BMW X5 XDrive 30d

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

BMW X5 XDrive 30d

Príspevok od používateľa lacino351996 »

chcel by som sa spýtať či sa oplatí kúpiť r.v.: 8/2007, 2993cm3, 173kW (235PS), 4x4, A6, Diesel, Euro 4, 211000 km uvažujem nad kúpou ale mám obmedzený rozpočet tak sa pýtam vás ako odborníkov či to neni moc km na to auto či neni kazové a tak .... ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

200tkm nie je nič, ale ak je tvoj rozpočet obmedzený v tom zmysle že ostáva len na "lacnú" X5 tak v tom prípade je 200tkm viac než dosť.

Za druhé, také auto si má kupovať osoba čo nemá problém s rozpočtom, lebo prevetrať penaženku môže aj kus s overenou historiou po prvom majitelovi zo slovenska
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

ano urcite pekne auto luxusne urcite bude
s pokojny kazove podla mna nieje
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

8 ročný V6 tdi automat od BMW . . ideš kupit a maš problem s € . . . radšej skus niečo iné obzreť . . BMW X5 je síce kára ale treba na to mať love . . :41c2:
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Kupit alebo nekupit sa odvija od tvojho rozpoctu, ceny auta a rezervy na servis...

Vsetko je to iba o lovoch...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacino351996 »

Tak ja som sa bol pozrieť na to a previezť sa a nič nebucha neklepe otec má takú istú ale 90 000 km .... A táto ide rovnako .... komplet servisna hystoria. ... meneny olej V prevodovke menene filtre turbo pri 200 000
lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacino351996 »

Tak ja som sa bol pozrieť na to a previezť sa a nič nebucha neklepe otec má takú istú ale 90 000 km .... A táto ide rovnako .... komplet servisna hystoria. ... meneny olej V prevodovke menene filtre turbo pri 200 000
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Je to ten z Trnavy ? (VYMENENÝ PREVODOVÝ V OLEJ PRI 200.000 KM . NOVÉ BRZDY , NOVE TURBO PRI 207.000 KM , NOVE ČELNÉ SKLO , NOVÉ ŽHAVIČE PRI 207.000 KM , NOVÉ KOMPLET KOLESÁ 20 PAL. , NOVÝ AKUMULÁTOR).

Ak ho nekupuješ za posledné peniaze, nedajbože na úver a máš aspoň 1000€ naviac každý mesiac z výplaty(pozri sa, koľko stoja len pneumatiky na tie valce), tak smelo do toho :)
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Neoriginál brzdy zvyknú hádzať.......a ktoréže, pán veľkomožný?

Žeby Ferodo?

Alebo Zimmermann?

Či nedajbože svetoznáme Brembo s Textárom?

Nebude to náhodou tým, že naši slovenskí servisní fušeri (resp. ich "šporovliví" zákazníci) neriešia pri výmene kotúčov axiálne vôle a z vysoka potom prdia na nutnú výmenu kolesových ložísk??? :::
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lacino351996 napísal:Tak ja som sa bol pozrieť na to a previezť sa a nič nebucha neklepe otec má takú istú ale 90 000 km .... A táto ide rovnako .... komplet servisna hystoria. ... meneny olej V prevodovke menene filtre turbo pri 200 000
Prečo si hneď vo svojom prvom príspevku nenapísal, že Tvoj tato má tiež ROVNAKÉ AUTO? Asi o tom bude vedieť viac a bude vedieř zhodnotiť, či sa oplatí kúpiť to isté vozidlo s 200.000km.

Takéto autá sa nekupujú "s obmedzeným rozpočtom". Keď sa pokazí jedna z tých drahších, tam budú lietať tisícky eur. Stojí Ti to za to? Dúfam, že to nebude Tvoje prvé auto...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

No je to zhruba tak.....skvelá kúpa sa s ľahkosťou pierka môže aj po veľmi krátkom čase premeniť na bezodnú studňu, v ktorej miznú evri jak v Bermudskom trojuholníku lode a tragač následne na nehnuteľnosť :zg282:
Stačí, ak sa motor zhlboka nadýchne swirl klapiek (ak ich nejaký expert ovšem ešte neodstránil), alebo trebárs zakapčí prevodovečka. Tá totiž nezničiteľná celkom iste nie je a už som videl nejaký-ten exemplár, kde vcelku slušne "kopala" aj pri nižšom číselku na displejíčku. A to za tými kárami ich riadiči ani nič neťahali. Iba krapek agresívnejšie jazdili, čo sa u takéhoto typu tragača priam núka a na nos ti to žiaden predávajúci rozhodne nezavesí (re-saler o tom navyše nemá ani ako vedieť, keďže ho majoritne neprevádzkoval).

Úsmev na tvári iste dokáže vykúzliť aj porucha vzduchového podvozku, prípadne palivovo-vstrekovacieho systému. Najmä, ak sa do "hry" vloží DPF. To ešte len bude úsmevov.
Ale obávam sa, že vyškerení budú v tomto prípade iba vykonávatelia servisných činností...

Holt, hybridná Toyota či Lexus to žiaľ nie je a tak na nečakané vysoké investície pripravený človek byť jednoducho musí... :)

Apropos:

určite by som nepodceňoval kvalitný (O_D_B_O_R_N_Ý) vstupný servis. Môže odhaliť zárodky skorých drahých opráv.
Inak, vcelku by ma zaujímala "výmena" turba pri tomto exemplári. Aj ja som totiž raz prišiel na to, že jeho aktuátor je neopraviteľný a pritom celkom rád po istom km nábehu spôsobuje problémy, ktoré "výmena" (pravdepodobne asi iba repas) vôbec nerieši. To znamená, že ak sa aj vykonala "výmena", tak sa v takomto prípade rieši iba rotujúca časť turbodúchadla.
Ak sa nemýlim, tak za plnohodnotnú "výmenu" sa dá potom považovať jedine skutočná výmena:
čiže úplne nový kus (s novým aktuátorom).
A to je cenovo trošičku iná "pesnička", ktorú si poväčšine vypočuje až 2., 3. či X-tý majiteľ majúci hlbšie do vrecka.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacino351996 »

Tak otec ma odhovoril a kupi mi novú x3 , chcel som x5 je väčšia aj krajšia aj uzastnejsia a chcel by som ju moc,ale otec že to sa neoplatí že má veľa nabehane a že mi doložia na nové tak dúfam že som nespravil pičovinu. ...... diki chlapi za rady ..... zajtra ideme do BMW V NR
lacino351996
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 04.05.2015 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacino351996 »

Tak nakoniec ju nekúpime už som to raz písal len to nejak nepridalo .... otec ma odhovoril že má veľa nabehane a že mi doložia na novú X3 a ja dúfam že to neni picovina ale už sme rozhodnutý a povedal že mi doložia ... Aj keď je mu to budem postupne vracať tak sa to hádam oplatí aj keď je X5 krajšia väčšia aj by som ju veľmi chcel ale otec povedal že nové je nové. ... ďakujem za rady chlapy. .. ps dúfam že neoľutujem
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

"má veľa nabehané".....nuž ak je 200 000 "veľa"...

...tak potom čo takto 500-600 či 800 000km, ktoré má v skutočnosti každé druhé či tretie auto v SR nad 7-8 rokov???? A ich riadiči sa spokojne-vyškerení veselo ošľahujú.....iba.....o tom nevedia (to znamená, že to najdôležitejšie-psychika nečumieť na "skaredé číselko", je učičíkaná).
Pritom by 2. a ďalším majiteľom staršieho tragača stačilo navštíviť seka.sk a hneď by sa im z tých "Vysokých Tatier", ktoré by tam objavili, krútili panenky a padali do mdlôb.....tie vaše číselká displejíčkové...

Ale na druhej strane: keď otec doloží na novú X3, tak to skutočne (citujem) "píčovina rozhodne neni" :28b7:

Nech žijú fotrovci a 9. máj!!!!!!!!! :40bd:
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 05.05.2015 13:20, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Podla mna to tiez nie je vyhra. Tie X3 su este horsie ako X5, ale su to tvoje peniaze. Po dizajnovej stranke tiez katastrofa, ale tisic ludi, tisic chuti. Dalsia vec je velka strata hodnoty ale to pravdepodobne u vas nebude take podstatne. Dalsia vec je stvorkolka ktoru nevyuzijes alebo vyuzijes ju velmi malo. To by som sa radsej pozrel po nejakej 5 Series alebo 3 Series s X-drive ak uz to ma byt silou - mocou stvorkolka.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných