BMW 530 d 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

jergusko napísal:Pre objektivitu a aj pre úplnosť informácií ešte dodám, že som celý ten čas servisoval všetky autá v jednom a tom istom overenom autoservise.
Na dlhovekosť áut a ich bezproblémovú prevádzku malo určite vplyv aj to.
Ano, to ma vplyv a veľký...
Kamarát má BMW X6 5.0D, cipnuty na vyše 300 kW , má to tuším 3 turba, ešte aj kapotu na motore ma inakšiu, fakt, neskutočne pekne auto, ale :3035:, tak ma overeneho mechanika, mi hovoril, že za co pýtali v of servise okolo 4.000, v tom mu urobili za cca 1.000,

Mna odradilo, keď som menil na X5 olej v prevodovke a tam je filter na dekli, menil sa aj s tým krytom, vyše 400eur, ok, čert to ber.

Odišla mi žiarovka v zadnom svetle, výrobná chyba, zatekanie, občas to vraj aj skratuje, neviem...

Idem ako veľký pan do servisu, kúpiť tu žiarovku za 50 centov, jasne, nie je problém...

170 eur..., mení sa to cele, aj s krytom svetla, dovi dopo stará mama, všade plošný spoj... :40bd: :40bd:

Dôjde baterka??
Nie je problém, len treba kalibrovat, či nastaviť.

Otvoriť dvere pri cuvani?
Nemôžme, automaticky zabrzdi..

Odtiahnut??
Treba vybrať návod na obsluhu a odblokovať prevodovku...

Takže, su to skutočne dobré autá, len treba mať na jeho prevádzku.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

lubos zimovcak napísal:Čo tam stalo 18 kk eúr za 2,5 roka??

Ked sa tak zamyslím, toľko som do SERVISU nedal za 30 rokov a cca 2 mil km na možno 10-15 autách dohromady. / okrem bežného, samozrejme /

Absolútne nechápem :41c2:
A tých 10-15 áut ste mali za horálky? Alebo ste ich následne predávali za kúpne ceny, t.j. vychádzali ste stále na 0.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý George nie každy je ochotný do kopy šrotu natlačiť velké peniaze. Mal som vyše 30 aut, ale len pár z nich bolo drahších ako 1000eur. A práve najlacnejšie vždy boli aj najlacnejšie na servis, prípadne opravy vôbec nepotrebovali. Aj posledná B Corsa ktorú sme kupovali s 450t km si na servis nepýtala absolutne nič - olej a raz brzdy.Pritom motor teraz vyberiem a ešte potiahne ďalších 20 rokov v traktore. Ak toto dokáže hociktorá súčasná avdinka tak sa jej hlboko pokloním.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stano31 napísal:
seven549 napísal:ono je jedno kto si ake auto kupi len treba si kupit dobry kus a niesu problemy.a najlepsie take auta ako bmw ist s niekym kto to opravuje ten vie co pozerat a povie svoj nazor.

ja kupujem jazdenky max do 7 rokov a take ze vopred si zistim co na to stoja bezne veci spojka rozvody napravy pneumatiky a hlavne co stoji original suciastka.

a podla toho viem ci to utiahnem.a hoci mam aj po zaplateni vsetkych poplatkov 1500ecok ciste mesacne odlozene,take jazdene bmw by som pri rocnom najazde priemer je 50000km neutiahol.jedine zeby som s tym nikam nejazdil.ale moja praca vyzaduje jazdenie a to si musim platit sam.navratka dane je len raz rocne a navratimi to vydaje na palivo+pneumatiky.bmw 530d sa u mna neda uzivit na original dieloch.

druhovyroba je taka ze kazda drha vymena oleja je dookola ten isty kolotoc.

no su ludia co odlozia napr 500 mesacne a maju take 5 rocne 530d
len aby sused zavidel,najazd maju 3000km rocne a auta su v stave ze vrak.

doma jedia privarky kapustu psenicu a ovos.
neda mi to , musim reagovat , seven , kde zijes , v akom vesmire :d :D , ja keby som odlozil 1500 mesacne , tak som kral :300f: , tolko ani nezarobim , nie este aby mi tolko zostalo , ja som rad ked mi zostane 50 eur alebo nejdem do minusu , max. 100 ale to uz ozaj len polatene vsetky poplatky , potraviny , benzin , bezne veci do domacnosti , a nikam nejdem , len do roboty a spät lol , , holt to je zivot bezne zarabajuceho obcana na SK :4012: , ludia doma jedia privarky atd ,ale bez tej 500ky odlozenej.. :40bd: :40bd:

uzivit taky baworak sa da kupi sa novy 65000 euro za 6 rokov bude mat min 300000km a potom co s tym.predam ho vobec za 20000 ecok?strata na cene auta bude vysoka a teraz este palivo pretoze taky 530d bude hltat na dialnici min 12 litrov.cize 100km 12 litrov nafty dokopy 300000km tam bude cislo vysoke.

za tie km bude treba pomenit aj 1x napravy.brzdy menim kazdy rok pneu 1.5 roka a dezen u letnych je fuc.u takeho bmw by som tam mal R20 pretoze ja si rad zajazdim naplno v nemecku.cize auto musi mat kolesa a jedna guma stoji aj 200 euro nejaka dunlop alebo michelin.200X4 plus prezutie 850 euro len gumy.vydrz tak 60000km.dalsie veci rozvody remene klakdy klima oleje svetla tiez nesvietia navzdy u auta co toci dlhe jazdy ako ja sa neoplati davat lacak diely to este viac prerobim.uz som to robil a neoplati sa to.

cize to auto pocitam ze straca hodnotu 300000km 6 rokov uzivania.stratim aj 100000euro.to budem 3 roky robit po 200 hodin mesacne len na to auto.a az potom budem v pluse.

preto ja radsej kupim nejakeho dobreho forda mondeo 2.2 tdci mk4 147kw a tam tlmic kus napr 120 euro original.na take bmw napr len stara e38 ta vyjde jeden predny tlmic komplet pruzina ulozenie skratka kus za kus to cele vymenis 400 euro.a to su ceny u stareho bmw - diely straline.

jazdil som kedysi na bmw e46 320i coupe za pol roka 70000km.bonus bol ze 10200 euro slo len na benzin.v roku 2012.a kde su tie vydaje na diely.

odvtedy sledujem vydaje co sa oplati a co nie.nechcem ani auto ktore zerie olej a vodu vsetko predrazuje prevadzku.cize ziadne 3.0liter dizel.polovica kamosov ma presne take do 8 rokov 3.0d premiovky bmw audi.jazdi to pekne su to rychle masiny ale tie vydaje nechcem.koli tomu ze jazdim dost km mi to netreba.tych 50000 priemer je len na auto ktore toci dialnice.doma mam dalsie auto na jazdenie po meste a okreske.a na dovolenky je dalsie auto.na zabavky dalsie.a teraz oldtimer.

tych 1500 euro mam po zaplateni vsetkych poplatkov ktore musia byt kazdy mesiac.cize mi to musi stacit na jedlo saty vydaje do aut no a somariny. mas viac veci viac aut tak aj vacsie vydaje.

ja mam maly plat.

a mam kamosa ktory ma malu stavebnu firmu robi male rodinne domceky ten ma mesacne vydaje na sk len 1500 mesacne hybne.tolko musi mat na vydaje kazdy mesiac.bez toho sa stroje nepohnu.a kde su platy pre ludi.
Naposledy upravil/-a seven549 v 07.04.2021 20:56, upravené celkom 2 krát.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

oco13 napísal:Milý George nie každy je ochotný do kopy šrotu natlačiť velké peniaze. Mal som vyše 30 aut, ale len pár z nich bolo drahších ako 1000eur. A práve najlacnejšie vždy boli aj najlacnejšie na servis, prípadne opravy vôbec nepotrebovali. Aj posledná B Corsa ktorú sme kupovali s 450t km si na servis nepýtala absolutne nič - olej a raz brzdy.Pritom motor teraz vyberiem a ešte potiahne ďalších 20 rokov v traktore. Ak toto dokáže hociktorá súčasná avdinka tak sa jej hlboko pokloním.
Oco nie každý má na to, to je jasne. A mať na 30 áut za 20 rokov cca 25-30tis. EUR je lacnejšie ako za každých 10 rokov kúpiť pokakanú Fabiu za 13tis.?
Ale to sme už odbočili zase do krčmových rečí.
Pre zadávateľa: skúste hľadať info na domácich a hlavne zahraničných BMW fórach.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

george2.5 napísal:
lubos zimovcak napísal:Čo tam stalo 18 kk eúr za 2,5 roka??

Ked sa tak zamyslím, toľko som do SERVISU nedal za 30 rokov a cca 2 mil km na možno 10-15 autách dohromady. / okrem bežného, samozrejme /

Absolútne nechápem :41c2:
A tých 10-15 áut ste mali za horálky? Alebo ste ich následne predávali za kúpne ceny, t.j. vychádzali ste stále na 0.

Nie, určite nie.

Na každom aute som poctivo stratil minimálne 100. 000-650.000 SKK..

:40bd:, iba na strate hodnoty.

Takže, čo si pamätám väčšie opravy mimo servisu,
Tatra 613, 20.000 "KCS, niekedy v 91, tlmiče +servis, po týždni rozbitá, totalka, na Peugeot 405,c.1. hlava motora, asi 15.000, asi v 92,Nissan Primera č.2., 20.000 horné ramena +niečo, ukradnutá,asi 280.000skk kúpna cena, vtedy 2-3 ročná?? nepoistena,v1997?? ďalší Peugeot 405, číslo 2. ukradnuty, asi v 95,96??, 330.000skk.nepoisteny, 2 ročný, potom dlho nič, na 607 zbytočne menené Turbo, asi 15.000skk, na 508 rádio za 700...


Čiže, toto sú všetko poruchy, ktoré boli navyše a mimo servisu.

Keby si aj nepamätám, ďalších viac ako 100.000 SKK do oprav mimo bežného servisu som ZARUCENE nedal.

Ostatné autá boli spoľahlivé, prakticky bez porúch, či už ďalšia Primera, 406, Audi 100, P 306, nejaká Honda by sa našla.

Ja však kupujem od úplne nového, do max nejakých 100-120.000, boli aj 40-60.000 km, ešte vonajuce "novotou" podmienka, prvý majiteľ. Max 2-4 roky

Ten totiž VŽDY vychyta všetky muchy
:40bd:

Medzi prvými autami bola aj mazda 626, v 92, na tu dobu neskutočne auto, 2.0 glx, tuším, tam odchádzalo ložisko, lebo bola na tu stranu buchnuta, odvtedy nechcem búrane auto, aj keby to bol iba "taky malý ťukanec" :3c90:
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 07.04.2021 21:21, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Oco nie každý má na to, to je jasne. A mať na 30 áut za 20 rokov cca 25-30tis. EUR je lacnejšie ako za každých 10 rokov kúpiť pokakanú Fabiu za 13tis.?
Na vysvetlenie a priblíženie - vždy v každom okamihu museli byť v rodine tri auta. Ja, manželka, a náhradné - ktoré používali svokrovci a neskôr deti. Ďalšia podmienka ktorú muselo minimalne jedno auto splňať je ťažné, vozík a teda stavebné a polnohospodárske účely.
Keď sa decká učili jazdiť tak autá doslova horeli - za rok ich išlo do šrotu aj 5.
Iná doba, iné potreby, a iné situácie - z dnešných mojich mladých kolegov už ani jeden nemá v 26tich rokoch tri deti. lol A zase keď ja som mal 26 tak nikto z rovesníkov nebol bezdetný. :4012:
Sami sme si na dvore skladali škodovky a žiguláky a automechanici robili akurát v ČSAD autobusy.
Fabie vtedy ešte neboli ale Shade 120L za 15t Kčs ma vydržala 12 rokov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 07.04.2021 22:46, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Jergusko, z mojich prispevkov Ti je jasne, ze mame servis a nejakym sposobom preferujem japonske auta. Takisto, dlhodobo, z mojich prispevkov je zrejme, ze jazdim dustera, phaetona, insigniu. Uz rok mam BMW 540i, v M pakete. Rocne spravim 60 tis km a viac. Viem velmi dobre porovnat naklady na auta a to, co to dane auto za tie peniaze ponuka. Dalej name na firme 2x M3 aktualnej generacie a X6 . Ako nove - O.K. skonci zaruka - papa. Takze ak niekomu odporucam japonca, viem preco.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

lubos zimovcak napísal:
jergusko napísal:Pre objektivitu a aj pre úplnosť informácií ešte dodám, že som celý ten čas servisoval všetky autá v jednom a tom istom overenom autoservise.
Na dlhovekosť áut a ich bezproblémovú prevádzku malo určite vplyv aj to.

Mna odradilo, keď som menil na X5 olej v prevodovke a tam je filter na dekli, menil sa aj s tým krytom, vyše 400eur, ok, čert to ber.

Odišla mi žiarovka v zadnom svetle, výrobná chyba, zatekanie, občas to vraj aj skratuje, neviem...

Idem ako veľký pan do servisu, kúpiť tu žiarovku za 50 centov, jasne, nie je problém...

170 eur..., mení sa to cele, aj s krytom svetla, dovi dopo stará mama, všade plošný spoj... :40bd: :40bd:

Dôjde baterka??
Nie je problém, len treba kalibrovat, či nastaviť.

Otvoriť dvere pri cuvani?
Nemôžme, automaticky zabrzdi..

Odtiahnut??
Treba vybrať návod na obsluhu a odblokovať prevodovku...

Takže, su to skutočne dobré autá, len treba mať na jeho prevádzku.
Preboha, ty sellaak! Co to pises za bludy? To sa neda citat. Napis radsej len ze sa ti BMW nepaci a nie zaroven ze si blb.
-ta vana s filtrom stoji original 100+. Za 400 je cela vymena v ZF servise aj s adaptaciou.
-zhnila ti ta lista v svetle, drziak ziarovky - original Magneti Marelli som kupil za presne 53,- dokonca cuduj sa svete aj s prilozenym novym updatnutym tesnenim, lebo sa vyrobca po case poucil a napravil svoju chybu. Akurat ma nenapadlo ist najprv do autorizaku, ale len spravit par klikov na internete ...
-ze dojde baterka je po 5+ rokoch uplne normalne. Nakodujes roky uz aj vreckovou appkou v mobile sam - na rozdiel od inych "zvucnych" znaciek, ktore ti nedovolia napr. ani nasrobovat druhe radio bez zvolenia fabriky...
-otvoris dvere a vyradi ci zastane? No skus hadat na co je to dobre!
-odtah auta s automatickou prevodovkou - tak k tomu uz naozaj netreba komentar...
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Takže, neviem, kedy som s Tebou pasol svine..., tak sa bav doma s otcom, materou.

Bolo to pred asi 8 rokmi, VIEM, kolko som platil. Ze máš dyslexiu, za to nemôžem.

Vyše 400 stala výmena oleja KOMPLET.

Na rozdiel od Teba, nezhaňam najlacnejšie co je na internete, len aby som ušetril....

BMW sa mi páči, je na môj vkus tvrdé, lenže u mňa je auto to isté čo vysávač, alebo lopata, nemám žiaden citový vzťah k haraburdam.
P. S.
Ked nevieš, ako sa odtahuje auto s automatom, tak to ja za to nemôžem.. :40bd:
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 08.04.2021 00:13, upravené celkom 3 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jwm12 napísal:Preboha, ty sellaak!
Slovensko bolo pôvodne čisto agrárna krajina, takže aj tvoji prarodičia boli sedliaci. A ak by dnes sedliakov nebolo tak takí ako ty by pokapali od hladu.
To len na okraj :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, ja sa neskutočne zabávam, ako si mladí piloti F1 kúpia super káru a potom zháňajú čím lacnejšiu alternatívu, ideálne z kradnutého... :40bd:

Dam auto mechanikovi a nech ho urobí ako uzná za vhodne.
Jedno auto mam už v servise skoro 2roky, už bude robiť druhú STK...

Jednoducho, nemám čas ísť preň.

Tak ho priebežne robí, aj sa vozí, aj mi ho stihol oškrieť lol...

Ale v živote by som ho neponizil, aby som mu dal svoje diely, či oleje.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Och, pardon pani, kludne tocte nechapavo dalej svoje bludy a cudujte sa. Pre upresnenie totiz tych 53,- bolo na e-shope. Uplne normalnom,internetovom,slovenskom,s fakturou, dobierkou a spominal som uz ze identicky diel MM a nie druhovyroba? To nie je mozne, vsak!? To musi byt len zlodejna a kradez, ci?
Ozaj a urazene reakcie na kodovanie baterky a otvorene dvere nebudu?
cin cin bmw odbornici, zbohom
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak to si mal hneď povedat, že si ešte nikdy nečítal návod na obsluhu BMW :40bd:

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných