BMW F46 - vírivé klapky B47

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa Emfo »

Preto nie beznym ludom lebo bezny clovek to nebude ani opravovat a ten co to robi ma v ruke k tomu naradie a riesi pred opravou aj po oprave a robi k tomu vsetky potrebne ukony a toto je jeden z nich, ono sa to bude ucit aj same ale bude mu to trvat a das cloveku do ruky auto, ktore potencialne bude robit problem alebo nebude fungovat spravne?

Priklad z moderneho auta

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa seven549 »

Emfo napísal: 23.09.2023 19:45 Ak mas napr. prevodovkovu a prides do autorizaku s vin cislom, ze predaj mi rj prevodovky a da ti rj s uplne inym cislom
ak pridem do autorizaku ze chcem riadiacku na prevodovku daju mi presne RJ na moje auto.nemusim nic robit.cosi autorizak aby mi dal nejaku vec co nepasuje,nehrozi.riadiacka auta je ucenliva vec snad od 80 rokov.

hocico ak vymenis na aute a sedia cisla dielov tak aj ten diel ma v sebe soft ktory je spravne naladeny presne tak aby auto s tym vedelo pracovat.

a na zaber rozjazdovych spojok netreba tiez ziadne diagnostiky.ved na to su metody staci na parkovisku to naucitt do 5 min nastaveny aktualny stav prevodovky.
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa Emfo »

Az mi pride auto najblizsie ta volam pojdeme jednotku spolu kupit do autorizaku ja si urobim kavu a budem sledovat ako s tym autom odides 🙂
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa Emfo »

Pride takyto jednoduchy motorcek

Obrázok

Zistis problem, premerias napajanie, celu kablovacku od rj, vsetky 30tky a 87cky je ich tam dost az dojdes k tomu, ze je fakt vadny regulator nizkotlakej turbiny. Kupis novy v autorizaku inde sa neda a das ho tam ale je poziadavka na zaucenie/zakladne nastavenie alebo ako chcete to je jedno, urobis to automaticky ako sucast prace nic navyse a auto odchadza s plnym vykonom a vies, ze rj rata s tym ze je tam novy je o tom upovedomena a vie jeho nove zakladne polohy a vie s cim pracuje a suhlasi s tym potvrdzuje, ze vsetko je ok.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa oco13 »

Emfo nie je potom user friendly takýto motorček?
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa fzubaty »

Emfo napísal: 23.09.2023 21:56 Az mi pride auto najblizsie ta volam pojdeme jednotku spolu kupit do autorizaku ja si urobim kavu a budem sledovat ako s tym autom odides 🙂
Sevenove znalosti su daleko za moznostami chapania bezneho obcana. On na svojich darovanych autach, ktore ledva prechadzaju STK veci iba namontuje a funguju.

Alebo zeby nie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezmyselný duel názorov,jeden tomu rozumie veľmi,druhý má iba vlastné predstavy silne vzdialené realite.Duel samotný nie je problém kým to má divákov ktorý vedia rozlíšiť medzi nimi.A katastrofa na dennej báze je množstvo pomýlených ľudí,ktorý ďalej šíria menšie či väčšie bludy načítané z takýchto zdrojov.Ludia by sa už mohli naučiť žiť bez potreby trepnúť prvú vypotenú sprostosť z neznalosti medzi publikum.Právo mlčať je dôležitejšie ako právo kecať a narobí menej škôd.Netreba sa báť,svet sa bude točiť aj bez bezcenných názorov ľudí neznámych a bez adresy.Ak by tie hovadiny čítali aj rodina a deti,kolegovia atd a vedeli že to je vaše dielo,asi by ste to nerobili.Byť blbom vo vlastnej rodine asi netúži byť nikto
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa Emfo »

Oco13 moze byt user friendly a nemusi byt vobec user friendly ked sa ti stare pokazi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa oco13 »

Aktualne prevadzkujem 3 taketo motory doma v autách 2 v traktoroch a info mám asi o 15 ďalších čo mi prešli rukami . Poruchy sa im našťastie vyhýbajú. Ono kde nič nie je nemá sa čo pokaziť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie je pokazí ako pokazí...

Ja to ludom stále opakujem, že absolútne nemajú predstavu o tom čo stojí údržba modernej techniky. Radšej opraviť staršie ako kúpiť takúto pi<>nu ako autor a potom riešiť že v autorizáku mi povedali cca 2000€ ...

Si treba sám sebe vypočítať kedy sa mi vráti na úspore paliva investovaných 2000€ do opravy.
Treba hladať maximálne jednoduchú techniku, tam aj ked príde na servis, tak to nie sú pálky ako u týchto moderných šrotov.
Dnes je to sanie, nabudúce to bude čo?

My sme mali na firme kúpenú flotilu 7ks MB Sprinter, všetko rovnaká motorizácia s automatom.
Dnes majú cca 7 rokov, väčšina je na pobočkách a u nás na firme ostali dva kusy. Tento rok niekedy v júni sa jeden pokazil, ale tak nejak sa doplazil na firmu. Prístrojovka svietila ako vianočný stromček...
Nájazd len 150tkm, auto zobrali do servisu, týžden trvalo až prišlo vyjadrenie o poruche.
Že vraj zlá ECU a treba druhú...

A teraz si dobre prečítajte riešenie opravy!!!
Ani po zhruba troch mesiacoch auto nie je opravené, lebo nemajú ECU!!! A ani nevedia kedy bude!!! Šef sa zasa nasral, dobre im nadal a povedal nech si to strčia do p<>e...
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa Emfo »

Ivko co je to jednoducha technika? Auta uz roky maju kadejake ECU a vela drahych veci vs cena auta aj na tej "jednoduchej" technike sa ti moze pokazit draha vec vs cena auta a naklady na opravu, budes to opravovat alebo to hodis do smetia a kupis dalsie? Minule toyota yaris 2013? nepamatam presne, obycajna plechovka, jednoduchy benzin 45tkm problem ESP/ABS jednotka nova v toyote cena 1900 euro. Toto povies majitelovi, volas zachranku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa ivko1 »

Emfo : jednoduchá technika je taká kde nemáš turbo, kde nemáš priame vstrekovanie, kde nemáš DPF, kde nemáš výrivé klapky, kde nemáš variabilné časovanie, kde nemáš elektrickú šachtu pre klúč s elektrickým zámkom volantu, kde nemáš elektrickú ručnú...

Predstav si že presne také mám a nie je to žiadna socka a predstav že za vyše 12 rokov bolo v servise na :
Asi 3x geometria a 1x výmena čelného skla, niekolko krát na výmenu pneu či opravu defektu, všetko ostané si urobím sám, vrátane motora...

Každopádne nejaká ABS pumpa sa pokaziť môže, má ju snád každé auto po rv 2000...
Ale stále sa dá nájsť relatívne jednoduché auto, kde si zručnejší človek vie údržbu poriešiť sám, ale môžeš byť zručný akokolvek, tak si nevyriešiš doma CR vstrekovače, lebo ich ani nevytiahneš a už vôbec ich doma neopravíš...
Ideš pekne do servisu, kde za celý cirkus necháš 1000€

Ja som tu niekolko krát odporučil Mazdu 6 GH 1.8i po facelifte, teda 2010-11. Jediné čo musíš poriešiť je antikorózna ochrana a myslím že sa vozíš bez starostí a keby aj niečo prišlo tak to majitela nezoderie z kože...
Že to je 12-13 rokov staré? A čo? Ako vidíš 4 ročný Brambor nie je žiadna výhra...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa seven549 »

Emfo napísal: 23.09.2023 21:56 Az mi pride auto najblizsie ta volam pojdeme jednotku spolu kupit do autorizaku ja si urobim kavu a budem sledovat ako s tym autom odides 🙂
navody su zadarmo ako to spravit staci len citat a citat.robia to mechanici? nie

mechanici robia auta fseho druhu.najlepsi mechanik je taky ktory sa specializuje len na max tri znacky aut.ten vie o tych autach vsetko.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.09.2023 16:43, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ivko, ja iné auto ako s turbom, fap, vstrekovacmi nechcem :cau:...
Spotreba smiešna, spoľahlivosť extrémna, nájazd km oproti benzínu neporovnatelny.

Jediná hrozba je zver.
Ale, to platí pre všetky autá..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW F46 - vírivé klapky B47

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - Karkulka - moj volakedajší Citroen AX chodil za 3.5l a doteraz ten motorček jazdí v traktore. Musíš vždy rátať TCO celkové náklady.Kúpa pzp gumy servis tankovanie
Nalej si do auta s turbom fap a modernými vstrekmi hydraulický olej čo ti daruje firma. lol Pokial dojdeš.
Ano ja plne chápem že jeden dá 10tisíc do auta a iný žene na kozy. Len tu je to akoby tu boli všetci Nagyovia - Len to jeho je univerzalne najsamlepšie riešenie pre všetkých.
A Emfo to v inej téme zaklincoval Yaris 2013 vraj jednoduchý motor. :o
ostávam ja pri Felicii .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0904552967 a 52 neregistrovaných