BMW e46 320d 110kw - vibracie

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

BMW e46 320d 110kw - vibracie

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Dobry den chcel by som Vas poziadat o radu. Mam bmw e46 320d 110kw  automat rv 7/2002 ma najazdenne 200 000 km (vyzera ze realnych) a mam taky problem ze auto podla mna aj s porovnani s inymi 4 valcovymi dieslami velmi vybruje na volnobeh. Take stale vybracie a sem tam za studena zakolisu otacky. Kupil som si bmw diag a spustil inpu a v chybach bolo vsetky 4 zhavice Ko dalej som spustil live hodnoty a prepady trysiek a tam bolo 1. 1.1 2. 0 3. 0.15 4. 0 . Auto je dovoz nemecko ja ho mam od septembra odvtedy som 5000 km najazdil a nebol s tym problem az teraz ked sa schladilo. A ked tuknem trocha do plynu a pustim hned tak uplne ten motor zarachoti a je jedno ci v N alebo D robi to stale ako keby chcel zakapat a sa hned prebere. A na volnobeh ked je kapota otvorena pozeram na motor hadice sa trasu od Ic vyfuk sa uplne mykoce ... Pozeral som silembloky vyzeraju ok pozeral som remenicu tiez ok uz som neviem co s tym bol som u jedneho znameho mechanika ale on povedal ze sa bmw nevenuje. A este aj za jazdy okolo 100 km/h tiez vybracie...

Vedeli by ste mi poradit co s tym alebo co pozret ???
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co s tym? posun ho dalej kym sa este samo hybe.12 rocne bmw dizel a 200 000km.len si pozri inzeraty 5 rocne poctive e90 po prvom majitelovi zacinaju na kilometrovniku od 250 000km.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Neries kilometre su real viem od koho som kupoval.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Trasenie bud robia ulozenia/uz si ich vylucil/,alebo nespravny chod motora.co si pozrel to nie su prepady,ale korekcne davky.Ak som dobre vycital z tvojho opisu,tak prvy valec ma 1,1 ostatne pod 1.V prvom valci mas nieco/slabsia kompresia/ alebo slabsi vstrekovac.Trasenie to nemoze robit,lebo ten dany prvy valec je "korigovany".Zato mam obavy,ze tie udaje nie su spravne.Potrebuje ridnu diagnostiku,nie nejaku za 20€.Mimochodom nemas nahodou pokazeny zotrvacnik?
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Je to automat takže žiaden zotrvačnik tam neni.

Prvy valec má 1.1-1.6 za studena a ostatne nulu mám na ruke za 25e novy vstrek možem dat jeden novy a ostatne nechat stare ?

https://www.youtube.com/watch?v=sHeMCXu ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Aa3WJEl ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=XVDIEwk ... e=youtu.be

Diag bola normalna pre bmw inpa.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Nechcem tu tlachat dristy ale poriadna diagnostika by sa zisla ty si isto za nu nedal 3000 EUR origo BMW , ale tie videa to ukazuju na vstrekovace na diagnostike poriadne namerat ich hodnoty davok nesmu tam byt rozdiely teda velke
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tak tak.Riadna diagnostika nie Inpa a take hocijake sosmariny.Nevsimol som si ze je automat.Ano mozes vymenit len ten jeden vstrekovac,ale musis "nakodovat" ak vies ako to treba.To vyzera bud na vstrekovac,alebo na zle nastaveny rozvod.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

wikyxxx napísal:Neries kilometre su real viem od koho som kupoval.
Inak mal by si si to trošku v hlave usporiadať, pretože v prvom-zakladajúcom príspevku napíšeš že má to najazdené 200 000km a do zátvorky dáš že :/vyzerá to že reálnych/ a pod tým dalej napíšeš že km sú poctivé..tak potom ako?
Ale určite je to 12 ročné BMW po nejakom nemeckom dôchodcovi čo s ním chodil na nákupy a určite na to potreboval diesel :d :D
Ja osobne čo som mal oktáviu funglovku tak mala za 5 rokov na tacháči 150 000km a to som používal výlučne na sukromné účely..teraz mám passat 5/2008 a na tacháči svieti 199 000km..tak trošku sa vráť do reality..
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Kazdy nemusi najszdit vela kilometrov. Mam k tomu autu certifikat z Bmw fraknkfurt na kilometre ale to je fuk kilometre tu neriesime.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

No tak skoc do BMW na diagnostiku neboj nezrujnuje ta to
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Pojdem jednemu do trnavy co sa speci na bmw ze on mi to pozre ja nemam problem to dat urobit ale nechcem byt okebany ze mi nauctuju 1000€ za vymenu kadecoho a aj tak to nepojdw ako ma
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Tie kilometre a tie problémy síce nejdu dokopy, ale ak si tankoval nejakú "ukrajinskú" naftu, tak povedzme... Inak samozrejme, že je pár aut s realnymi 200 000km aj po 15 rokoch, no je ich ako šafranu a nemaju podobné závady...

Ja mám mimochodom octaviu r.v. 2003 1,9tdi 81kw a mám 570 000 km.
Aj ked je tam iný systém, nieje to common rail, no vstrekovače sú pôvodné...
Naposledy upravil/-a petyy v 02.12.2014 15:11, upravené celkom 1 krát.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Kupil som cistic vstrekov dam mu ho zmiesany 3deci aditiva a 3 deci nafty nech spapa ked to nebude lepsie tak pojde do servisu.
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

no trochu od temy ale skus mi vysvetlit,ze ako je spojeny motor s automatickou prevodovkou...lebo si odpovedal na nejaky koment,ze je to automat,tak tam zotrvak neni...
svokor mal vw multivan T5 2.5tdi automat a tam by mali byt spojky dokonca dve-jedna parne rychlosti a druha na neparne...ak sa mylim,tak ma opravte,rad sa nieco priucim..takisto mu menili na vw touran spojku aj zotrvak(6rychl.DSG),na volnobeh uz hrkotala a triaslo celym autom....aspon tak mi svokor vravel,ze to mu robili..
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

DSG nie je automat, ale klasická (aj keď dvojspojková) mechanická prevodovka, ktorú ovláda za vodiča mechatronika a tak tam samozrejme je aj DMF. U klasického automatu s hydromeničom dvojhmoťák nie je...

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní