BMW e46 1.8i - prehrievanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Wlado130
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.10.2010 14:17
Zdieľať na Facebook

BMW e46 1.8i - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa Wlado130 »

Stala sa mi taka vec,z nicohoho nič sa mi zacal prehrievat motor ale chladič aj termostat sú ok. Nemate niekto s takýmto problémom skúsenos? Som rád zankaždu radu! Ďakujem!
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: BMW e46 1.8i - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa petyy »

častá chyba baworákov býva prasknuté tesnenie pod hlavou, príp.prasknutá hlava valcov.
auto ti kuri dobre? alebo slabo. Voda sa nestráca? To su všetko príznaky pri týchto poruchách. Samozrejme je to len laicky od PC, najlepšie urobíš, ak sa na to pozrie profesionál, tam sám nič nenarobíš...šup do servisu.
Naposledy upravil/-a petyy v 25.01.2012 16:55, upravené celkom 1 krát.
pokaimu
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 01.04.2008 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokaimu »

vodna pumpa - vrtula sa casto odtrhne z osky, takze zvonku vyzera vsetko ok, kladka sa toci, ale vnutri vrtulka stoji.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

ani sa nemusí odtrhnúť, ale jednoducho sa plastové lopatky postupne rozpadnú
veiko
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2009 16:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa veiko »

na termostat bacha, aby ťa neprešťal. ked to budeš rozoberať, venuj mu chvilku. aby ho nahodou malo neotvaralo. tym padom by ti hadicu zohrialo
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

ako sa ti to prehrieva?Ja som mal podobny problem ze ked som nastaroval auto a stalo tak nic ale ked som snim presiel asi pol kilometra tak mi teplota vystupila do cerveneho myslel som ze termostat ale jedna hadica horuca druha studena tak sme dosli k zaveru ze vodna pumpa kedze bmw malo s umelymi lopatkami tak som kupil druhu uz celo hlinikovu a problem bol fuc ja som mal 525 ale to je choroba vsetkych bmw
xj
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 04.08.2009 08:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xj »

ja som mal taky problem a chladic bol prasknuty ale nedalo sa to vidiet lebo bakelit bol prasknuty vznutra.skus to vymenit a uvidis.to p.... ze prasknute tesnenie.ja som mal uz min.15 baworakov.....
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

keď sa to prehrieva pomerne rýchlo tak vodná pumpa
keď fuknuté tesnenie alebo prasknutá hlava tak to tlakuje do hadíc a stráca sa voda
Noro320
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 01.02.2011 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Noro320 »

Tesnenie praska hlavne kvoly prehriatiu a u 6val. sa lubi skrutit hlava,ak ti netlakuje hadice skus termostat alebo pumpu.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní