BMW F01 750 Li X-Drive na plyn

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidpastier
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.09.2013 07:24
Zdieľať na Facebook

BMW F01 750 Li X-Drive na plyn

Príspevok od používateľa davidpastier »

Čaute , chcel by som dať F01 750 Li 2010 na plyn . Má niekto s takou úpravou skúsenosť ? Vedeli by ste mi poradiť aký systém by bol najvhodnejší ?
Rozmýšlal som medzi systémom Prins a Icom JTG HP .
Ďakujem !
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

kontaktuj Hatiara Zvolen

tam montovali PLYN do PORSCHE Cayenne 400 koní +
ROZUMEJU Sa tomu

www.hatiar.eu

a DENNE prerobia 2 auta na LPG

KTO má väčšie skusenosti ???
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V MPGAS HC robia tiež dve autá za den...
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

dal by som tam čo najkvalitnejšie zariadenie a rozhodol by som sa pre zvolen
KoCOliD
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28.11.2005 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KoCOliD »

odporucam JTG ICOM. ja ho mam v X5 a som spokojny. na slovenky ho nikto nerobi aspon co viem ale pri brne je dobry servis nato. FEDORAUTO
davidpastier
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16.09.2013 07:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidpastier »

Icom JTG už montujú v Prešove ale asi sa rozhodnem pre ten Zvolen .
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

jgt to ani nepoznám kto to robí ten systém?

Len tak koľko ti bere benzínu tá 750i?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ked je to rocnik 2010 s motorom s objemom 4,4l s 2turbami tak tam je priamy vstrek a zatial sa do toho agregatu lpg neda namontovat
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Presne, to je motor s priamym vstrekovaním. Kód motora N63B44A. Nieje lpg systém pre tento motor.
KoCOliD
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 28.11.2005 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KoCOliD »

omyl chlapci preveze jtg icom dokaze pracovat z priamym vstrekom. plyn je vstrekovany cez benzinove vstrekovace a preto dokaze na plyn aj startovat. na bezin sa prechdza iba v pripade ak dojde plyn. studovat treba chlapci a potom pisat na fora vase subjektivne pocity.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ziadny omyl ! pytal som sa na ten isty motor ale v inej kasni a vsade bola odpoved,ze este sa neda :zg282: a pytal som sa v cechach aj na Slovensku .a podobne je to aj u audi+ aj mercedesu-novsie modely vsetko priamy vstrek . ak neveris obvolaj+ zajdi do znamych montaznikov co montuju lpg a Ti to vysvetlia :41c2:
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Systém JTG poznám , namontoval som ich pár asi pred desiatimi rokmi. Samozrejme nebol to systém určený pre motory s priamym vstrekovaním, táto firma experimentovala len so systémami vstrekovania kvapalnej fázy plynu. A oprávnene sa chytila možnosti priameho vstrekovania kvapalnej fázy tak ako firma Vialle alebo Prins. Tieto systémy sú prevažne určené do motorov s nižším alebo stredným výkonom. Do takto výkonného motora by som to nedával, okrem toho cena za tu prestavbu môže byť možno aj cez 4 tis. € a viac, určite sa bude musieť upraviť vysokotlaké čerpadlo paliva, nikto ti tiež nepovie že nadspotrebu oproti benzínu budeš mať 20% a možno aj viac. Kde je efektivita? návratnosť? Niečo sa na tom motore pokazí a budeš musieť predať byt aby si to opravil. Vadný vstrekovač, vyhovoríš to niekomu že to nebol plyn, oprava musí stáť majland.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Dal som hladat kod motora+lpg a hned hotova SK montaz... http://www.legasauto.sk/sk/montaz-lpg/g ... i/bmw.html
www.google.sk je ta stranka
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak je to ten motor, ktorý má problém s turbami tak by som nešpekulovať donho dorábať ešte aj LPG, ešte skoršia smrt.
Dôvod je mám dojem slabé chladenie turbodúchadiel, nasledne sa zakarbonuje mazanie turba a už to ide...
misino251
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.10.2008 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misino251 »

a aj keby, určite nie do legasauto..montovali mi plyn do bmw 330i, chodil som tam pravidelne, kvôli naštelovaniu a prístup...stále len skúšali dookola, a keď som sa spýtal ako môže upravovať zmes, keď nevie ake boli predchádzajúce hodnoty(s napr. posledného štelovania) tak zostal ticho, čisté skúšanie a nebol som sám, čo som počul a na známom aj videl. Taktiež montáž bola dosť..zlá, miesto plnenia pod benzinovým viečkom - namontovali tak, že mi vibrovalo viečko o medzikus plnenia -snažili sa to podlepiť rôznymi nalepkami(!) lebo vraj to nešlo namontovať z druhej -spodnej strany plechu. Pri presviečani mi ukazoval majiteľ celý medzikus, načo som ho jasne upozornil že montáž je možná z vnútornej strany, nato mi chceli ešte vyfaktúrovať aj prerobenie, ktoré od začiatku nebolo ok a najlepšie bolo že do mesiaca mi v mieste skrutiek začalo hrdzavieť. Taktiež po montáži v mieste tapaciru, mi strašne rezonovalo, neviem ako nasilu to tam dávali, ale mne po demontáži a montáži už nič podobné nerobilo potom...poškrabaná koža na sedačke po montáži už asi nestojí za reč....

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných