C-Max 2,0 TDCI 100 kw 2004 - prasknuta hlava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

C-Max 2,0 TDCI 100 kw 2004 - prasknuta hlava

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

Zdravim, xel by som sa opýtať či možem mať prasknutu hlavu alebo to môže byť niečo iné. Dolievam vodu do nadrzky kazdy den pomaly liter na 100 km. Ked sa zohreje motor na 90 C teda 1mm pod 90c tak voda tecie popri tryske blizsie ku vzduchovému filtru. Doslova prúdmi. V servise mi povedal ze je to prasknutá hlava motora ale auto dobre taha a vobec sa neprehrieva ani na dlhe trasy. Ma tazsi start chyti na 1 x ale zatrasie ako multikarou. Pri otáckach zhruba okolo 1800 mi sklbne motorom ale len ked pomaly pridavam. Ked ho zoslapnem rychlejsie tak sa to neprejavuje. A este bonus na chladný motor dymí na biolo modrý dym a smrad ako na velkej cene pre V3S alebo Liaz. Dakujem za vsetky rady...
Auto : Ford Focus C _Max, 2.0 TDCI 100kw, motor G6DA, 6 st. manual.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mas prasknutu hlavu alebo tesnenie!!!! Rozobrat opravit!!!! :41c2: :41c2: :41c2:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tomu sa hovorí stratové chladenie....daj si na strechu nádrž na vodu , z nej do expanzky hadicu a môžeš jazdiť veselo ďalej.....
Čo už by mohlo byť iné špatné pri takýchto príznakoch?
Snáď si nemyslel, že dajaký Okrúžok za 10centov??? :2f93:
moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

Heh ty si strasne super chalan tak nemaz doma daky 1000l galon.
Ja len xem vediet ze ako sa to prejavi ked je prasknuta hlava a ked je prasknute tesnenie. Lebo motor sa mi este ani raz neprehrial. A cena za hlavu a za tesnenie je trosku rozdielna. Dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prejaví sa to rovnako a zistíš to až po rozobratí! Som ťa nepotešil, že? :d :D
moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

Dakujem Vam za rady moj 13. plat asi pojde na ten mrkvovo oranzový C max a nie na dovolenku. Najlacnejsi by bol asi ten galon na streche... :2f93:
A dovolenka bude asi nohy v lavory na balkone a na hlave mokra utierka a srkat jemne perlivu saguaro mineralku. :zg282:
Naposledy upravil/-a moricbelmondo v 06.07.2012 22:00, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

1000L je moc ťažký na strechu....ale do vozíka a čerpadlo k tomu by sa dalo... :40bd:
Ale vážne , píšeš že ti chčie voda vedľa trysky...to snáď musí byť vidieť presné miesto....ak je to z deliacej roviny medzi hlavou a blokom tak snáď to bude len to tesnenie pod hlavou.... Bohužial doby, keď sa to tesnenie na škodovkách menilo pod panelákom na parkovisku v sobotu doobeda už skončili...
moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

No ta voda teicie presne z toho miesta ako je tryska typek v servise mi povedal ze to na 100% hlava prasknuta ze ine prachy ak sa tonebude dat zavarit. Tak preto som sa pytal ze ci sa to da zistit ci to je tesnenie alebo hlava, ze ako sa to prejavuje ale ste mi pisali ze rovnako tak nenariesim nic. Dankeschon.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

uz len fakt ze ti z auta mizne voda a ty dolievas a nadalej veselo jazdis je zaujimavy.
Na tvojom mieste by som s tym urcite siel do servisu a nejazdil. Doma hlavu ani tesnenie urcite neskontrolujes a ak by si aj nejakym zazrakom skontroloval, tak pochybujem ze si to aj opravis. Len stale nechapem preco s tym jazdis, nedas to opravit, ale radsej tu polemizujes, ze co by to mohlo byt.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

polemizuje či nie ,tak skúša chalan no čo mu iné zostáva. nejedná sa o malý peniaz. možno nejaká rada či skúsenosť odtiaľto mu zachráni nejaké euro keď ho budú v servise chcieť o j e b a b r a ť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najviac peňazí ušetrí ak do toho servisu pôjde čo najskôr a nebude na tom jazdiť!
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

cviro123 napísal:Tu na fore nejak panuje atmosfera, ze zakonite v kazdom servisu chcu automaticky kazdeho okradnut. Neviem preco? :)
Lebo SK??? Lebo skúsenosti ???....ja mám teda vždy aspoň jeden prípad z každej jednej servisnej činnosti, že vždy sa ma snažili namotať...Najviac práve sa autami . A síce na garančkách, ale to je fuk, servis je servis a je jedno či robí garančku a naučtuje si veci , na ktoré ani nešáhne alebo naučtuje pri oprave veci ktoré sú OK a pritom je to celé úplne inak...elektrospotrebiče si zvládam našťastie opravovať aj vo vlastnej réžii.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno Ti toto pomôže http://forum.autobazar.eu/ako-zistit-po ... 43174.html
Ak si blízo NZ pomôžem ja. Ak tesnenie nie poškodené,a únik je iba smerom von,je veľká šanca na relatívne lacnú nápravu,vela by pomohlo foto miesta poškodenia
moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

JA na tom aute nejazdim je v servise. Ale tam mi z urcitostou povedal ze to je prasknuta hlava aj ked to nemal rozobrate. A foto nemozem spravit lebo ja som z MT a auto mam v servise v RK. No a ta voda vyteka priamo z pod trisky (triska - prava z pohladu otvorenej kapoty). Ide o toze tesnenie stalo par desiatok eur a hlavu co som pozeral tak nova1250 eur. Ale mam moznost od kamarat z Peugeota 407 lebo to su tie iste motory len aby nebohla aj ta v hajzli. Ako najradsej by som bol keby to bolo tesnenie ale pan je presvedceny ze to bude urcite hlava. Tak preto som sa vas pytal. :41c2:
moricbelmondo
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24.11.2011 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moricbelmondo »

A ci je to smerom von neviem povedat, ale myslim si ze mozno ano sak ak by motor nebol chladeny tak by sa mi prehrieval ale sa mi vobec neprehrial ked som este na tom jazdil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných