Bzucanie v zakrute pod plynom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Bzucanie v zakrute pod plynom

Príspevok od používateľa miso.eu »

Dobry vecer,

moj problem pretrvava uz 2 roky, ale kedze minuly tyzden som doriesil na aute vsetko ostatne, zacinam si hladat, co dalej :)
Jedna sa o 13 rocny Golf IV generacie, 1.9TDi s 5st. TipTronicom. Viem, vrak, neoplati sa do neho vrazat..

Ide o to, ze pokial idem do pravotocivej zakruty a mam vytoceny volant o cca 10 a viac stupnov, je od praveho kolesa pocut zvuk, akoby som prechadzal cez bielu ciaru pri krajnici. Deje sa to iba v pravotocivej zakrute a co je zaujimave, tak iba pod plynom. Akonahle pustim nohu z plynu, zvuk vzdy prestane. Takisto nezalezi na rychlosti, robi to od 50kmh do 140kmh. Intenzita toho zvuku je rovnaka bez ohladu na uhol zatocenia a rychlost, nezvysuje sa ani casom, kedze mi to robi uz 2 roky.

Viete mi niekto prosim ako laikovi vysvetlit, co by to mohlo sposobovat? Co som cital inde tak to mozu byt silentbloky motora/prevodovky.

Za odpovede dakujem a prajem prijemny zvysok vikendu :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ja tipujem ložisko na lavom kolese
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Loziskom to podla mna nema byt preco. Bolo 3/4 roka dozadu vymenene spolu s pravym loziskom (robilo to aj pred aj po vymene) a ked dam nohu z plynu prec tak to okamzite prestane. Staci ze plyn stlacim o 0,5 cm a robi to znova.
jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaknato »

tak potom by som to tipol na poloos
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Da sa poloos nejak otestovat inak ako vymenou? Mechanik mi povedal, ze mam ten zvuk nechat "vyzriet" nech je jasne, v com to je, ale bol by som nerad keby mi to vyzrelo niekde v zakrute a odtrhlo mi koleso :)
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ahoj. Ked zatacas do prava, tak je viac zatazena Lava strana prednej napravy (zvuk sa moze prenasat cez kovove casti napravy tak ze ho pocujes skoro odvsadial z predku).Za jazdy je to tazko skontrolovat. A kedze sa zvuk objavi s tym ci pridas, alebo povolis plyn, tak ma napada, ze ani nie tak poloos co je v tisichrane ulozena ma problem, ako skor homokineticky klb, ten ak je vybity (ma volu) ako prvy dokaze vydavat taketo zvuky pri vacsom zatazeni. Staci len zbehnut za nejakym schopnejsim mechanikom co rad robieva spodky auta, a ten ked si to vypocuje za jazdy, tak ti isto potvrdi v com to bude. Popripade zhodi manzety, skontroluje za chvilku, vyluci alebo potvrdi zavadu tam v tych miestach.
Naposledy upravil/-a MilankoDCA v 23.02.2014 11:10, upravené celkom 1 krát.
ondrotom
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 05.08.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrotom »

Neda mi..moc to riesis.moze to byt kludne rezonacia gumy na asfalte ,hlavne zimnej.
v zatacke sa prejavujuci horsi zaklon kolesa,geometria ,zla pneu,zly asfalt.ked guma sedi je to v pohode.ale ked prestane sediet a presmykuje tak bzuci.tiez tlmic vpravo sa opotrebuva rychlejsie ako lavy ako by si si zelal.
jaroha
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Re: Bzucanie v zakrute pod plynom

Príspevok od používateľa jaroha »

Ahoj miso.eu a nejak sa to podarilo vyriesit? Cim to bolo?

Dik,
Jaro

Edit: Tak vraj u mna to je diferak
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0910634597 a 38 neregistrovaných