Celorocne pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tripmag
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.03.2009 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tripmag »

zaujimava debata
prave riesime taky problem
pribudne v rodine SUVcko 4x4
foter najazdi tak max. 10 000km rocne
ale mame chatu na Kysuciach a tam sa dost casto stane ze uz je sneh alebo este stale je sneh ke tu dole este "zuri leto"
stacili by celorocne?
najlepsie asi goodyear vector 4seasons zda sa ze boduju dost v testoch

alebo idealna varianta by bola asi celorocne a potom ked uz udrie ozajstna zima tak prezut zimne ale tu je zas problem ze tie gumy ani za 4 roky nebudu vobec ojazdene ale uz budu starnut...
mimo to rozmer 225/65 R17 je celkom dost investicia...

ma niekto skusenosti s celorocnou pneu na 4x4?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

O aké auto sa jedná? Vždy je možnosť kúpiť jazdené pneumatiky za polovicu ceny.
tripmag
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.03.2009 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tripmag »

jedna sa o CR-V
daju ale zas je to trochu loteria nie vzdy sa podari kupit dobre a zisti sa to az pri obuvani alebo jazde
ja inak tak isto predavam zimaky po 4-5 rokoch
jazdim viac ako foter mam iba predny nahon a mnesi rozmer tak ja nemam az taku investiciu na zimne gumy
hodi sa mi to viac

ale zaujima ma nejaky nazor a skusenost stou celorocnou na stvorkolke

inak tak isto mam dost casto dilemu ci mam uz prezut ked idem na Kysuce alebo nie...
ale ja si aj tak prehadzujem iba cele kolesa doma tak ma to stoji iba 20min roboty
netrapim stale gumu na obuvcke a neplatim panacikovi v pneuservise
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

Na predokolke som odjazdil cca 70000km na goodyear vector 4seasons. Su uplne postacujuce, pokial nejazdite pravidelne v zime do lyziarskych stredisk, v takom pripade by som pouvazoval o zimnych, inak rozhodne nie.

Na Volvo S60, predne vydrzali okolo 60000km, zadne 70000 (boli uz na aute ked som ho kupil, ktovie kolko na nich natocil predchadzajuci majitel). Pouzivam zosilnene XL, nevyhodou ktora sa "vdaka" dlhej zivotnosti prejavi je vysoka hlucnost na niektorych povrchoch sposobena pilkovitym opotrebovanim (kvoli tomu som vyhodil zadne aj ked mali este min 4mm). Ale mozno to bolo sposobene tym ze pri rocnom najazde 30000km, cca 6000km je pri rychostiach 180-210km/h (nemecko).

Podstatne lepsie jazdne vlastnosti ako letne za dazda, lepsie odvadza vodu, takze aquaplaning nastava pri vyssej rychlosti. Tam kde som isiel na letnych 225+255 R18 (BMW 330ci) ako na motorovom clne, tam teraz v pohode rubem 130km/h ako na suchu.

Pokial jazdite prevazne dialnice (=spravidla upravena cesta) nie je o com, keby som jazdil do Alp na neupravene (=nesolene) cesty, tak by som si to rozmyslel.

Moje zmyslanie je take (robim stredne dlhe trasy tak 1300km na jeden zatah), ze ked nastane situacia ze by dialnica nebola upravena aby som v pohode presiel na 4seasons, tak ma z biedy nevytrhnu ani zimne gumy, ani 4x4. lLbo ani tak nemozem ist 100km/h a nemam v umysle ist tych 1300km 3 dni, tak radsej zaparkujem v hoteli, kym cestu upravia. Po druhej ked take cosi nastane tak pravdepodobne sa dialnica zablokuje havarkami, takze ani zo 4x4 sa nikam nedostanem. Zazil som take metelice vo Svajciarsku.

Cena tiez velmi prijemna v porovnani s letnymi 235/45 R18 na druhom aute a 255/35 co som mal predtym :)

Znovu som kupil tie iste pneu, jediny problem, je spominana hlucnost, ktora zacala az po case ked som zacal jazdit sviznejsie po dialnici.

Ked ini stresuju aby rychlo nasli pneuservis na vymenu ja som vysmiaty.

Este jedna vec, pomaly defekt (skrutka) som si ani nevsimol a najazdil som na nom cca 7000km (nemam v aute meranie tlaku), asi vdaka tomu XL. Tak raz za mesiac som dofukal a bolo :) Tie XL su urcene pre SUV, ale ja ich davam ako runflaty, je mensia pravdepodobnost katastrofy pri defekte, lebo silnejsie kordy a guma viac unesu.
tripmag
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.03.2009 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tripmag »

konecne nejaka konkretna skusenost
dakujem ze si sa podelil
presne taketo info som potreboval :)

hlucnost urcite nebude vadit lebo 180 sa tu ani neda jazdit...
do strediska tak isto mozno 1x za zimu a na chatu sa dostaneme aj tak vzdy iba tak kde sa toci traktor s radlicou dalej uz jedine tak na ratraku...
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

Ahoj, nechce sa mi zakladať novú tému, našiel som túto lol
-kúpil som dodávku Hyundai H1 2002. a sú k nej gumy 2kusy celoročné Hankook RA10 a 2kusy zimné Hankook RW06 obidva páry sú NOVÉ /nepýajte sa prečo majiteľ nekúpil všetky 4 zimné.../ otázka je ktoré nahodiť na ktorú nápravu. je to dodávočka zadokolka. využívaná bude len na občasné vozenie. pneu na nej asi budú aj v lete.
díky
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Je ti jasne ze celorocne maju inu zmes gumy ako zimne.Celorocne predaj a dokup zimne ktore budes mat cely rok.Alebo opacne.
Ak raz rozmlatis auto aj seba,v nemocnici su dlhe noci aby si potom o pneumatikach rozmyslal.
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Teraz som obul Nexen 4s 215/55 r16 - jazdime hlavne dialnicu D1 - ba - tt a tam sneh nie je skoro nikdy a ak je, tak sa stoji v zapche :D Povedal by som, ze na "zapadnu" zimu bohate stacia, na druhej strane dost trpia v horucave, kedy sa rychlejsie deru.
Kamarat jazdi celerocne uz asi dva roky po R1 bez problemov. Dobre recenzie sa daju najst na amazone - lebo u nas je tych skusenosti popisanych dost malo.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Ja tiez idem skusit celorocne pneu , akurat som kupil Barumy quartaris 5 tak uvidim ako sa osvedcia ale cital som na ne dobre recenzie celkom, inak ani ja sezonne neprezuvam doteraz som jazdil cely rok na zimnych a vydrzali mi cca 4 roky. inak som zvyknutý jazdit na celorockach z kamiona tak ich teraz idem vyskusat aj na osobaku tak som zvedavy :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Mam tie uplne najlacnejsie celorocky, ktore som nasiel, kus za 33€, ak dobre pamatam. Byvam pod tatrami, mame tu snehy, lady a -20°C hocikedy. A zijem. Ono to ani tak nie je v pneumatikach, ako v soferovi. Ked raz jazdis jak idiot, nepomozu ti ani nokiany s klincami.
Ford focus MK1, DAW/DBW, 1.8ctdi 74kW, r.v. 2003
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tomuto by nepomohli ani super premiovky....podľa nápisu na kapote....,hmm to je celkom výstižné označenie kusa za volantom, ešteže to dal iba sám za seba...
http://www.topky.sk/cl/11/1911231/BMW-m ... udna-chyba
jimi-presov
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20.11.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa jimi-presov »

Dam tu aj svoju skusenost, v lete 2016 som kupil auto so zjazdenymi pneu. Tak som to riskol a kupil nove celorocne, aby som neriskoval prilis tak vyber padol na goodyearky. Cca 70 000 km odvtedy najazdenych. Zadne su este stale povodne, maju 3-4mm dezen, uz mierne zosuvereny dezen - pojdu cca v lete prec. Predsa len je to 6 rokov - 12 sezon nonstop na ceste/slnku/vode/snehu/soli. Predne som menil 2019, vtedy vsetky aj vyvazil. Takze uspora penazi neskutocna. Ale vidite, najazd nizky, auto ma hmotnost do 1,4 tony. Take 2-2,5 tonove SUV ktore najazdi 50 000 rocne, tam to nema zmysel takto uvazovat.

Kedy som nebol v pneuservise: zima 16, jar 17, zima 17, jar 18, zima 18, zima 19, jar 20, zima 20, jar 21, zima 21, teraz budem vyvazovat. Takze ten kto prehadzuje letne/zimne gumy z diskov, tak je to 10x25 = 250€ uspora. Dnes ale uz take prezutie stoji aj 35€. Radsej kupit poriadne gumky, jazdit slusne, ohladuplne.

Samozrejme zimy boli vacsinou slabe alebo proste cesty boli udrziavane. Zijem na vychode takze par krat aj pocas kalamity a mrazov a nebol problem. Priroda usetrena, peniaze usetrene.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no...,donedavna som použival celoročne Good Year Eagle,tazko mi povedat,či som bol spokojny.Pri ročnom najazde okolo 4-6 tisic km sa mi neoplatilo vlasnit 2 sady pneu.Situacia sa zmenila,momenalne mam nove zimne Good Year a zanovne letne continenal.Vymenil som aj sady oboch aludiskov /plechače nechem/.Jednoducho si myslim,že na pneu by sa nemalo setrit...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa gnagy »

Jimi-Prešov vďaka za hodnotný príspevok. Uvažujem nad tým aj ja, keďže najazdím ročne do 10.000km a tuto prezutie stojí 90 eur, tak ušetriť 900eur by bolo fajn s tým, že celoročné by som kúpil najlepšie, aké existujú.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa autolaik »

Gnagy porozmyslaj nad tymito... zvladnu slusne porcie km,pouzivam ich uz viac ako 10 rokov na roznych autach

Kleber Quadraxer 2

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných