Brzdy a grafitová vazelína

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Brzdy a grafitová vazelína

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Zdravím všetkých,


dnes som menil predné brzdové doštičky na mojom doble a pri výmene som zistil, že mi ťažšie chodí ten mechanizmus (neviem ako sa to volá), ktorý tlačí brzdové doštičky k sebe. Myslím tým tie dva vodiace kolíky, schované v malých gumenných manžetách (nie hlavný valec, čo sa vysúva, kaď sa brzdí). Nakoľko som na toto nebol pripravený, dal som po vyčistení do tých kolíkov len obyčajnú grafitovú vazelínu. Neviem, či som to neposral, neviem ako sa zachová tá vazelína pri vyššej teplote. Poprosím poradiť, či to môže tak byť, alebo mám tam dať radšej vazelínu na vyššiu teplotu (je to vlastne treba?). Ďakujem za každý príspevok k veci.


http://www.imagehosting.cz/?v=brzdyprava.png
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

je to ok.lepsia grafitova ako žiadna.po zime to budes aj tak robit na novo.celu zimu sa tam zas dostane bordelu.netreba to zas zbytočne škrabat.nerozmaznavaj to auto potom si zvykne.a fiat netreba maznat na fiate sa len vozí. lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nestane sa nič
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pokial ti nesvietia od tepla kotuce tak je teplota na voditkach o nicom cize lepsie nejaka ako ziadna. Osobne ale preferujem mazadla bez tuhych castic. V podstate akakolvek vazelina urcena na vyysie teplotne zatazenie je vhodna na tento ucel. A na voditka dnes ficia najma silikonove vazeliny.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Toto som chcel počuť :3035: Nechcelo sa mi to už rozoberať, aj keď to je len na hodinku robota. Brzdím normálne, ako človek, nie ako prasa. Ale druhý krát budem už vyzbrojený lepšou vazelínou, chlapi, ďakujem za príspevky!!!
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

1.Vazelina nieje prave najlepsie riesenie na vodiace koliky.
2.Zalezi kolko si jej tam "napikoval"
Ja mam taku skusenost,ze po urcitom obdobii ostane ta vazelina tuchsia s nizsou viskozitou a hlavne NEtreba tu vazelinu mazat pod gumenu manzetu na brzdovy valec na strmeni z dovodu,ze ti moze poskodit prave tu gumenu manzetu a ta sa ti casom rozpadne.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja na take veci pouzivam co garaz da.nikdy som to neriesil.a ak sa uz aj tie prachovky rozpadli alebo natiahli daju sa kupit v pohode nove za par drobnych.vacsinou sa to predava ako opravna sada k brzdovym strmenom.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

neviem na akej baze je grafitova vazelina, ale normalna vazelina znici prachovky. ako tu uz niekto pisal. ja pouzivam tuto https://www.google.sk/search?q=vazelina ... LYjr_Sw%3D
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných