Celny naraz v 80-tke zabije cloveka do desiatky sekundy...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Bocny naraz je neprijemnejsi okrem dobodu, ze skor dojde k stretu tela s karoseriou auta aj preto, ze dochadza lahsie k vnutornym zraneniam. Pri celnom naraze nemaju organy tolko priestoru na pohyb dopredu a su viac fixovane na svojom mieste, ako pri bocnom naraze, kedy maju viac priestoru na "putovanie" hrudou.
V clanku citovanom rudolfom islo o celny naraz do PEVNEJ prekazky BEZ pouzitia pasov a airbagov. Poznam cloveka co prezil len vdaka tomu, ze pasy nemal (skor vyhrate loteriu).
A som za to aby si pacienti hradili liecebne naklady v plnej vyske ak sa preukaze, ze pri nehode porusili zakon a nepriputali sa.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja poznám jednu pani, ktorá kde môže, tam otvára svoj príbeh, kedy búrala, síce nie vlastnou vinou, ale argumentuje tak, že keby nebola pripútaná, nezlomili by sa jej 2 rebrá... Ja jej vždy, ak som v blízkosti, odpoviem, že keby naozaj pripútaná nebola, už tu medzi nami nie je. Aj tak si to neuvedomuje...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to ci je clovek priputany alebo nie je len jeho vec a vsetko co sa deje v aute je tiez jeho vec jeho sukromie.to je ako keby zakon nariadil po zotmeni doma necitat lebo skodi to ociam.a pojistovna to nebude preplacat.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Seven nie je to celkom tak... Na ceste na celom civilizovanom svete platia isté pravidlá, ktoré sa musia rešpektovať a dodržiavať. Ja napr. ani nenaštartujem, pokiaľ nie sú všetci v aute pripútaní. Niekedy sa čaká aj 2-3 minúty, ale kto ma pozná, vie, že sa ďaleko nedostaneme, pokiaľ nemá každý zapnutý pás. Aj pokiaľ sa jedná o cudziu osobu. Ak sa nechce pripútať, nech sa páči, dvere má otvorené.
robika19
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.11.2009 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robika19 »

Treba si uvedomiť, že kinetická energia vozidla je polovica z hmotnosť x (rýchlosť)nadruhú, z čoho vyplýva, že pri zvýšení rýchlosti na dvojnásobok, sa kinetická energia zvýši štvornásobne a pri zvýšení rýchlosti na štvornásobok, šesťnásťnásobne. Preto sú katastrofálne scenáre pri vysokých rýchlostiach a preto auto nezatáča na ľade...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..robika..,ze si zo mna robis..pi.cu...?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

čo sa týka tých síl určite je niekde háčik
logika - idem 50km/h, náraz do stojaceho auta nemôže byť predsa rovnaký ako do auta ktoré ide oproti dajme tomu tiež 50km/h. :angr:
ale inak čo sa týka mechaniky rôznobežné a rovnobežné sily sa sčítať dajú to je isté.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

seven549 napísal:to ci je clovek priputany alebo nie je len jeho vec a vsetko co sa deje v aute je tiez jeho vec jeho sukromie.to je ako keby zakon nariadil po zotmeni doma necitat lebo skodi to ociam.a pojistovna to nebude preplacat.
No lebo poistovna ti toho na oci aj preplati... Tych par centov na "bycikle" si mozu strcit... Normalne okuliare nepreplatia! Ale uvaha to je zaujimava.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

posledne dva odstavce. Precitat, pochopit a akceptovat.

Kto uz videl moje prispevky v zmysle "najradsej by som jazdil lokomotivou" tak presne toto je dovod. Alebo aspon Volvo FH12 keby sa dalo...

Ziadne auticka typu p207, renolt thalija, skoda fabia, hjundaj ídvacať, ítricať, dacia logan, mazda dva, tojota jaris a podobne HRKALKY proste ku mne do baraku nesmu. Ani pred barak. Ani do garaze.

Velmi rozmyslam ze si na jazdenie po Bratislave kupim Y60. Kto vie co je Nissan Y60 ?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

seven549 napísal:to ci je clovek priputany alebo nie je len jeho vec a vsetko co sa deje v aute je tiez jeho vec jeho sukromie.to je ako keby zakon nariadil po zotmeni doma necitat lebo skodi to ociam.a pojistovna to nebude preplacat.
No prave, ak by si tu poistovnu nespominal v tej vete, tak by to bola tvoja vec. Apropos, nevidim dovod, preco by sa clovek v aute nemal priputat.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

7549 - áno máš pravdu, len pre pár "mudrych" názorov by sa musel prerobiť zákon o ochrane zdravia a zdravotnej starostlivosti.
Nemôžeš sa dobrovolne vzdať svojich práv, preto sa musíš pripútať a ani zďaleka to nie je tvoja vec.
Keby nebol daný spomínaný zákon, vtedy by si dal prehlásenie, že v prípade nehody keď nebudeš pripútaný ťa nesmú ošetriť a bolo by kopec srandy
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že to nie je len tvoja vec - pri ťažkých zraneniach s dobou liečenia dlhšou ako 14(?) dní už ide o trestný čin takže vinníkovi nehody ty svojim nepripútaním sa môžeš pekne zmeniť život...
tonimontana
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08.01.2012 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonimontana »

Iba sa podelím o havárku ktorú som videl(ja som nesedel v aute ale co slo za ním)Mercedes 190 ,90stup. zákruta s 140km/h bez brzdnej dráhy podla slov policajtov,vyleteli z cesty na pole a prevrátili sa 3 krát ,prvý kotrmelec nie celkom celne trochu pravé celo a pravý bok a 2 krát bocne.Obaja to prezili ,zlomeniny hrudníka ,otras mozgu a predsa ze neboli pripútaný!! iba ozratý!! sofér okolo 3 a nieco promile spolujazdec uz spal.Auto srot..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano lebo nebuchol do nicoho pevneho (napriklad STROM) a preto hentie ozrate nezodpovedne svine KTORE SI ZASLUZILI SKAPAT ABY NEROBILI NIKOMU INEMU ZLE bohuzial prezili.

Predpokladam ze to su/boli tvoji kamarati kedze ste isli spolu. Kludne im odkaz co som povedal. Taky je moj nazor.

Prave preto ze nemali pretazenie o ktorom sa pise o stranu dopredu, len prave preto prezili.

Skoda ze tych stromov nemame viac :( uz by bol pokoj od dvoch notorickych alkoholikov ktori HRDINOVIA s tromi promile sadaju za volant. Primitivne svine a nie ludia su to. Uz len clovek ktory sa dokaze hentak schlastat, to uz je fakt hrdina. A potom este auto soferovat... Keby mali len dve promile, je to uplne jedno a to iste ako teraz a keby mali len jedno jedine promile je to ajtak to iste.

Nestasti na cestach je dost, hentakych hrdinov nepotrebujeme. Dobrotivy Boze daj aby sa hentaki vsetci raz stretli v jednej desatine sekundy... nech je od nich pokoj.
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Tonimontana, to si mal šťastie že si šiel za nim,keby si išiel oproti možno by si už nepisal. Kolko ožratych šoferov chytili od začiatku roka a nič sa nedeje. Trocha OT,ale dnes rano ked som šiel do prace tak ma predbiehal pežot 406 rutil sa odhadujem 140-160km/h v meste na rovinke oproti kasarňam smerom do krškan,asi sa ponahlal do prace.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní