sa da zvladnut ale infrastruktura je tam biednejsia aj ked hlavne tahy su ako tak OK. Pozor vsak na vodicov ktori prekracuju rychlosti vsade a ani ine predpisy nedodrziavaju ... mimo mesta 120 nie je problem, v meste okolo 80 sa chodi. No takze clovek musi byt VELMI v strehu aby nevyrobil pruser. Neozvetlene ziguliaky a volgy, rozne kamazy bez koncovych svetiel a ine dopravne prostriedky v zlom tech. stave. Inak miestni svetla zapaluju az ked je uplne tma, dovtedy svietia parkovackami nanajvys. Mal som tam aj zle skusenosti, no len s vodicmi, policajti uplatky nepytali. Inak namerat ta nenameraju lebo oprotiiduci ti daju o hliadke zavcas vediet. Policajti kontroluju ovela castejsie ako tu na SK ale vacsinou iba kontrola dokladov.

Dobre ti tu radia, ze ak nemusis tak na UA autom necestuj. Hlavne prechod SK hranicami vie byt riadna tortura, lebo ani nevies kde co mas "zaplatit" a ver tomu ze ta osklbu.
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Ja som ani pri vstupe, ani pri výstupe z UA nič nikomu neplatil, nikto nič nepýtal a všetko išlo úplne v pohode..ale na SK strane som čakal 3 - slovom tri hodiny...Najdlhšie na 22000km dlhej ceste Európou a Áziou...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], uwa0944720747 a 32 neregistrovaných