Bmw 530d e60 2004 - zatavene piesty

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mercedes-clk
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.03.2014 14:49
Zdieľať na Facebook

Bmw 530d e60 2004 - zatavene piesty

Príspevok od používateľa mercedes-clk »

Zdravim .. mam problem zo svojim bmw , prasklo vyfukove potrubie tak som odniesol auto do servisu mechanik ho rozobral do srubky prasklinu zavaril a hned ako som zobral auto asi po 15km zacalo klepat ako zbijacka dymit a stratilo vykon tak som mu ho odniesol naspat kde ho znova rozobral a dva piesty boli roztavene zacal sa vyhovarat ze to uz bolo chytene ze sa to nemohlo teraz stat ... moze to byt pravda ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nechapem,rozobral vyfukove potrubie na srouby?To ako?Preco?Co ma vyfuk spolocne s piestom?
mercedes-clk
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.03.2014 14:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mercedes-clk »

no rozobral vsetko vstreky hlava valcov vraj vsetko muselo ist dole
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Vyfuk je vyfuk piesty donho fukaju plyny oprava urcite nemala vplyv na znicenie motora.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Piesty sa ti v ziadnom pripade nemohli stopit pri oprave vyfukoveho potrubia ani keby to zvaral priamo na motore bukovou elektrodou...
Piesty sa stavia obvykle ked stia vstreky. Je to dlhodobejsia zalezitost a v jednom momente to dopadne tak ako tebe.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kvoli vyfuku demontovat hlavu,vstreky?????To naozaj???Teraz to pocujem prvy krat,sice mam za sebou zopar xy rokov praxe.U tohto motora,ak chces vymontovat zberac vyfukovych plynov,tak treba zmontovat veko ventulov spolu aj so vstrekovacmi,ale hlavu naco????Tie motory maju kodovane vstrekovace,ked boli vymontovane,a nedali naspat na povodne miesto/valec/ bez prekodovania,tak by problem mohol by byt na svete.Piest prepalit mpoze byt jedine od vstrekov.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

On zabudol asi napisat, ze sa jednalo o ZBERNE VYFUKOVE POTRUBIE z liatiny :28b7:
Naposledy upravil/-a lubomt v 26.04.2015 08:03, upravené celkom 1 krát.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

BMW 530d 2004 - no kolko ma najazdene realne a kedy boli repasovane, alebo menene vstreky ??? To by bol hrozny mechanik, keby ich prehadzal po vybrati lol :3020: To som este nevidel, aj analfabet si ich snad vie ocislovat /aj nekodovane sa davaju na svoje povodne miesto/. Aby som ale nezavadzal, ked sa prehadzu a neprekoduju, ide dolu vykon, myslim, ze s tecenim to nema suvis. A tieto urcite tiekli - len to moze prepalit piest. Bohuzial draha dan za neskontrolovane a tecuce vstreky a pritom toto na tom motore diagnostika ukaze presne.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ved som nepisal ze neprekodovane vstreky urobily mu chybu.Vedje jasne ze vstreky museli curat.A verte ze nie jeden mechanik prechadzuje vstreky bez kodovania.Vlastna skusenost,stretnem sa s nimi velmi casto.To curanie ako uz bolo pisane nie je zo dna na den.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A nebude to nahodou tak, ze bol problem s motorom, vstrekovacmi, ktore zle prasili a aj z toho dovodu praskol ten vyfukovy zberac? No a po zvareni sa dielo len dokonalo, proste to piesty uz nevydrzali...
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

na 30d prasknu vyfukove zvody aj ked je vsetko ostatne sto percentne
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

je to jeden z najlepsich a najspolahlivejsich motorov BMW a povedal by som, ze zo vsetkych dieslovych sestvalcov. Ak ho niekto nahana studeny, teply, v mrazoch a pod, jasne, ze prasknu vyfukove zvody. Ale aj pri vaznom teceni vstrekov ide za tepla plynulo - aj vtedy, ked niekto, kto tomu rozumie, uz uchom pri nastartovani studeneho motora pocuje, ze nedokaze udrzat pravidelne otacky - z vlastnej skusenosti /dokonca presiel objektivnou STK/, ale hned boli na repase. Tak si mozete predstavit ako tie vstreky asi musia curat. A priamo na ten piest, minimalne rozprasenie. :28b7: :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných