BMW E60 - zlý štart v zime

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

BMW E60 - zlý štart v zime

Príspevok od používateľa samo2807 »

Mám BMW E60, 520i,benzín, 125 kW, 2004. Mám problém pri studenom štarte. Motor chytí ale ide nepravidelne ako keby sa pravidelne zošlapoval plyn ale na plynový pedál nereaguje. V pravidelných intervaloch stúpajú a klesajú otáčky. Diagnostika vypísala iba škrtiacu klapku - vymenila sa a nepomáha. To sa dialo v zime. Akonáhle sa na jar oteplilo nad cca 10 stupňov všetko fungovalo cele leto bezchybne. Diagnostika vypisala chyby 27C3 - Neznámý chybový kód 27D0 - Neznámý chybový kód 27D2 - Neznámý chybový kód. Prišla jeseň ochladilo sa a všetko začalo znova. Tentokrát sa už diagnostika nedokázala spojiť s rj motora, všetko ostatné načítala bezchybne. Dal som opraviť riadiacu jednotku motora. Problém zostal vrátane toho že diagnostika sa znova nespojila s rj motora, ostatné načítala. Kde môže byť chyba?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

v tom ze ma milion nabehane
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Aku diagnostiku si pouzil?
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

uz ti nepomoze nic ine len zosrotovanie
Naposledy upravil/-a bokszos v 22.11.2020 14:33, upravené celkom 1 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Na takto debilný príspevok ani nepotrebuješ mozog - postačila by ti miecha. Tým benzínom sa polej sám, pako....
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

No vidim ze sa tu vyskytuju "inteligenti" Ani zdaleka nema milion nabehané, pochybujem ze ten co to napisal vie napocitat do desat. Na pumpu skakat nemusim skor ten co to napisal by si mal skocit na nejake komplexne vysetrenie. Treba sa drzat toho ze ak nemam co rozumne povedat tak radsej drzim hubu, lebo ak ju otvorim hned kazdy vie ako som pako.
Mam zaujem o serioznu radu a nie podobne dristy
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Serioznu otazku polozil martincichy. Zalezi na tom aby si sa vedel niekde posunut. Ak by bola vadna rj, ze nekomunikuje tak bud nema vobec napajanie co znamena auto nanastartujes je mrtva alebo funguje ale problem, je v komunikacnej linke alebo ma problem diagnostika, mas jasny obraz chyb, nie ako neznamy chybovy kod a takisto mas od chyby dalsi kontrolny/testovaci postup na preverenie problemu. Ale zameral by som na preverenie netesnosti na sani za vahou vzduchu, ci si netaha falosny vzduch pomimo.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

cim viac zima tym potrebuje vacsiu davku paliva aby drzalo volnobeh na studenom motore, ci je to tym ze auto nevie ze je zima, alebo tym ze aj vie, ale nevie zvysit davku pakiva to uz je na diagnostiku, to ze lietaju otacky je dosledok toho ze RJ si prida ked vidi ze auto ide skapat a zas uberie ked vidi ze otacky isli hore (reaguje na aktualnu situaciu a signaly co dostava z cidiel) , este by som pozrel tesnost sania, ci si neprisava falosny vzduch
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

Ked sa to objavilo prvykrat tak diagnostiku robil znamy, ale neviem aku mal. Vtedy vypisalo skrtiacu klapku. V lete ked to bezproblemovo jazdilo som to dal na diagnostiku DELPHI, vtedy vypisalo kody ktore so uz napisal. Teraz ked sa ochladilo, tak som to dal pred opravou rj a tiez po oprave na Delphi. V oboch pripadoch sa uz s motorom spojit nedokazala, ale bezproblemovo sa spojila s ostatnymi. Nie som ziaden odbornik, dal by som to do servisu, len s tym blbym starom je problem ho tam dostat a tahat sa mi to tam nechce. Nie je to tak akutne mam este dalsie auto.
Vychadzam z toho ze problem musi byt v nejakej suciastke najpravdepodobnejsie snimaci co ovplyvnuje teplota a ten dava tym padom zlu informaciu rj a ta nasledne blbne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Žeby to chcelo osciloskop a diagnostiku čo nepíše chyby ,ale zapisuje hodnoty? Čo takto freeze frame - to nie je otázka na teba ale na tvojho mechanika.
Nájsť servis čo sa špecializuje na bavoráky a odniesť im ho tam cez obed keď je 15 stupňov
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

je to jedna z moznosti
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

U mna to bola prasknuta membrania sania. Za studena vyrazne kolisanie otacok. Popri tom sa menili aj dve cievky. Problem zmizol.
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

problem je v tom ze mam v sucasnosti dost prace a domov prichadzam az vecer a tomuto sa mozem venovat iba cez vikend
samo2807
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.05.2017 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo2807 »

a ked bolo teplo tak jazdilo normalne?
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

Uz to bolo davno. Pokial si spominam, vzdy ked bolo zimsie.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných