BMW E60 M5

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fuxmeno
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 06.09.2009 15:40
Zdieľať na Facebook

BMW E60 M5

Príspevok od používateľa Fuxmeno »

zdravim chalani zaujima ma bmw M5 ..planujem kupovat auto okolo 20 tisíc spotřebu neriešim ceny nahdranych dielov tiež neriešim ..skvor by ma zaujímalo ako to je na našom slovenskom trhu Z M5 spolahlivost motora převodovky při kupe auta okolo 20tisic na ake zakladne věci si davat pozor při kupe M5 E60 ?
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

To by aj mna zaujimalo poskulujem po takej m5ke poraďte :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na slovensku je kazde emko co sa predva pred smrtou.za 20000 to bude zrejme e60.ber to tak ze hned po kupe menis vanos.3000 euro novy.na tom aute ma hodnotu len motor prevodovka a elektrika motora napravy.zvysok vsetko zozenies ako na beznu tuctovku e60 530d.kupa jedine s niekym kto tie auta bezne opravuje.napr taka e90 M3 3 rada.servisny interval 100 000km a menis loziska ojnice.cize cely motor rozobrat koli somarine.na sk sa s tym jazdilo kym to ako tak slo potom predaj.a necakaj ze kto si kupil eMko na tom jazdil do kostola a do prace len tak koli egu.no a spotreba tak 250 km divokej jazdy a tankujes plnu.take ze to berie 10 litrov :41c2: :40bd:
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Mal som ho cca dva týždne.Auto náchylné na zaobchádzanie,daj si ho preveriť v Bmw pred kúpou zvlášť či bola používaná funkcia launch kontrol lebo tá zabíja prevodovku aj s diferákom,spotreba 25 litrov je bežná vec pod to sa nedostaneš.Spotreba oleja cca 1liter na 700km.Auto je nevyužiteľné v našej premávke.Kolega menil difer8k aj so spojkou a nevedeli mu to posklada5 na SK,dobre bolo to v roku 2009....Platil 5000.-eur za opravu.Ja osobne by som si ho nekupoval.Síce je návykové,zvuk má nenormálny ale prídeš o papiere to mi ver.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ja by som do toho siel, za 20 tisic dobry voz. Sak za taku cenu si ludia kupuju nove oktavie. Pri kupe skontrolujes vsetko a ked pojde, kupis. Do roka ti moze odist cokolvek, s tym treba ratat.
M5 za 20 tisic stale nie je voz, ktory by si kupovali mladi fagani, ktori nemaju ani na benzin. Taki si kupia tak bmw s rokov vyroby do 2000.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Za dvadsat tisic sucu M5 nekupis.
Ak ano tak bude pred servisom, a to som zvedavy kto ti to bude servisovat a za kolko. Nieco take by som Ferkovi zo Svidnika veru do ruky nedal.
A v normohodinu v BMW ani nechci vediet.

V pripade problemov ma BMW pri Mkovej rade zaujimavu vlastnost a to - neuznavat reklamacie ani ked to je vyrobna chyba a napriklad v USA bola na to bezne zvolavacka a menili to zadarmo. Hold, nejako automaticky sa pocita s tym ze v Europe kled mas Mko tak plat.

Strasne by ma zaujimal stav v akom najdes sekvencnu prevodovku, podvozok a brzdy v M5 do dvadsat tisic.

Pozri si co stoji pripadny repas.
Poriadna brzdova sada ta vyjde na odhadom na tisicpatsto eur.
Poriadne pneumatiky rataj okolo pat-sest stovak.
Nehovoriac o tom ze hociake AMGcko ta uprace jak soplaveho chlapca pri ovela mensich prevadzkovych/servisnych nakladoch.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ak vo svojom okoli tych m5 moc vidavas a zerie ti to svedomie ze jedna nie je tvoja vedz ze z 95% su to faky - maju nacapenu len nalepku, v lepsom pripade dovareny remus
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

je velky rozdiel medzi m5 a napr 545i alebo 550i?
lebo ani tie dve slabsie nebudu zase cajik a na nase cesty by postacili.
a servis asi bude tiez zaujimavejsi.

preco sa pyta na spolahlivost?
no asi preto lebo ked vygrcia 20t€ nechce stat kazdy mesiac v servise s debilinami.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

aha tu sa zasa kupuje bezchybny ojazdeny voz za patinu povodnej ceny... jasne ze to bude mat nejake chyby. A co chces reklamovat na 8 rocnom aute?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ľudia vy ste zabudli kto je "fuxmeno"?
Chalan to možno nie je zlý, len to treba brať trochu s rezervou
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hneď ako som videl meno autora témy som vedel, že je to len ďalší mokrý sen nevyhoneného pubertiaka...
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ci to je mokry sen pubertiaka alebo nie, sa vyjadrovat nebudem...

Mam skusenost s kupou podobneho auta, takze snad poradim. Minuly rok som si zadovazil MB W211 E55AMG. Pre neznalych, je to 8valec s kompressorom, 350kW a 700Nm. Auto som kupoval na SK, ziaden dovoz, ktory sa kvoli ficodani velmi nevyplaca... Auto bolo povodne kupovane na SK ako nove, cena takmer 140tis eur. Je to rocnik 2005 a ja som zan dal menej ako 20tis, najazdene kilometre nejdem pisat, aj tak mi to tu 95% foristov neuveri, malo najazdene velmi malo, predsa len, s takymto autom sa nejazdi mesacne 15 tisic. Avsak, auto nebolo v 100% stave, predosly majitel udrzbu zanedbal, co som samozrejme pri kupe vedel, ratal som s tym, ze to bude chciet investicie. A tak som postupne, dal pomenit/porobit, co bolo treba a teraz je auticko ako ma byt. Pri kupe bol so mnou odbornik, ktory sa venuje AMG-ckam niekolko rokov, samozrejme aj teraz mi ho on servisuje. S autom som maximalne spokojny, sluzi ako ma, je silno navykove a ten kto zije pre auta a auta su prenho vsetkym, odporucam si raz kupit silne auto. Nejde o to ist 300km/h, ten kto vie jazdit skor oceni super podvozok, brzdy, prevodovku atd a tym padom uprednostni technicke useky a rychle prejazdy zakrut na horskych priesmykoch, pred jazdou "kolko to da".

Pre zadavatela: ak to nemusi byt baworak, skus popozerat takuto 55-ku, je vhodnejsia na kazdodenne jazdenie, M5 je velmi tvrda, kostitras a na nasich cestach uplne nevhodna na kazdy den. To ti povie kazdy, kto prestriedal viacero sportiakov...
Ale este raz, za ten zazitok a pocit z jazdy, to urcite stoji. Radost zakazdym ked nastartujes, hoci ides len po rozky do potravin par metrov...
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Este dodam, ze okrem ineho, auto pouzivam na kazdodenne jazdenie, do prace 60 km denne atd...

myotis: ta ponuka na vylet do muzea v Stuttgarte a do vyroby v Affalterbachu stale plati. Moj servisak ma znameho v Affalterbachu a pojdeme sa pozriet ako vyzera vyroba takeho AMG, prevedu nas celou vyrobou. Bude to vikendova zalezitost, piatok - nedela. Presny termin dam vcas vediet. :2f93:
doohan
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.09.2006 14:07
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doohan »

Zdravím páni. Len jedna otázka. Tí čo ste tu odpovedali, máte alebo ste mali niekedy také auto? Lebo navrhnúť niekomu namiesto M5 oktávku...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Presne tak na tom som sa zasmial M5 porovnavat s Octaviu az som sa chytal za brucho , inac pekny prispevok do leonNL ja by som tiez skusil asi medveda AMG
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných