BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

t1t2t3t4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.08.2018 18:59
Zdieľať na Facebook

BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa t1t2t3t4 »

Zdravím, mám BMW E38 740i a posledný rok mám problém (pravdepodobne s prevodovkou - ZF 5HP24). Pri akcelerácii auto vydáva "šušťavý" zvuk - cca niečo ako keď niekto ručne šmirgluje, alebo ako unikajúci vzduch. Robí to aj pri D aj pri R - minulý rok bol na prevodovke menený hydromenič (prešmykovala Lock Up spojka, zvuk prevodovka vydávala aj pred výmenou) za repasovaný kus no nepomohlo, mechanik tvrdí že to ide z okolia bell-housngu, približne v mieste olejového čerpadla prevodovky. Bol použitý orignálny olej ZF Lifeguard 5 aj filter, bola to prvá výmena oleja po 21 rokoch a 350 tis. km - olej. filter bol ešte originál z roku 2000 a z prevodovky vytieklo ničo ako ropa lol

Šuštanie je počuť len pri otvorenom okne - no dosť výrazne, preto som to cez zimu neriešil keďže som to vobec nepočul :-\
Rovnako to šuští keď stojím lavou nohou na brzde a pri zaradenej rýchlosti pridám plyn - od cca 1200 otáčok to začne. Prevodovka sa inak správa normálne, radí krásne a nekope.

Je to prevodovka, alebo by to mohli ísť aj od motora ? Stretol sa s podobnou poruchou ešte niekto ?
laco-mb-ke
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.04.2022 22:18
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa laco-mb-ke »

V prvom rade treba prestat s jednou vecou a to so stanim na brzde a pridavanim plynu lebo pojde do p.dele cely novy menic aj s sa tym nici prevodovka, keby to bola modernejsia prevodovka co ma viac rozumu da o tom okamzite vediet, ze je to pre nu komplet zla vec.

Ak vnutri prevodovky uz doslova nieco piska, drie sa jedno o druhe vznika tam oter materialu je to hned vidiet v oleji, prevodovka je velmi citliva na hydrauliku na tlak oleja, na tesnost jednotlivych kanalov, problem na cerpadle v stave aby piskalo, suchalo by mal byt citelny na probleme prevodovky to by neostalo bez nasledkov na spravnej funkcii prevodovky.
t1t2t3t4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.08.2018 18:59
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa t1t2t3t4 »

??? Veď to že som stál na brzde a pridával plyn som robil len pre to aby som zistil kde je problém - či zvuk ide od kardanu/diferenciálu alebo od motora/prevodovky, v premávke to nikdy nerobím - nieje dovod. A keďže kardan/diff vtedy stáli vylúčil som ich.

Hydromenič to rovnako tiež nezničí, hydromenič (okrem spojky) je takmer nezničitelný (lopaky obrúsi len starý olej ktorý obsahuje oter) a lock up spojka sa aktivuje až od myslím 3. stupňa a ustálenej rýchlosti, pri rozjazde ju prevodovka nevyužíva.

Tieto prevodovky boli celkom trvácne a spoľahlivé - aj moja by bola OK keby bol menený olej podľa manuálu ZF a nie podľa BMW kde ho berú ako "doživotný" lol Takto bez výmeny sa dožívajú chabých 300-400 tis. km, pritom by mali prežiť auto :)

Prevodovka pojde aj tak na repas - zaujíma ma len či sa s podobným problémom už niekto stretol a či bol problém v prevodovke.

Inak som si všimol že som dal tému do zlej sekcie :-\
Naposledy upravil/-a t1t2t3t4 v 04.06.2022 15:23, upravené celkom 1 krát.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa smarik »

350 tis km 20 rokov a povodny olej. A ona ide. Cest tej prevodovke.
t1t2t3t4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.08.2018 18:59
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 740i - šuštanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa t1t2t3t4 »

Dnes už má 375 000 :d :D Ako píšem - ak by sa o auto niekto vzrone staral, išla by ešte ďalších 10-20r. Motor je napr. v super stave - a to sa niekto v minulosti neobťažoval meniť v ňom olej, ešte stále nachádzam vo filtri šupinky karbónu ktorý sa pomaly rozpúšťa...
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných