BMW e60 530 d - nema ťah v nízkych otáčkach

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

BMW e60 530 d - nema ťah v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa leedavis »

Dobrý večer som tu nový a rad by som sa spýtal na jednu vec ktorá sa mi deje v mojom aute. Jedna sa o bmw 530d e60 160kw automat 2003 rv najazdených 260tis poctivych ziadna stocenka. Problem je ze auto ma v nízkych otáčkach a v nízkej rýchlosťi problem sa rozbehnúť do 2500tis je ako hluchy potom ked sa dostane na tieto otáčky zacne ťahať a od 3000 taha ako ma ale do vtedy ide ako hladký diesel hlavne pri rozbehovani trva mu dost dlho kym sa otáčky dostanú hore a celkovo aj rýchlosť tak od 70km uz taha ked ho vytacam ale aj tak sa mi zda ze je stale taky hluchý ked zasliapmem pedal. Pred dvoma dnami sa mi stalo ze som išiel obehovat auto isiel som cca 40km zasiapol som pedal a nic ortacky išli hore motor hucalale auto nezrychlovalo potom som sa pomaly rozbehol a pri 70 80km zh to vyletelo ako stela nechapem preco tam.taha a od 0 po cca 50 nic ako hladky diesel co by to mohlo byt diagnostiku si uz dobavujem
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

Mal som podobny problem na Focuse. Ja som mal natrhnutu hadicu do intercoolera.Vizualne nic nebolo vidno ani diagnostika nic neukazovala. Bolo to od spodu pri spone. Cca za tyzden uz bola trhlina vacsia a bolo pocut piskanie. Podla hmatu bola uz hadica cela zasrata.Prajem nenakladnu opravu. :zg282:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skus odpojit vahu vzduchu a chod sa peviezt tak
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

http://m.youtube.com/?#/watch?v=umBjnEKD4xo
Odkaz na youtube podotýkam cely cas plyn podlaha a skusal som zahrabat tak otom mozem len snívať a do tých 40mph cize 60km to ide veľmi pomaly az potom vydno jak.keby ožil
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tiež som mal ten problém,spravil som presne to čo píše patko1 a voz šiel ako má...Chvíľu som jazdil s odpojenou váhou vzduchu a auto šlo ako má...Potom som ju objednal a vymenil a diagnostika...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

raz pises ze po zoslapnuti plynu nejde do otacok, neskor zasa ze ide do otacok ale auto nechce zrychlit - pri tom obiehani - skor vyzera na automat. ale akosi zazrakom tu vsetci maju riesenie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

VOJTO55 napísal:...Tiež som mal ten problém,spravil som presne to čo píše patko1 a voz šiel ako má...Chvíľu som jazdil s odpojenou váhou vzduchu a auto šlo ako má...Potom som ju objednal a vymenil a diagnostika...

Táto metoda je iba na overenie,a neplatí a platiť ani nemôže to čo píšeš..že voz išiel ako má.Neišiel,je to zavádzanie,polopravda,ak už nie nepravda.Len išiel lepšie ako z pripojenou váhou.Ale rozhodne ak by platilo čo píšeš,netreba žiadnej váhy,treba ju vyhodiť a zabudnúť.A to určite neplatí.Áno,pre skúseného je tento fakt avizo že je váha po smrti,príp. ju treba overiť diagnostikou aby sa nejednalo o iný prenesený problém.Že sa stanú aj veci kedy ostane rozum stáť....pod filtrom vo filter boxe asi za taký sáčok ako čipsi skrupinky od akýchsi orieškou,lahulinké skrupinky prúd vzduchu časom pritiahne na spodok papierovej vložky a máte ...novú váhu vzduchu a kdesi v okolí malého tvora čo si z urobil z filterboxu jedáleň
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

Citaj poriadne a pozri video. Auto do 60kmh zrychluje velmi pomaly otacky sa splhaju hore veľmi pomaly akonahle auto dosiahne cca 60kmh a otáčky vybehnu nad 3000 auto uz taha ako ma do vtedy ide ako bez turba pozri si video a uvidis od začiatku drzim nohu na plyne uplne dole a otáčky idu veľmi pomaly az ked dôjde ručička k 3000 zacbe uz ťahať normálne. A ano stalo sa mi aj to že som šiel predbiehať auto a otáčky motora vyleteli hore motor hucal ale nezrychloval. A take niečo pociťujem stale ak mu zasliapnem pri nízkej rýchlosti ze to auto nejde. Ak mu začnem accelerovat s miesta rozbehuje sa veľmi lenivo a ani naznak aby odpichol ako 3.0d
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

Dnes idem na diagnostiku tak uvidim co ukáže
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Píš na koho reaguješ...nie je to jasné či odpovedáš mne či inému,kedže som posledné písal ja,beriem že mne.Ale to čo píšem,sa týka príkro iba uvedeného od Vojta
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

Mal som na mysli sbf a
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nájdi jedného normálneho mechanika nech sa posadí vedľa z notbukom a bude Ti hoci v mestskej premávke hovoriť čo vyžaduje aby si pozrel hlavné výstupy z váhy príp z turbínay a pod,na to stačí jedna ulica a nie je potrebná vysoká rýchlosť.Logovanie je lepšie,ale to aj plní trochu iný úkol,kedže odpovedá na celkový priebeh,a nie iba čiastkový či je váha OK.Na to stačí ulica dlhá 300m
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

Este som postrehol ze ak stojim a drzim brzdovy pedal a zaroven aj plyn otáčky mi nepôjdu nad 2000 hoci co robim aj to horko ťažko a mam pocit ze auto netaha na prvych dvoch prevodoch a od tretieho začne
marci87
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.07.2008 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marci87 »

neviem, ci mas v aute prevodovku s hydromenicom, ale ak mas, tak to moze robit ten...
leedavis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30.06.2015 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leedavis »

Asi mam keďže je to automat

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných