BMW K1200LT alebo niečo podobné.

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

BMW K1200LT alebo niečo podobné.

Príspevok od používateľa bombalino »

Čaute na leto si plánujem kúpiť nejakú cestovnú motorku.V motocykloch sa veľmi nevyznám,tak by som chcel poradiť.Strašne ma láme kúpiť BMW K1200LT v cene cca 5 tis. eur.zaujíma ma či sa tu nachádza niekto,kto tieto moto servisuje ako je to s dielmi spolahlivosťou prípadne poradiť niečo v tejto triede.Vďaka.

Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Motorka určite výborná na cestovanie, len či ju využiješ natolko že sa ti za nu oplatí dať 5000€, vela ludí precestuje svet aj na Suzuki DL 650 V-Strom, ktorú kúpiš lacnejšie ...

To čo by ma na to BMW odrádzalo je hmotnosť, ktorá činí takmer 350kg !!!
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

no je to riadna rároha :d :D
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

lakino mustanga som mal len ma už neutiahne :d :D Na tom LT ma zaujíma najviac dostupnosť nejakého kvalitného servisáka ak by sa dačo udialo.
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Predám ti moju Kawu GTR1400 :o)
Niečo podobné je tuším aj Yama 1300 fjr, alebo honda Pan Europa
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

ivko1 napísal:Motorka určite výborná na cestovanie, len či ju využiješ natolko že sa ti za nu oplatí dať 5000€, vela ludí precestuje svet aj na Suzuki DL 650 V-Strom, ktorú kúpiš lacnejšie ...

To čo by ma na to BMW odrádzalo je hmotnosť, ktorá činí takmer 350kg !!!
Tak rozhodnut sa musi sam - neplatis to asi ty...

V-Strom je super akurat naloz na tu 650ku 100kg chlapa a full bagaz a v prudsich stupaniach - napr Alpy, jej budes pomahat nohou jak na kolobezke... Teda nie doslova, ale otackomer sa od cerveneho pola moc casto vdalovat nebude... Ak tak, tak 900.

Sa mi paci, ze ty vies vzdy lepsie co sa komu hodi a co vyuzije, nez on sam... Vies, niektorym ludom staci aj 1.3 felicia a nemusia mat 2.5 s pohonom na vsetky styri. Ty to az tak vyuzijes? Na rychlostne limity staci aj ta 1.3 a kupis ju lacnejsie...

K hmotnosti - ta motorka ma elektricku spiatocku ak sa nemylim, tak manevrovanie snou nebude zasa az tak problem a nizko polozene tazisko tomu este pomoze. V-Strom je vysoky a ma aj tazisko hodne vyssie, takze v konecnon dosledku moze na tom byt dakeko horsie... O tom v akej vybave sa da LT kupit je zbytocne aj hovorit... :)

Stastnu ruku pri vybere prajem ;)
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Tak toto bmw a v stroma porovnavat nemozte ani omylom, toto je autobus s roznymi vecami o com moze suzuki snivat. S tym bmw by nemal byt nejaky extra problem so servisom , akurat tieto motorky nove stali ( stoja ) obrovske peniaze a kupovali sa na jazdenie, takze v tej cene bude mat uz dost nalietane, ale pri poriadnom servise to nebude problem. A v tomto momente mi usla pointa co som chcel povedat. Aha mam to , ze skus sa pozriet aj po K 1200GT , v tej cene sa daju zohnat kusky o take 3-4 roky novsie, tiez je to autobus s ktorym sa da precestovat kus sveta, a ma to aj viac konikov a o 100 kil menej, + 6 rychlostna prevodovka. Mozno by to nebol zly kompromis. Ale vyber je natebe, vela stastia pri kupe :)
matusv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.09.2009 07:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusv »

ivko1 to velmy dobre vystihol .... bmw je super stroj nieje žiadny problem so servisom, sam ich rad servisijum, ale či sa oplati investovať do motorky ktora bola stavana na hltanie kilometrov a ti ju vytiahneš na pár kilakov par krat do roka, to by bola važne škoda penazi. Tu je môj odkaz na fb mam na predaj rôzne kategorie motocyklov môžeš prisť poskušať a budeš viac v obraze čo by si vlastne chcel .... v pripade žeby som taku moto nemal o aku maš zaujem viem doviezť do 3-5 tiždnov.

https://www.facebook.com/predajmotocyklovmavorak?ref=hl
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

bombalino osobne Ti doporučujem GW 1500 vzhladom k cene ktorú chceš alebo môžeš dať za moto LT 1200 je dobrá ale asi GW je lepšia pre inšpiráciu si pozri www.gold-wing.it
Tento pán cestovatel najazdil na gw 1500 850000km.
Starý pán z Kapskeho mesta najazdil na GW 1500 1,500000km do prvej GO motora mal 81rokov .LT 1200 su fakt výborná ale GW je lepšie.GW 1994 sa dá kúpiť aj od 3500,ale vždy dobre vyberaj podrobne prehliadaj a pred kúpov pojazdi.www.motoallegro.pl/napis goldwing/alebo www.otomoto.pl
pri kúpe niecoho starsieho ale vždy s rozvahov.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vidím že dvaja zasa nepochopili o čom som točil...

K čomu mi je spiatočka, a iná výbava ked sa na tej motorke nevyberiem ďalej ako 300-500km od domu. Ako som napísal, cestuje sa všeličom vrátane veľkých skútrov na ktorých sa jazdia tiež dlhé trasy. V prvom rade to chce vedieť využitie, ja tak isto nedochádzam do práce karavanom

Nemám nič proti turistickej motorke, ale tých 350kg je fakt moc...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.02.2014 11:22, upravené celkom 1 krát.
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

http://www.youtube.com/channel/UC1hTBKKiZEN4mzs7puzMiVA
To je dalsi fanatik na GW k dispoziici 140 videi na GW do jari este daleko.
Malakh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22.04.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Malakh »

Niekde som zahliadol, ze u K1200 boli problemy s prevodovkami, skus k nim nieco pohladat. Pripadne kontaktuj uzivatela "Tonda" na wwww.bmwgs.cz, urcite ti k tomu bude vediet nieco povedat.

Popripadne pozri sa aj po rade GS, je to o nieco univerzalnejsie, alebo R 1200 RT.
matusv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 27.09.2009 07:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusv »

v pripade univerzalneho cestovneho motocykla by som určite odporučal pozerať po gs od rv. 2004 http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=4795981
esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esab »

a neni lepsie kupit za 5000 dvojrocneho bandita 1250ku s kuframi?krutak ma solidny a vaha cca 230kg...darmo,moze mat ten bavor el.spiatocku atd. ale ked ti spadne zo stojanu tak sa nedoplatis na plastoch :41c2: osobne sa mi stalo ze po cca 500 km ture som sa otacal na mieste a nejak mi puklo v kolene a privalila ma,odniesla si to brzdova packa za 7 eur(bandit 1200),tu by to asi bolo horsie...by ma zaujimalo,preco ked niekto chce moto na turistiku,musi si jednoznacne kupit GSko,akoby to bola jedina moto na svete :4090:
cassey
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cassey »

V prvom rade musíš vedieť na čo ten motocykel chceš používať.Pokiaľ chceš robiť 500 km túry to BMW je v pohode,pokiaľ chceš robiť haura po meste,alebo si zajazdiť v teréne resp.vyblázniť sa na okruhu treba sa poobzerať po niečom inom.Píšeš, že sa v motocykloch veľmi nevyznáš.Motocyklový svet je už natoľko sofistikovaný,že pre každú vyššie spomenutú činnosť je v ponuke príslušný model a typ motocykla.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní